Zhoršenie zraku a antikoncepcia

Príspevok v téme: Zhoršenie zraku a antikoncepcia
zza

Dobrý večer,
chcela som sa spýtať či niektorá nemáte alebo ste nemali takýto problem. Užívam antikoncepciu Maitalon už skoro rok. Pred tým som mala problémy so zrakom ale pred pár mesiacmi som navštívila doktorku a moj zrak sa mi rapídne zhoršil a vidim do dialky rozmazane aj ked mam šošovky. Je možné že je to antikoncepciou ? Máte s tým skusenosti? Ked ju vymením napraví sa to ? Alebo nie ? ... plánujem ist k lekárovi ale chcela by som vedieť aj váš nazor ak máte skusenosti

nopills3

antikoncepcia je chemicke svinstvo, nielen posobi zle na oci ale vseobecne, sme prva generacia na ktorej sa antikoncepcia testuje, jej ucinky a posobenie z dlhodobeho hladiska este nie je zistene, okrem zraku vplyva aj na kosti aj na vyvin dokonca na mozog a na vahu, zle vplyva na vselico... uzivala som ju 3 roky a takisto mi zapricinila zhorsenie zraku, sice ja som okuliare nosila od 8 rokov ale ako som vysadila antu tak konecne v 23 sa mi ustalil zrak na -6,5 dioptriach, pred letom som absolvovala laserovu operaciu nasadila som si vitaminy ocutein ginkgo na vyzivu oci a momentalne som spokojna stastna bez okuliarov a antikoncepciu nikdy viac... bodka

Radka26

Ahojte! Nosim okuliare od svojich 11 rokov, vraj som rychlo vyrastla a oci nestihali. V 18tich som zacala brat HAK, problemy s ocami som si nevsimla. Po par rokoch som si uvedomila, ze vidim stale horsie, co potvrdil aj ocny lekar. Este mi povedal, ze HAK moze velmi ovplyvnit aj oci, k horsiemu. Nech sa poradim s gynekologom ohladom ineho typu HAK, ze mozno mi nejaka zlozka nerobi dobre a zapricinuje zhorsenie. Asi 6mesiacov pouzivam antikoncepcny kruzok Nuvaring, som spokojna. Na ociach som si zatial zmenu nevsimla, kedze silnejsie dioptrie som si dala az pred par dnami. Takze teraz musim sledovat, ci sa mi zrak stale zhorsuje a co vsetko na to moze vplyvat, HAK, PC, pouzivanie slabeho osvetlenia... Za 6 rokov sa mi zrak zhorsil o 0,5 dioptrie na kazde oko. Chcela by som ist na laserovu operaciu, aby som okuliare uz vobec nemusela nosit, ale pred operaciou 5rokov nesmu rast dioptrie. Mate s tymto problemom( HAK-zrak), prosim, niekto skusenosti?

cepcia

ja som uzivala antiku takmer 2 roky... objavila sa mi migrena, nikdy v zivote som ju predtym nemala, ake mam ja zrakove aury (niekolkokrat do mesiaca) nechcite zazit, strasny pocit, ze slepnem. navyse sa mi zhorsil zrak, bolia ma oci, vsetko sa mi v dialke rozmazava aj na blizko (ako cez sacok), hruza des! skoncila som s tbl navždy

gugulkom

zza no antikoncepcia nie až taka dobrá volba ako to tvrdia niektori odbornici...kamaratka brala antikoncepciu 4 roky vsetko ok a akonahle ju vysadila neprisla jej menstruacia dodnes a nemoze otehotnieť ....ja mam taku skusenost že zacala som brat antikoncepciu s tym ze mi lekar nespravil testy a po mesiaci sa mi vyhodilo cosi na prsniku ani sami nevedia co to je ..odbornicka moja znama mi povedala že moze to byt z toho urcite...ako vyraba sa to ako na beziacom pase lenze nikto vam nikdy nepovie ked vam predpisuje antikoncepciu ake to obnasa negativa ...ja som si povedala že uz nikdy viac..zacala som sa venovat lieceniu na baze byliniek ...pomaha mi to...tak najprv si poriadne pozistujte o antikoncepcii vsetky podrobne veci a tak sa rozhodnite ...moze vam to ovplyvnit cely zivot tento tichy zabijak

RNG

Maitalon/drospirenone patri medzi synteticke HAK, ktore su spojene so zvyzenym tvorenim krvnych zrazenin, Tj ked to nekompenzujes napr fibrinolytickymi enzymami ako nattokinaza, lumbrokinaza alebo aspon serrapaptaza, mas moznost dostat zrazeniknku v kapiarach kdekolvek v tele, v ociach to znamena odumieranie nervov, na stsdvi infarkty, v mozgu mozgove porazky, inde v roznych organoch ich zlyhanie z nedokrvenia. Preto je dnes tolko sudov za poskodenie s roznymi HAK v USA
Pozri napr upozornenie nasej FDA, ktora take veci urobi len ked je uz bezmocna a nemoze dalej kryt za farmaceuticky priemysel
www.fda.gov

fossa

Beriem antikoncepciu asi 10 rokov. Môžem potvrdiť, že som od začiatku jej užívania 3x menila dioptrie. Mám napriek tomu rozptýlené videnie. Pri pozeraní nablízko musím žmúriť a keď náhle pozriem do diaľky, nemôžem zaostriť. Vysadila som antikoncepciu a teraz čakám, či sa to upraví. Môj očný lekár zhoršenie zraku pripisuje veku, ale pochybujem o tom, keďže mám vrodenú poruchu zraku a od 9 rokov, kedy som okuliare začala nosiť mi rovnaké dioptrie stačili až do 37 rokov. Teraz mám 43 a počas 6 rokov také rapídne zhoršenie, že nepomáhajú žiadne dioptrie?

M 25

no tá jej kamoška tie cievky mala možno pred používaním hak a tá jej to potom zhoršila .. ale na to si ona sama mala dať pozor ..

zza

tasa a ked ju kamoška vysadila zrak sa jej upravil ? ,... ako na letáku sa píšu všelijaké vedlajšie účinky či strata sluchu alebo to a to som si toho vedomá ale nikde sa nepíše že aj zhoršenie zraku. A prosím ťa to že mala niečo s cievami v oku jej povedala očná ? lebo ja som bola na kontrole a nič mi nepovedala, povedala že mám v poriadku oči až na to zhoršenie.

M 25

tesa, nikto nikde netvrdí, že neškodí .. to ti povie aj sám doktor, že hak je škodlivá ..

však je na žene, ak spozoruje na sebe nejaké vedlajšie účinky, či spozoruje zdravotné zmeny, má to hned konzultovať s doktorom ..