Nechuti mi ranajkovat

Príspevok v téme: Nechuti mi ranajkovat
ivis

prosim dajte nejake rady..:)
Mam 22 rokov, pracujem denne 9 hodin na nohach..Moj problem je, ze rano nemam vobec chut na jedlo, teda uz roky neranajkujem..Viem , ze to nie je dobre a zdrave, ale jednoducho do seba rano nemozem nic dostat..Nemam chut vobec rano na sladke / jogurty, musli/ , a vobec na nic...VElmi by som chcela rano nieco jest, lebo v podtstate jedavam len obed, cize raz do dna, co je hrozne nezdrave..SOm preto casto unavena, neviem sa koncentrovat, a nemozem ani pribrat co by som velmi chcela...Poradte nejake triky ako si rano ,,urobit chut,, na poriadne ranajky, alebo co jedavate vy, mozno sa inspirujem:) dakujem

RNG

Obvykle ranajsie nechutenstvo je vysledok stresu a privelkeho vecerneho jedla.
Oboje treba adresovat a napravit. Stres, dlhodobe ucinkujuci znici pomaly ale iste zdravie a podstatne skrati zivot v konecnom dosledku.

Magy

osobne neranajkujem takmer nic ani ja.
ked som sa o to pokusal, vacsinou to skoncilo krcami v bruchu, prip. inymi problemami. prisiel som na to, ze moj zaludok sa prebudza pomalsie, nez ja sam (a ze mi to niekedy trva...) :D
ale postupne a najme opatrne som si vypracoval system, ako dostat do zaludku nieco aj rano, bez toho, aby mi to potom vycital...
zacal som poharom vlaznej vody, potom to bol teply caj, najprv nesladeny, potom som pridal aj cukor/med, skusil trochu bananu...
dnes som v stadiu, ked mozem uz pol hodinu po zobudeni zjest cely banan, ryzovy chlebik a dokonca si dat kavu! desiatu mam klasicku a obed uz je v pohode.