Bojove plemena?

Príspevok v téme: Bojove plemena?
lost

Hehe, prave citam ze "Aj na zapade poznaju bojove plemena"
retardi..
ak na zapade budu skakat do zumpy, budu aj nasinci?

kazdopadne, posielam na zapad hnoj, nie kvety.

k pointe

Ak sa narodi napr doberman, on nemoze za to ze sa narodil ako doberman, ale je automaticky oznaceny za nebezpecneho.

Pytam sa, mozem ja teda oznacit roma/cigana za nebezpecneho a obmedzit ich pohyb na uzemi ? Tj. vykastrovat ich a zakazat ich?

To by ma zaujimalo, ci by sa do tejto debaty pustil macher co ma v lsovniku BOJOVE plemeno..

Ihned by som naucil svojho pudla zopar peknych hmatov, a potom mozeme debatovat :D

Naja85

No niektore zvierata v panelakoch su fakt ubohe, ale to zavisi od majiteloch. Moj pes ma prechadzky az az, casto je dokonca rad, ze uz idemem domov a bude moct potom vyspavat na gauci+ma celodennu spolocnost ludi. Ale mam napr. susedov, ktori svojich dvoch psoch vencia doslova okolo baraka alebo niekedy aj menej a sup s nimi naspat. Boli na nich aj staznosti, kedze sa v bytovke zacali po ich pristahovani zazracne objavovat mlacky a niekedy bolo aj nak.kane. Ale to su naozaj vynimky, lebo vacsina mestkych psickarov sa o svojich psov vzorne stara, vratane dlhych prechadzok:). V dedinach je to stale opacne-prevazuju tam psy skoro permanentne v kotercoch a na retaziach, i ked coraz castejsie sa objavuju aj vynimky(vacsinou su to ludia z mesta, ktori sa odstahuju na dedinu).

lost

arman

a kde by mali byt? vonku? bezsrsty pes vonku? :D alebo pes co ked zmokne a neupravis ho, tak bude mat problemy zdravotne?

:D

ty si tyran clovece :D preco nezijes aj ty na dvore? :P je to samozrejme od plemena k plemenu.. maleho psa by som nikdy nenechal vonku..

a ja ti dam protidokaz toho, ze trepes blbosti.. stavme sa o 10 000 eur, seriozne, :D , ze zoberieme 100 nahodnych psov, z panelaku a 100 nahodnych z dvorov. KTORA skupina bude lepsie vychovana??? :P :P :P a v lepsom zdravotnom stave??? ;)

asi sa ani nemusime stavit, aby sme vedeli, ze by si v pohode prehra, ze?

arman

tymto asi naserem psickarov, ale ja by som zakazal psov v mestach a bolo by :-)
ubohe zvierata drzane v panelakoch...

lost

tak ja by som dal povinny vycvik od 1kg :) resp od 0,0001kg :D

sam mam pudla co nema ani 5 kg.. ale vidim ze kusat vie , ak chce..

resp nie vycvik, ale test... a ak neprejde, tak vycvik :)

Naja85

proti nezmyslu sa uz vedie aj online peticia:).
www.peticie.com

Svoj nazor mozete uviest(slusne, bez vulgarizmov) ako pripomienku k navrhu aj tu(najprv sa vsak treba zaregistrovat):
lt.justice.gov.sk

Naja85

Nie som proti uprave sucasneho zakona, ale musi byt rozumna, a nie plna nezmyslov a len sa snaziaca zalepit par ludom usta, ze sa predsa nasi politici o nas staraju. Nebudme hlupi!

Som za povinny vycvik, a to bud urceny poctom kil, ako napr. 15-20 kg a viac= povinny cvicak a skusky z ovladatelnosti a socializacie, alebo pre vsetky plemena a krizence bez rozdielu. Skuste vysvetlit mamicke, ze jazvecik(tiez popredne miesto v statistike utokov) len odkusol z nosa jej dietata-pripadne mu znetvoril dozivotne tvar, ale podla zakona nie je povazovany za plemeno so sprisnenym drzanim ani za neziaduce plemeno, takze vycvik nepotrebuje.

Naja85

Dobry a zly pes...lenze malo by to byt skor dobry a zly majitel! Momentalny navrh zakona predlozeny panom Jahnatkom problemy neriesi, len sa snazi ziskat hlasy volicov-obcanov, ktorych v tejto oblasti zastupuju laici(aj cast psickarov), antipsickari. Rozumny clovek a trosku znalec psov vie, ze tu ide jedine o populizmus!

V navrhu zakona je cast plemien, ktore maju na SVK nizke zastupenie o pocte mozno par kusov ako je napr. saarlos, takmer totozny s nasim ceskoslovenskym vlciakom(obaja su krizenci vlka a nemeckeho ovciaka)-takze je tu dost zlavstny rozdiel. Nase narodne plemeno, ceskoslovensky vlciak, je teda uplne bezpecne a nevyzaduje si specialne vzdelanie, kem totozny saarlos je uz na zozname! Dalsi priklad nezmyselnosti-nemecky ovciak, ktory vedie svetove statistiky v pocte utokov(aj smrtelnych), na zozname nie je. Preco asi?! Naozaj si este niekto mysli, ze pan Jahnatek chce ochranit touto novelou nas, obcanov?!