Ako sa vyrovnat s tym,ze alkoholik jednoducho neprestane pit?

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnat s tym,ze alkoholik jednoducho neprestane pit?
Anur1986

Ahojte!Potrebujem pomoc.Zijem uz 5 rokov v zahranici.Moji rodicia ziju na Slovensku s mojou sestrou alkoholickou.Sestra ich v kuse vydiera,pije a predava veci.Nevedia si s nou rady.Je mi z nej zle.Mama casto place.Ked jej dohovaraju vyhraza sa im samovrazdou.Nema pracu a ani zaujem si nejaku najst.Neplati za stravu ani za najom.Je mi tazko ale domov nemozem prist.V nasom meste nie je ziadna praca.Sestra mojich rodicov ohovara kade chodi.Kazdemu tvrdi aki su k nej zli,ze na nu kricia a hluposti.Stale sa lutuje ako spravny alkoholik.Aj ked zijem daleko,neviem sa s tym vyrovnat.Nechapem ako moze niekto takto tyrat rodinu.Je to dospela zena a moja mama jej musi prat,zehlit,varit.
Moja otazka je ako ste sa vy zmierili s tym,ze niekto vo vasej rodine pije a ako ste sa prestali trapit? Je mi luto rodicov,lebo na stare kolena musia trpiet takeho bezcitneho cloveka.Dakujem

Deria

Anur, chapem, ze ta to trapi ale suhlasim s Maoam. Lebo bez terapie nebude ani praca a nic sa nezmeni. O to tazsie to mas, ze nemozes ist domov. Mas aspon nejaky kontakt so sestrou, pisete si obcas? Mozno by bolo dobre zmenit taktiku, rodicov i tvoju. Treba ju na to liecenie dostat. Vidim v tom jedine vychodisko.

kasandra

Rodičia zrejme niekde urobili chybu, keď takto žije. Teba asi viac uprednostňovali a ju zanedbávali. A nedostatok lásky od rodičov ju zaviedol k alkoholu a k ničnerobeniu. A tým všetkým si len kompenzuje to čo sa jej nedostávalo v detstve(pozornosť a záujem).

orol

Mimulus, u ľudí ktorí založia tému a opisujú v nej najmä iné osoby len predpokladám, že opísané veci môžu korenšpondovať len so subjektívnou pravdou, resp. ako to vidí zakladateľ témy jeho uhlom pohľadu a preto sa vyjadrujem spravidla tak, ako sa vyjadrujem...

Maoam

presne tak, bolo by ju potrebne dostat na liecenie

rodicia jej pomahaju ako vedia, ale tym sa nic nepohne smerom vpred, lebo ju v podstate podporuju v tom, co robi (myslia to dobre, je to ich dcera, ale ona potrebuje odbornu pomoc)

lenze dostat alkoholika na liecenie, pokial sam nechce, uf

niekedy sa podari dostat cloveka na psychiatriu po nejakom zachvate agresie a pod., ked sa zavola zachranka a aspon ho nacas odvezu, ale inak je to fakt tazke

Mimulus

orol už si sa niekedy stretol s alkoholikom ako takým? Ak pomoc odmieta nedá sa veľmi špekulovať!Maoam má pravdu ale či sa Ti ju podarí dostať na liečenie a či sa niekedy ešte vylieči???

Maoam

ak je tazka alkoholicka, tak do prace to je ako krok desat pred krokom cislo jedna...
tak snad najprv odvykacka na klinike, terapie a praceschopna bude az ked prekona toto, nie?

orol

Anur, neodsudzuj ju, ale jej pomôž. Nie len rečami, ale najmä skutkami. Nájdi jej konkrétnu prácu, prípadne po dohovore psychológa, atď. Je predsa stále Tvoja sestra, či nie?