Črevá (možno niečo pre RNG)

Príspevok v téme: Črevá (možno niečo pre RNG)
eva2574

ahojte, chcela by som sa opytat,ci nema nahodou niekto rovnake problemy ako ja,teda hlasne skvrkanie criev po jedle, nafuknutie, neustale vetri,sem tam bolesti zaludka, krce...je to hrozne,vyskusala som cokolvek od rascoveho caju,robili mi aj testy na celiakiu,ale negativne...dnes som si kupila psyllium,kedze mi bola odporucana vlaknina a jedine co sa stalo je ze mam hrozne vetri...je to neprijemne.jedavam aj activiu ale nejak nie vzdy mi zaberie

eva2574

je pravda, ze probiotika nemam nasadene ziadne,ale co sa tyka liekov doktor mi nasadil Panzytrat na pankreas, odkedy ho beriem nie som az tak nafuknuta, ale myslim si,ze aj tak je to dost.bolesti zaludka po tazsich jedlach uz nemavam.ide mi hlavne o vypraznovanie,lebo niekedy nejdem na vecko aj 4 5 dni a som z toho zufala.len same vetry po jedle,hlasne creva.neexistuje v prirode nieco z coho ma stopercentne prezenie?ale aby to nemalo dlhodobe ucinky.figy a kefir na mna neposobi.

RNG

Travenie je vec kyselin v zaludku, enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Ked ti chyba cokolvek z toho, mas traviace problemy a z toho skor ci neskor vyplyvaju zdravotne problemy, vazne, nie len nafukovanie.
Ked nechces brat doplnky kyselin, musis si jedlo navrhnut tak, aby si si prilis nezriedila kyseliny v zaludku, tj mensie porcie, nepit s jedlom ale az 2-3 hodiny neskor.
Nedostatky enzymov treba doplnit, na to nic ine nepomoze. Mikrovlakniny odporucam brat kazdemu, a to najlepsie zmes roznych, ako napr psylium, pektiny, inulin, ovsennu vlakninu a podobne. Probiotika si treba nasadit a rozmnozovat tymito mikrovlakninami, za tyzden-dva sa pri dostatku mikrovlaknin crevna flora stabilizuje a znacna cast nafukovania zmizne. Na zeleninove/strukovinove pre nas nestravitelne cukry, ale pre kvasne bakterie v crevach ano je dobre brat enzym alpha galactosidase, takze odporucam brat napr produkt firmy Yarrow, pod nazvom Yarro-zymes plus, ktory obsahuje slusnu davku pancreatinu a aj alfa galaktosidazu, 2-3 kapsule s kazdym vacsim jedlom.