Charakteristika Cyrila a Metoda

Príspevok v téme: Charakteristika Cyrila a Metoda
lilik656566

Dobrý deň, som žiačka 3.ročníka strednej školy obchodnej akadémie. Za tri dni píšeme sloh s názvom ,,Charakteristika Cyrila a Metoda z pohľadu moderného človeka." Vôbec neviem čo tam mám napísať. Nemám sa s kým poradiť ani mi nemá kto pomôcť, tak prosím vás. Mám zo slovenčiny samé zlé známky tak nechcem prepadnúť. Vážne prosím o pomoc. Všetky nápady a rady privítam. Ďakujem

----------------------------------------------------
Ospravedlňujem sa že to píšem do témy "Zdravie a iné" ale myslela som že tu si to ľudia všimnú viacej ako v téme "nesúvisiace so zdravím"

slnecnica

Keď si naštuduješ, môžeš to sem napísať, tvoje myšlienky a mi ti to skontrolujeme :-)
A téma je celkom zaujímava, mozno by sme teraz pisali a hovorili latinčinou. A koľko sa na tom asi narobili, vymyslieť nový jazyk a písmo. Teraz by sme hodili nejaké značky do PC a bolo by to :-)

lilik656566

slnecnica: však áno naštudujem ale vôbec mi nejdu robiť slohy tak neviem či s toho niečo aj vzíde. Celá téma je tak na úrovni ZŠ ale čo už ...A to bol len priklad to obetaví :D

slnecnica

Niečo si o nich naštuduj a z toho vykresaj tvoj (moderný) pohľad. Asi tak by som postupovala ja.
"boli obetaví" to je tak úroveň prvého stupňa ZŠ :-)

lilik656566

RNG ďakujem ti :) Ale teraz s toho musím vykresať nejakú charakteristiku z pohľadu moderného človeka. Chápeš akože typu: boli obetaví :D a Takééto :D

RNG

Hlavny vyznam Cyrila a Metoda bolo zavedenie krestanskej viery na Slovensko v materinskej reci Slovakov, lebo zvonku najma z nemecky hovoriacich susedov bol krestansky odkaz prinasany spolu s latincinou a nemcinou. Tj svati Cyril a Metod sa vlastne podielali na zachovani Slovakov ako naroda. No a samozrejme sa to netykalo len Slovakov, lebo ich povodna hlaholika, neskor cyrilica a azbuka mali podiel na vzraste a zachovani kultury aj inych slovanskych narodov, aj ked u Slovakov nakoniec prerazila pod tlakom nemcov/frankov latinka v pisme.