Bojim sa antidepresiv

zewa

Antibiotika sa nebojis uzivat? Hm, alebo lieky od bolesti? Ci tie lieky nemaju vedlajsie ucinky?
Nedam na AD dopustit. Tiez som vdaka nim karierne, vedomostne a zivotne postupila. A nemam z mozgu prazenicu. Bala som sa toho na zaciatku lebo su to lieky na hlavu. Presudky zahod. Skus najskor navstivit psychologa, nech ti urobi psychodiagnostiku, aby si nemala pocit, ze AD ti dal psychiater len kvoli tomu, ze si sa tam ukazala. Psycholog ta potom bud posle alebo nie k psychiatrovi. Drzim palce.
Inak na zamyslenie: je lepsie ZIT s AD alebo sa trapit bez nich? Sama si odpovedz.

RNG

Coematis, vyjadrujes sa o doplnkoch, ktore si nikdy nevyskusala, tj vies o nich len tolko, kolko ti povedia tvoji lekari. Lekarska veda je veda tj nezavisi od toho, co veris alebo nie. Zavisi len a len od vysledkov, presnycn davok roznych doplnkov, v pripade alternativnej liecby.Na tom vobec nezalezi, ako to lekari nazyvaju komplexne, vzdy su to nedostatky v neurotransmiteroch=prirodzene latky, alebo kratasy v mozgu a to sa da vsetko pekne a ucinne adresovat prirodnymi latkami, samozrejme treba vediet ktorymi a v akych presnych davkach ucinnych latok v nich. Nuz a to neocakavaj od lekarov, ktori v tom nie su nijak vzdelani/skoleni, lekarov na medickej fakulte liecia len diagnozovat podla priznakov(symptomaticka diagnoza) davat tomu hromadu latinskych a greckych mien a predpisovat schvalene chemikalie ako lieky na to, tj na tlmenie symptomov.
Nuz ked to tebe staci, fajn.

Mne by to nestacilo a postranne ucinky roznych patentovanych chemikalii ta velmi pravdepodobne po case dorazia, aj ked si dosial mala stastie. Telo nemozno do vecnosti zamorovat latkami, ktore sa v prirode nenachadzaju a su definitivne skodlive,staci si precitat pribalovy listok, tj ziadne potrsvinove doplnky, a teda predstavuju zamorenie, ktore sa casom zhorsuje.

doremi

urcite s nimi nezacinaj. je to presne o tom. tie lieky ta pripravia aj o posl. schopnost zdraveho usudku, bude ti vsetko jedno, o nic nebudes mat zaujem, len o to, aby si mala tie lieky- otupia ti proste emocie- cisty zombik. skor ti odporucam pozriet si pozadie dnesnej "modernej a neinvazivnej" liecby.
radsej sa objednaj ku psychoterapetovi, mozes sa vyrozpravat hoc aj tu na fore, ale ked sa mas aspon trochu rada NEBER tie lieky.

Iveta Michael

Lenže ja vidím veľký problém aj v tom že niektoré ATD sami vyvolávajú depresívne stavy a vôbec to netrvá len 14 dní (pre trpiaceho človeka i tak celá večnosť)ale aj dlhšie...mne sa zveril kamarát s tým a potom keď mu bolo ešte horšie som mu povedala nech to ihned prestane brať a nech to povie doktorovi - ja som dva roky užívala zase anxiolytiká a postupne som si ich ( 3 mesiace )sama vysadila a musím povedať že cítim sa ešte lepšie ..prestávam dôverovať farmaceutickému priemyslu! Ale nikoho nechcem odhovárať to si musí každý sám uvedomiť čo mu nerobí dobre - no na druhej strane pri liečbe ťažkej depresie je chémia nevyhnutná,vtedy už ide pacientovi o život :( tak isto ľudia ktorí majú psychózu nesmú prestať užívať antipsychotiká,mám takú spolubývajúcu teda viem o čom píšem,hm..:(

clematis

Uzivam AD nepretrzite 15 rokov. Za ten cas som s vyznamenanim skoncila VS, urobila doktorat, specializaciu, pracujem na veducom poste. Moj mozog by som urcite nenazvala prazenicou, mily RNG. Keby som AD neuzivala, tak som davno pochovana, pretoze len AD ma zachranili pred samovrazdou. U mna ide o rekurentnu endogennu depresivnu poruchu tazkeho stupna s psychotickymi priznakmi. Na toto lubovnik nezabera, bez ohladu na tvoj nazor, ktory zastavas, pretoze si tuto diagnozu nikdy nemal. V tazkych obdobiach som uzivala i antipsychotika. Ja psychofarmakam iba dakujem. Po AD som nikdy nemala ziadne neziaduce ucinky, hoci som ich vystriedala viac druhov, kym som nasla to spravne.

goriliazena

AD som nikdy nebrala, ale dlhu dobu som zila s clovekom ktory sa nimi liecil. a nechcem chodit po svete vytreta ako po lobotomii. ja rozumiem ze ich brat nemusim, ze sa mam riadit vlastnym usudkom. ale bojim sa toho ze nebudem mat ine vychodisko ako sa dostat z tychto hovien. preto som na vazkach ci dotoho ist alebo..

luciano

goriliazena, záleží na tom, aké máš problémy. Ak trpíš ťažkou klinickou depresiou, tak užívanie AD je namieste. Iné lieky na takúto depresiu neexistujú. Odmietanie liečby je cesta do pekla. Dnešné moderné AD nemajú prakticky žiadne negatívne účinky a sú veľmi bezpečné. Môžu sa užívať celý život. Ja sám užívam AD už 7 rokov a som im nesmierne vďačný, že mi doslova zachránili život.

Sejla

goriliazena nechápem tvoje zmýšlanie. Keď som bola neplnoletá a hospitalizovaná, proti mojej vôli a rozdrvené na lyžičke do mňa tlačili 3 druhy antidepresívnych liekov. Po tom, ako ma pustili, okamžite som ich vysadila. Pokial si ty plnoletá a svojprávna, nikto ťa nemôže do ničoho nútiť, tak svoju možnosť voľby využi. Návšteva u lekára je o diskusii čo by pre teba bolo vhodné a s čím sa stotožňuješ. Pravdepodobne ti psychiater bude sugerovať lieky na tácke s peknými rečičkami a hovoriť ti o tom, ako ich potrebuješ. Všetko je ale o tvojom rozhodnutí a presvedčení. Pred tým, než ale začneš brať akékolvek lieky, niečo si o nich naštuduj a samozrejme čítaj aj príbalový leták.

dpk

RNG: Rad ti odpoviem. SSE , SSRI. Mam niekolkomesacnu skusenost iba s prvou kategoriou. Musim samozrejme este poznamenat, ze nie som v tejto teme odbornik a tak okrem mojej skusenosti a skusenostiach inych pacientov o ktorych som cital, sa opieram aj o tom co som sa dozvedel priamo od doktorou.

Tvoje skusenosti druhych zneju dost hrozivo. Presne kvoly tym istym faktom som ja odmietol brat tazke a silne AD. Otazne ci aj tak pri nich neskoncim, ale to uz je ina tema. Podstatne pri tejto teme je, ze existuju iste novsie druhy AD , ktore v praxy nemaju takmer ziadne vedlajsie ucinky ( nie to co je v pribalovom letaku, ten spravidla musi zniest vsetko) a ludom ze vraj dokazu v istych pripadoch pomoct.