Biele fľaky na rukách a na chrbte

Príspevok v téme: Biele fľaky na rukách a na chrbte
Ms. Nobody

Ahojte :) Od minulého roka som mala problém s fľakmi, ktoré som mala na rukách. Bolo ich zopár možno štyri biele fľaky na každej ruke. Cez leto som bola v Chorvátsku s tým, že sa mi to tam opálilo a nebolo to vidno ale 2-3 dni pred odchodom sa mi spravili znova a bolo ich 10krát viac dokonca aj na chrbte. Som opálená a tie fľaky hrozne vidno hlavne keď ich je toľko veľa. Kožná doktorka mi povedala, že to prejde ale odvtedy uplynuli už 2 mesiace a nič sa nestalo. Už ma nebaví chodiť stále zahalená, aby sa ma náhodou niekto nespýtal prečo mám fľakaté ruky, čo už sa mi párkrát stalo. Nepoznáte nejakú kozmetiku alebo hocičo, čím by som mohla ruky nechať vyblednúť? Lebo opáliť sa to jednoducho nedá.

Ďakujem za každý nápad :)

Ms. Nobody

Myslím, že to vyzerá skôr na tú pleseň. Ale momentálne nemám ísť kedy k doktorke lebo som celý týždeň v škole v čechách, preto som tam bola cez prázdniny no bezvýsledne.
Neexistujú nejaké voľno predajné lieky na to, mastičky apod.?

Ms. Nobody

Myslím, že to vyzerá skôr na tú pleseň. Ale momentálne nemám ísť kedy k doktorke lebo som celý týždeň v škole v čechách, preto som tam bola cez prázdniny no bezvýsledne.
Neexistujú nejaké voľno predajné lieky na to, mastičky apod.?

Ms. Nobody

Ďakujem pekne určite vyskúšam.
Viem, že vitiligo sa nedá liečiť ale neprejavilo by sa to skôr? Už mám 20 rokov a trápi ma to tak od 18stky tak by ma zaujímalo čo to vlastne vyvolalo. Dovtedy som takéto prejavy vôbec nemala ale už do narodenia trpím ekzémom, ktorý mi práve od tej 18stky ustúpil a práve vtedy sa mi začali robiť tieto fľaky. Neviem či to má nejaký súvis ale zbavila som sa jedného a prišlo druhé.
Kožná doktorka mi povedala, že je to pozápalová pigmentácia.

RNG

Biele flaky, porucha tvorenia melaninu v kozi je nazyvana vitiligo, a je pravdepodobne sposobena virusom alebo plesnami, lekari zatial nevedia pricinu. Viac "tapania"(genetika, autoimunita, hyperthyroiditida...) okolo pricin najdes napr tu
www.medicinenet.com
zialbohu nic jednoduche pouzitelne.

Ja odporucam pouzivat kazdemu doplnky selenu, zinku, jodu, vitaminov C,E a D-3, cistit si cievy lecitinom, brat plno mikrovlaknin a obcas si nasadfit kvalitne probiotika. A v sucasnych tichych viralnych epidemiach adresovat zvysovanie viralnej imunity, pozri napr cez Google.sk pod rng herpes
Pridavam k tomu dalsie, ucinne na virusy, ako monolaurin, citral, berberin a Sangre de Grado
Samozrejme jedine zo spomenutych nestaci, treba ich brat viacero