Štúdium medicíny

Príspevok v téme: Štúdium medicíny
- - - -

Dobrý deň, mám 14 rokov a študujem na základnej škole. Práve sa rozhodujem, kam na strednú. A keďže u mňa nepripadá do úvahy iná vysoká škola ako MEDICÍNA, chcel by som ísť na gymnázium(v mojom okrese je to len jedno gymnázium- so všeobecným zameraní). Chcem sa opýtať, či existuje na Slovensku nejaké gymnázium so zameraním najmä na biológiu a chémiu? Vopred veľmi pekne Ďakujem.

beskyde

gymnazium je gymnazium preto, lebo poskytuje vseobecne vzdelanie vo vsetkych smeroch. uciliste eletrotechnicke je zamerane na elektrotechniku, hotelierstvo na hotelierstvo...gymnazium na vsetky predmety rovnako a len v poslednom alebo v dvoch poslednych rocnikoch si vyberies maturitne predmety napr bio a chem. alebo si vyberies strednu chemicku skolu a pod (avsak niekedy mali alebo mozno maju gymnazia rozdelene rocniky na prirodovedne, technicke, spolocenskovedne - ale nie je to moc stastne rozdelenie, lebo nie kazdy chce studovat dane rocniky, a dozvies sa to len na tom ktorom gymnaziu, kde ti urcite odpovedia). o studiu mediciny si precitaj v inych vlaknach, je tam na stovky odpovedi. nikto nebude musiet pisat dokola to iste...