Partner navrhol pauzu vo vztahu.

Príspevok v téme: Partner navrhol pauzu vo vztahu.
Janica8877

Ahojte,mam 21 a 9-mesacny vztah s rovnako starym partnerom,ktory sa dostal do slepej ulicky.Vcera mi partner oznamil,ze si chce dat pauzu vo vztahu.Prislo to ako blesk z jasneho neba,vobec som to necakala,nakolko v nasom vztahy neboli ziadne vazne problemy.Odovodnil to tym,ze ma pocit,ze ma nemiluje tak intenzivne ako ja jeho a ze "ja hľadám sám seba a neviem čo chcem od života, chcem ale aby si bol šťastnýá a to neviem či ti práve ja viem ponúknuť."Vraj mu mozem kedykolvek napisat alebo zavolat,ked sa budem citit sama,co vsak samozrejme neurobim.Nebudem sa vnucovat.Myslite,ze je to zaciatok konca alebo este mame sancu?Velmi ho lubim a ide mi puknut srdce,nechcem ho stratit :(

kabel

No ak sa chlap rozhodne "hladat sam seba" a zena pre neho zacne byt "pridobra", alebo zacne muz deklarovat, ze nemiluje "dost silno", ze zena si zasluzi "niekoho lepsieho, co by ju miloval rovnako ako ona jeho"tak su to len zaobalene vyhovorky a chce koniec. Proste ti to len nevie povedat, tak uhyba recami o pauze. A pevne veri v to, ze "pauza" nikdy neskonci.

Dadula56

Pauza nemusi byt hned rozchod, lenze ak to spravne chapem, ta vasa pauza je akosi casovo neobmedzena, ked ti povedal, ze sa mu ani ozyvat nemusis...podla mna to je uz koniec. Zrejme ti to nechcel povedat na rovinu, ale to, ze citi, ze ta v podstate nelubi tak ako ty jeho (ak vobec?) je nieco, co sa nema ako zmenit pod vplyvom "pauzy".
Mimulus velmi dobre napisal svoju skusenost-ak tam vztah je a ma zmysel, tak pauzu netreba a urcite nie takuto, ktora v podstate ani nema pravidla...hladanie sameho seba, city k tebe-to sa nevyriesi za mesiac. A cakat nanho roky?Zbytocne.Nesadli ste si, je to smutne, ale je to "iba" 9 mesiacov(aj ked tebe sa to mozno zda dlho) zivota, vzdy je lepsie na to prist hned, nez to zistit po 10 rokoch.

macik

proste je nevyzretý,to je celé,toto niekedy robia chlapi ..
a neviem,ci to nie je len zasterka,aa ma inu vo vyhlade ..vieš ,aj na to treba dat pozor
a myslím,že ..ked ti raz toto spravil,tak ťa už naozaj nechce,zo svojej vlastnej skúsenosti,aj ja som anvrhla partnerovi pauzu raz,a preto ze som ho uz viac nechcela,ale samozrejme nemusi to byt tak

Mimulus

Pauza je ináč rozchod alebo nerozumiem dnešnej dobe? Podľa mňa to rozchod je!!! Teraz akože čo cez pauzu on bude sexovať s inými a ty tiež? Pozri ja som sa zoznámil s manželkou keď som mal 20 rokov a nikdy ma nič také ako pauza nenapadlo. Ak sa bojí, že by ten Váš vzťah časom umrel tak po pauze sa to skôr či neskôr stane. Pretože si to myslí už teraz. Magy nič v zlom ale ja mám takýto názor.

Magy

janica - na to moze byt viacero nazorov a dovodov, preco spravil to, co spravi. ale jedno je fakt - v 21-rokoch sa clovek casto naozaj este len hlada. myslim ze ta ma stale rad, ale boji sa, ze by ten vztah casom umrel prave na tej nerovnovahe v citovej zainteresovanosti, ako ju vidi on.
zatial nie je dovod si zufat, ani to zabalit. mozno len potrebuje cas a ziskat trochu odstup a nadhlad nad vecou. pokial ste vo vztahu nemali ine zavaznejsie problemy ako neveru, nedoveru ci ine nezhody, rozhodne nerob unahlene rozhodnutia ani zavery, ze je to koniec. este moze byt vsetko inak. ;)