Božie mlyny melú pomaly, ale isto...

Príspevok v téme: Božie mlyny melú pomaly, ale isto...
tipsy

Začnem trochu v minulosti. Pred pár rokmi ma môj vtedajší partner zoznámil s jeho kolegom. Zapáčil sa mi, bol sympatický, pekný, pozorný a veľmi pekný. Muž, akých je teraz málo. V kútiku duše som závidela jeho partnerke. Bolo vidieť, že ju veľmi miluje a zniesol by jej modré z neba. No mala som svojho partnera a on oči len pre svoju drahú. Občas sme sa stretávali na rôznych akciách ako páriky. S dotyčným kamarátom sme si vždy mali čo povedať, neskôr sme si začali písať na FB, časom volať. Zveril sa mi, že majú vo vzťahu vážne problémy. Ja som to s priateľom nemala tiež ružové. Namiesto toho, aby som sa mu snažila pomôcť a taktiež zachrániť svoj vzťah, začala som rôznymi špinavosťami huckať dotyčného proti jeho priateľke. Síce aj ona mala pekne na rováši, ale ja som každú situáciu prekrútila tak, aby z nej ona vyšla najhoršie. Postupom času sme sa začali aj inkognito stretávať a mne sa podarilo dokonale ho nainfikovať mojou zlobou voči dotyčnej a nakoniec sa s ňou rozišiel. Ja som ukončila vzťah s bývalým a dali sme sa dokopy. Vtedy mi jeho bývalá napísala, že ona si počká a vráti mi to aj s úrokmi. A vydržala. Rok ho nekontaktovala a pokiaľ viem ani on ju. Pracovala na sebe, skončila Vš, našla si super job, schudla nenormálne veľa a potom sa vrátila. Veľkým štýlom. Pracuje u nás v podniku, len o pár kancelárií vyššie. Najhoršie je, že tú svoju pretvárku zvláda dokonale a všetkých okolo znova zaslepila. Vrátane môjho priateľa, ktorý robí všetko možné aj nemožné aby s ňou mohol aspon v práci tráviť čo najviac času a ja pomaly ale isto pociťujem, že jeho city k nej buď nikdy nezhasli, alebo vsplanuli a ešte intenzívnejšie. Doma sa len hádame a v práci trávi všetok čas. samozrejme, keď je tam ona. Rozprávať sa o tom nechce, tvrdí, že je teraz jeho kolegyňa a nič viac. Vraj miluje len mňa a k nej cíti len priateľstvo, čo je predsa samozrejmé potom čo spolu prežili. Mám pocit, že sa mi vracia, to čo som urobila ja jej. Neviem ako ďalej, ako zachrániť náš vzťah. Predtým som boj o neho vyhrala, lenže vtedy bola úplne iná. Obávam sa, že je to vopred prehratý súboj a osud mi vráti, to čo som ja urobila jej. Prosím o radu...Ďakujem

mlyncek

typsi
vyplyva z toho ponaučenie,podla toho co si napísala :-)

Ja tiez vraciam jednemu človeku úder , ktorý ma v minulosti ponížil,a vybral si inú. Moja radosť sa tiež začína.

A ty teraz môžeš trpieť. Lebo myslela si len na seba.

Maoam

Tipsy - no a k tebe, vzala si si nieco, co ti nepatrilo, takze o to teraz asi aj prides, pasuje na to 'kto druhemu jamu kope, sam do nej spadne'.
Ta tvoja 'sokyna' sa zda byt dost inteligentna a sla na to dost sikovne. Prestala ta.
Neprajem ti nic zle, akurat to, aby si na sebe zacala pracovat. Zakernost je strasna vlastnost, dokaze druhym ludom doslova uplne znicit zivot, zdravie, zrutit vsetko, co si vybudovali...
Povazujem ju za jednu z najhorsich ludskych vlastnosti vobec, popri sadizme a krutosti, zavisti a nenavisti.

Maoam

existuje zena, ktora mne roky velmi ublizovala, bolo by to na celu knihu a mnohe z toho by bolo pre ludi tu az absurdne, neuveritelne, preto sa nebudem o tom dalej rozvadzat

doteraz sa jej nic 'nevratilo', zatial tie povestne Mlyny akosi nemelu, nefunguju a ja sa niekedy pytam, kedy zacnu

mozno to bude trvat este roky, neviem

pisem to len vramci toho, ze je to pre mna az neuveritelne, ja som za vsetky svoje chyby, ktore som v mojom zivote urobila, za vsetky 'zle, ci nespravne' rozhodnutia zaplatila a velmi, velmi tvrdo a vysoku cenu, jej sa zatial vsetko vyhlo, pritom si dovolim povedat, ze ta zena nesie v sebe ovela viac zloby ako 10 inych dokopy

nechapem to...

spravodlivost asi nejestvuje

pomaranc99

@tipsy co vsetko si mu o nej natarala a nahadzala na nu? ak ma niekto vztah a je v nom stastny tak mas toho cloveka nechat na pokoji. obdivujem tu babu, ze je taka pokojna...ublizila si 3 ludom, len aby ty si sa mala dobre...

Slecna A.

fuha...silna kava.
Znesiem kadeco, ale neznesiem, ked niekto do vztahu hadze spinu, lebo chce dostat jedneho z partnerov....Zurivostou by som vtedy vrazdila. Sama som to zazila, ked sa jeden znamy snazil rozhnevat mna a mojho priatela. Mne nakecaval kadejake kraviny o priatelovi a naopak priatelovi hovoril o mne kadeco. Nastastie mam vztah, v ktorom som sa velmi otvorene mohla rozpravat aj na tuto temu. Ked sme zistili, co za kraviny si o nas ten znamy povymyslal, prerusili sme s nim vsetky kontakty. Dnes je z neho troska totalna, bez vztahu, lieta v drogach a vyhlasuje, ze nepotrebuje lasku k zivotu...
Aku radu mila Tipsy chces? To, co si urobila sa ti vracia s urokmi...Co na tom nie je jasne? Chces si zachranit vztah? Prides on rovnako ako on prisla vdaka tebe priatelova byvala...Pouc sa z toho a uz sa nikdy nikomu neplet do vztahu...

winki

trp, tak ako trpela ona. Ona využila šancu, zmenila sa a ty si zostala na jednom bode. tak trp a ona si to vychutná.