Konzervacne latky?

Príspevok v téme: Konzervacne latky?
susySARD

dobry vecer,
chcela by som rozumiet ocnym kvapkam,tzv. umelym slzam co sa pouzivaju pri pocitaci,televizi,atd.. su lacnejsie s konzervacnymi latkami a drahsie bez konz.latok. aky je medzi nimi rozdiel? co ak si budem kupovat len tie lacnejsie? v lekarni mi povedali ze to je ok,ale ocna hovori ze je lepsie bez konz.latok. skodi to oku? a su vobec nejake hradene aj poistovnou? dakujem.

Ivka 1

Konzervačné látky v očných kvapkách sa cez sliznicu oka dostávajú ďalej do tela a skutočne môžu viac uškodiť ako pomôcť.Na čisto prírodnej báze sa napokon v lekárni nedajú ani kúpiť a hradené poisťovňou nie sú bohužiaľ žiadne. Mám veľmi dobré skúsenosti s aloe kvapkami - je to aloe prefiltrované cez osem jemných sítiek a dokáže nielen nahradiť umelé slzy ale riešiť zápaly v očiach.

susy

dobry vecer,

chcela by som rozumiet ocnym kvapkam,tzv. umelym slzam co sa pouzivaju pri pocitaci,televizi,atd.. su lacnejsie s konzervacnymi latkami a drahsie bez konz.latok. aky je medzi nimi rozdiel? co ak si budem kupovat len tie lacnejsie? v lekarni mi povedali ze to je ok,ale ocna hovori ze je lepsie bez konz.latok. skodi to oku? a su vobec nejake hradene aj poistovnou? dakujem.