Som v puberte a obézna!

Príspevok v téme: Som v puberte a obézna!
hyori

Zdravím.Mám 160cm a ešte v máji tohto roku som vážila 94kg. Keď som mala už spomínaný počet kíl, bála som sa, žeby sa to vyšplhalo k stovke.Navyše som sa cítila a aj cítim utlačovaná a hlavne deprimovaná, keď vidím svoje 50 kg spolužiačky a vyvaľujem na ne oči keď hovoria že sú tučné.Čo mám potom hovoriť ja?! Plus sa mi bývalí deviataci vysmievali.Volali ma tank, veľryba a kto vie ako ešte.Snažím sa zabudnúť a aj sa mi to našťastie darí.Každopádne je už druhá polovica októbra a moja váha dnes ukázala 85kg. To znamená, že som schudla 9kg no vôbec to na mne nie je vidieť! Aj som si merala obvod pása a tak. Je to normálne? Ja fakt neviem. Moje chudnutie vyzerá tak, že som zvýšila príjem vody na aspon 2dcl za hodinu.Čiže to vyzerá asi tak, že sa napijem hned po prebudení, v škole po každej hodine a poobede počas učenia až do večera. Plus som sa začala hýbať.No aj tu je kameň úrazu. V škole keď cvičíme (pondelok a streda)tak zo mna pot až tečie, ale doma(piatok,alebo sobota),hoc robím aj rovnaké cviky, tak necvičím rovnako intenzívne ako v škole.Cvičím pri hudbe, aby ma to poháňalo, ale ani to nestačí. Jem každé tri hodiny, no robí mi problém raňajkovanie.Ráno nestíham tak jem až v škole.Tu si nosím napríklad dva rožky a s niečím, akože jeden po prvej hodine ako ranajky(asi o ôsmej) a další okolo desiatej. Potom mám školský obed(o jednej), na olovrant o štvrtej a večeru o siedmej.To sú také dve,tri hodinky pred spaním. Tak ja neviem.Je možné, že som schudla zo svalov a nie tuku? Čo by som mala robiť? Zaradiť viac pohybu? Robím niekde chybu,alebo by som mala len vytrvať a počkať a ono sa to ukáže? Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Alebo by ste chceli chudnúť so mnou? Určite by som sa potešila :D

Iiiii

Aj ja som tučný, veľryba je v porovnaní so mnou len akvarijná rybička a keď sa chcem postaviť z kresla, tak sa musím najprv rozkolísať, aby som sa postavil. Keď som raz odpadol, tak ma na pohotovosť musel odviezť sused na vétrieske. Lekár mi predpísal nejaký liek na odvodnenie. Nie je to moja chyba, že potom boli záplavy. Ja som ho upozornil vopred.

Mamina001

Ahoj ak ti mozem poradit nejedz uz po 18tej ja si tak vahu drzim roky a to mam uz dve deti a svoj vek. To co zjes po 19tej sa ti nestravi a strasne si zatazujes organy. A treba ranajkovat urcite!je to ta najvacsia chyba ktoru robia ludia co chcu schudnut ze neranajkuju. Za mlada som ju tiez robila ziadne ranajky a po 19tej som vyzrala chladnicku no hroza somnou :)))))za par dni som beobliekla nohavice pomaly drzim palce ty to daas ;)

Kika456789

Ahoj:) Som probližne v tvojom veku a tiež som chudla.A podarilo sa! 20 kg dole :) Takže by som ti vedela pomôcť ;) ak chceš napíš na e-mail;)

LikeaPetrucci

Zdravím, Problém môže byť aj v tom že málo spíš. Skús si trocha prečítať o tom tu: bold.sk . Potom ti odporúčam čo najviac a pokiaľ sa dá tak aj úplne vyhodiť zo života klasický kryštálový cukor, ktorý v našom živote nemá nejakú extra úlohu. A potom taktiež cvičiť a jesť pravidelne menšie porcie ;) .. držím palce.

hyori

No hádam že najväčší problém toho že som pribrala bolo stravovanie u nás v rodine,napríklad každú nedeľu niečo vyprážané a tiež to že som jedla nepravidelne.
Chudnúť rýchlo sa nesnažím pred tým varujú na všetkých možných stránkach o chudnutí, ktoré som čítala 9 kíl z 4 mesiace nie je veľa si myslím, aj keď som rada za každé zhodené kilo. prípravky na chudnutie radšej skúšať nechcem, ešte by som si uškodila.skúsim len zapojiť ešte viac pohybu,ale tak, aby som sa nepresilila. V takom úmernom množstve.Snáď to pomôže. Och, a so zeleninou problém nemám,(možno s niektorou) jem ju minimálne pri obede a večeri.

Snáď som reagovala na všetky vaše komenty, ďakujem, že mi venujete svoj čas. Viem, že som v puberte tak si dám pozor.

..uško..

pozri na stránku www.update.sk, majú dosť obchodov na slovensku s kvalitnými a chutnými potravinami pre tých čo chcú chudnúť a zdravo sa stravovať

Samezlink

Ahoj, skusala si aj konkretne diety? Ja som dlho skusala rozne typy diet a vzdy sa mi vaha vracala, ale zabudala som na jednu dolezitu vec - cvicenie. Myslela som si, ze samotna strava bude stacit a nemusim vynalozit ziadnu aktivitu.

Potom som objavila tieto cviky na brucho snipurl.com a zacala cvicit podla videa. V principe je vzdy potrebne vynalozit nejaku telesnu aktivitu, nie len nahradit stravu.

Pozri si napriklad toto video www.youtube.com a skus, uvidis co to s tebou spravi :)

Magy

hyori - a este jedna dolezita vec.
nehci tie zmeny rychlo! nechaj svojmu mlademu metabolizmus dostatok casu sa prisposobit novym navykom v zivotosprave. inak sa bude o to vehementnejsie branit a cim skor schudnes, tym skor zase priberies spat!

Magy

hyori - je tu niekolko zasad a veci, na ktore by si si mala davat pozor pri snahe o znizovanie svojej hmotnosti.
za prve a najhlavnejsie - si v puberte co znamena, ze tvoje telo este stale rastie, rozvija sa, potrebujes prisun kvalitnych veci, vela mineralov, vitaminov!
- pri obmedzovani jedla maj na pameti, ze ty potrebujes len ciastocne obmedzit prisun energie, v ziadnom pripade nie ho drasticky obmedzit a/alebo obmedzit mineraly a vitaminy!
- jednym zo sposobov, ako obmedzit prisun energie ale nie ostatnych dolezitych latok je obmenit jedalnicek a vymenit nieco v nom za potraviny s nizsim obsahom energie, t.zn. zaplnit zaludok aby si dosiahla rovnaky pocit nasytenia, pricom to jedlo ti ale neda tolko energie ako doteraz.
vhodnym jedlom je napr. zelenina, riedene ovocne a zelen. stavy, vegetarianske jedla atd.
cuketa, kapusta, tekvica, spenat, uhorky, redkvicky, mrkva... a vseetky sa daju pripravit na milion sposobov, ze ani nevies, co to povodne bolo. (napr. tekvica, tu ani ja osobne nemusim, ale je par receptov, ktore su s nou fakt skvele)
bezna kapusta ma na 100gr napriklad okolo 30-40kcal, pricom napr. akekolvek pecivo 10 nasobok tejto energie!!!
- pohyb. vela a najma aerobne cvicenia. cvicenie v kolektive, alebo aspon vo dvojici, kde sa navzajoom podporujete, hecujete a ten pohyb sa stava prijemnejsim, zabavnejsim, je zaroven aj niekolkokrat ucinnejsi, ako ked sa snazis cvicit sama.
vynikajuce aerobne cvicenie je so svihadlom. a daju sa s nim robit prekvapive veci.
www.youtube.com
NIKDY nesleduj svoju hmotnost alebo miery prilis detailne! a uz vobec nepocitaj kalorie! samozrejme, je dobre mat aspon aku-taku predstavu o energ. hodnote potravin (-odkaz odstránený-), ale to neznamena pocitat kazdu kaloriu. tak isto je dobre mat nejaku zdravu predstavu o svojej hmotnosti a mierach, ale rozhodne sa to nesnaz dosiahnut s presnostou na cm/mm, alebo deko. to by si skor skoncila s PPP a bulimiou.
mat aspon priemerne pekne tvarovanu postavu, byt zdrava a dobre sa citit je podstatne dolezitejsie, nez mat presne 48kg (napriklad) a ani o kg viac.