Odstahovanie

Príspevok v téme: Odstahovanie
ipetronela

Ahojte. Potrebujem sa poradit s niekym nezavislym. Mam 28 rokov. Byvam s manzelom v dome s mojou matkou. Mame poschodie pre seba, ale aj tak sem moja mama chodi. Sprava sa ako mama, vsetko diriguje, furt rozprava, ze mame bordel, atd. Mam toho plne zuby. Plan je taky, ze tu zostaneme byvat, vyplatim surodencov, dom si opravime, atd. Ale mne uz moja mama fakt lezie na nervy. Chcem sa odstahovat. Radsej sa zadlzim na cely zivot a postavim si dom inde ako byvat s nou. Lenze. Ked sa odstahujeme, mama dom neutiahne z dochodku (energie). A hlavne, zostane sama. Moji surodenci maju vlastne byvanie, mimo nasho mesta. Aj ja chcem ist mimo tohto mesta, pretoze s manzelom robime v inom meste, tak nech to mame blizsie. Ale nemam to srdce ju nechat absolutne samu napospas. Co mam robit?

Agnes999

Toto rozhodnutie ti kvitujem, nie je nad to byvat vo vlastnom. Moja mama je rovnaka, ako je fajn, mam ju rada, viem, ze mi chce len dobre. Ale ked som s nou, tiez mi do vsetkeho keca a tiez mi to lezie na nervy. A dohovorit sa jej neda, to mi je jasne, vzdy bude pre nu len decko. Dom predavat nemusite, nech volne izby proste prenajme. Moja mama to urobila tiez, ona ma 4-izb. byt a dve izby prenajala. Mala to stastie, ze podnajomnikov jej doporucil jej brat a bola teda istota, ze su to bezproblemovi chalani. Mama chcela vzdy radsej chalanov, pretoze nevaria, nemotaju sa dlho v kuchyni a neobsadia na dlhy cas ani kupelku. A neboli to ani ziadni bordelari, boli uplne bezproblemovi. Vacsinou nevarili, len kupovali polotovary, maximalne jeden varil obcas spagety. Mozte to vyriesit takto. Niektori ludia to v ziadnom pripade nechcu, ze nezoberu si do domu cudzich ludi. Ale ti ludia predsa nebudu naveky cudzi, na tychto maminych podnajomnikov som si aj ja rychlo zvykla.

kasandra

Bože tak narýchlo, čo ja viem, tak napr.Nekecaj a padluj1, Na tej Mary niečo je, komédie s Jimmom Carym a tak.
A film, aký žáner filmu máš namysli?

arriva

Tak ostane sama a čo? Aspoň bude mať kľud, budete chodiť na návštevy. Neboj prežije to. A s platbami, no výdavky bude mať nižšie ked tam nebudete, a ked bude treba, tak sa jej poskladate a pomôžete. Je to vaša mama a vaša povinnosť. Zákonná povinnosť. Môže časť domu prenajať na obchodné účely.

kasandra

Neuraz sa prosím ipetronela, ale mne to pripomína film Tú starú treba zabiť:DD
Ešte raz opakujem neuraz sa, viem že ide o tvoju matku.

kasandra

No tu je viac takých protirečení. Maš to ťažké, na jednej strane sa jej chceš aj zbaviť, ale tvoje svedomie ti to nedovolí. Asi bude fakt lepšie sa porozprávať so súrodencami ako ti to radí pomaranč99

pomaranc99

vidis, tak na jednej strane hovoris ako ju nechces nechat samu a na druhej strane jej nechces pomoct s platenim najomneho - tak sa dohodni so svojimi surodencami nech sa kazdy zlozite na jej najomne rovnakym dielom. ved je to vasa mama preboha!

ipetronela

Nezvladla by platit za cely dom. A ja ako nie som samaritan, aby som to platila za nu.
Tak ci onak, vyjdem z toho vsetkeho ako najhorsia ja. Ja budem ta, co ju necha samu. Nenavidim skutocnost, ze som najmladsia.

pomaranc99

mozete si kupit dom/byt v nejakej lokalite blizko nej alebo sa odstahovat do ineho mesta a chodit ju navstevovat...

ipetronela

S tym nebude suhlasit. Nepojde byvat do bytu, cely zivot zila v dome so zahradou. Aj ked neviem, ako by platila ucty. A stale to neriesi problem, ze zostane uplne sama. Som z toho na prasky.