Zápcha

Príspevok v téme: Zápcha
utrápená

mám strašný nepríjemný problém s nepravidelnou stolicou a následnou zápchou. Na WC chodím približne raz za týždeň a necítim sa dobre. cítim sa plná nafúknutá a najhoršie je že mi potom skoro netrávi. akoby to vo mne stálo a ja neviem čo robiť. teplá vods ráno nepomáha, skúšala som čaje /zo senného listu/ ale to je otras, lebo je to jednorazové preháňadlo a črevá si odvyknú pracovať. Prosím poraďte mi niečo, vôbec necítim hlad aj keď celý deň nejem, je mi ťažko, potrebujem pravidelnú stolicu. Dá sa pribrať zo zápchy?lebo ja už sa cítim tak, že som aspoň 3kg pribrala. Hodila by sa očistná kúra ? Dakujem

dajana

dobrarada, nie je to nahodou to rizoto co bolo aj v telke? ja som to nasla v casopise ten recept a je to velmi dobre. ak je to to iste, tiez to odporucam. je tam vela vitaminov a okrem toho to uzasne cisti hrube crevo. a pomohlo mi to aj na akne.

dobrarada

otvor si stranku www.alternamedica.sk. tam najdes ich mailovu adresu, napis im a oni ti poslu recept proti zapche. ja som to vyskusala, odvtedy nemam problemy. ale nechce sa mi to sem vypisovat, je to dlhe.

denisa

prosim vas nevie niekto kde by som mohla kupit saraticu??nikde ju nemozem zohnat uz som bola v tescu, v bille, v lidli v 2 lekárnach a nikde ju nemali... ak viete napiste mi na mail deeeenka@azet.sk dakujem...:)

mimkax

žihľavový čaj upraví stolicu..vráti črevám ,,vitalitu" ..alebo jesť nejaký čas(cca mesiac) každé ráno na raňajky jogurt..obyčajný .To tiež upraví stolicu..

gregor

Skús užívať Zaječickú horkú vodu, je to horká liečivá voda, ktorú ked budeš užívať pravidelne večer pred spaním a ráno nastane pravidelné vyprázdňovanie(stolica). Užívaj ju v dávkach na začiatok od 0.05 litra (pol deciliter) do 0.1 litra (jeden deciliter). Po čase si to môžeš upraviť podľa potreby, ale len do 0.4 litra (4 decilitre) aby ťa zbytočne nepreháňalo a mohla si byť aktívna. Vo väčšom množstve je to prírodné preháňadlo. Horkosť vody môžeš znížiť zmiešaním s Bilínskou kyselkou alebo mliekom. Kúpiť si to môžeš v lekárňach, alebo v súkromných potravinách. Viac info na www.bilinskakyselka.com

RNG

Pohyb ciastocne ovplyvnuje peristaltiku, ale uloha vlaknin v potrave sa neda nicim nahradit.
Umela stimulacia prehanadlami nevyriesi situaciu permanentne, a ma bocne nasledky=zla absorbcia zivin.
Spravne travenie , cyklus 16 az 24 hodin, zabezpeci spravnu extrakciu zivin a podpori spravnu crevnu floru.
Inac sa nahromadia rozne problemy v tele.

tina

chcela by som sa spýtať či neviete,či má niečo do činenia zápcha a cvičenia pilates. či to pomáha rozhýbať peristaltiku čriev,alebo nie.vďaka

mikaela

Ja neviem čo je zápcha odkedy som prešla na surovú stravu. Veľa čerstvej zeleniny, ovocia, živých jogurtov. Je tu aj fórum Vitarianstvo, veganstvo, surová strava, môžeš sa inšpirovať