Gangliom

Príspevok v téme: Gangliom
07Anna07

Prosím o radu , prípadne vašu skúsenosť .
Už asi rok mám na pravej nohe na vrchnej časti chodidla výrastok pár centimetrov od členku presne ohraničený žilami alebo šlachami :D ... bola som s týmu doktora na úrazovke hneď keď sa to objavilo (mala som hrozné bolesti pri chôdzi) ten mi do toho pichol injekciu s tým že sa snažil niečo odtiaľ vytiahnúť bez roentgenu alebo sona .. jeho pokus vyšiel na zmar nevyšlo mi odtiaľ nič po tejto skúsentosti ma poslal na sono ,kde mi to určili ako nejakú cistu , po tomto výsledku ma pán doktor poslal na ortopédiu kde mi povedali , že je to s najväčšou pravdepodobnosťou ganglion , že nemám nohu zaťažovať mám nosiť lahkú obuv - ale povie mi niekto ako sa nedá noha zaťažovať to by som musela ležať celý život a nosiť lahku obuvv v zime je nemožné- chodila som na kontorli buď preventívne alebo keď ma to veľmi bolelo , na poslednej návšteve mi pán doktor povedal , že jeho osobný názor je , že to zatiaľ netreba operačne vyťahovať lebo mi nikto neručí za to , že mi to vytiahnú celé a že sa mi to nevratí , ževraj mnohým ľuďom to zmizne pri nejakom úraze(buchnutie na miesto, pristúpenie nohy a pod.) tým že dva krát do týždňa po troch hodinách tancujem mi neručil za to , že v tom budem môcť pokračovať keďže sa tam nachadzajú nejaké malé kostičky ktoré by sa mohli pri operácií poškodiť . Prešiel rok leto bolo bezbolestné ale tento týždeň ma to začalo ukrutne bolieť pri chôdzi ,pri prepnutí nohy ,dotyku , dokonca aj keď mám nohu len volne položenú . Neviem , čo mám robiť , či sa zas objaviť na ortopédií s problémom alebo nie .

07Anna07

ja mám tiež podobný problém čo sa týka topánok ... momentálne mám väčšinu na opútkoch aj čižmy všetko a povedala som si že ich nebuidem teraz nosiť tak nosím jesenne bez opätku ale zatiaľ nevidím žiadne zlepšenie .... gangliom sa akurattak zvecsuje väcsinou vecer a je uplne tvrdy pred tym som tam citila tu tekutinu ale teraz je ako kost

simka111

ja mam gangliom na ľavej nohe pri členku už skoro pol roka.. prišla som na to náhodou ked som sedela vonku a videla som že mam opuchnute to miesto, myslela som si že je to členok, že som zle stupila, lenže to by ma muselo bolieť a mna to len sem-tam pobolievalo, ked som napr. vela chodila...bola som u doktora ten ma poslal na ortopediu a tam mi doktorka s úsmevom povedala, že to nieje nič zle, len gangliom,vraj som mohla zle stúpiť, alebo si zaťažiť nohu pri korčulovani, vznikla tam tekutina.. povedala, že si mam davať octanove obklady a keby sa to zhoršilo, mam prisť a vytiahne mi to.... ldnžd vytiahnuť som to aj tak nebola, hoci sa mi to zhoršilo, lebo viem, že potom by sa to vždy opakovalo,zväčšoval sa mi hlavne v lete ked bolo horuco, ked som mala nohu v topánke a ked som vela chodila, behala.. alebo ked som mala nou cely den vtáponke napr. škola.. ked som sa potom večer pozrela na nohu mala som ten gangliom skoro napuknutie, rano bol zas malý... teraz sa mi už tak nezväčšuje ale neviem čo bude dalej