Spolužiačky ma šikanujú

Didi 2020

Ahojte
Spolužiačky ma šikanujú.
Najprv boli moje kamošky a teraz má tá najlepšia kamoška bije. Berie mi veci. Nadáva mi. Hovorí mi že som hnusná a že sa obliekam ako šte*ka a že mám vlasy ako šte*ka. V škole som väčšinou tichá. Rada si kreslím. Väčšinou keď si kreslím cez hodinu (za chvíľu je vysvedčenie tak máme všetky hodiny voľno) tak ide ku babám a počujem ako o mne hovoria smejú sa pozerajú sa na mňa a nadávajú mi a ohovárajú ma. Dnes som s nimi chcela sa ísť prejsť a oni mi povedali " Fuj vypadni kur*a preč š*ina ". V test som sa mala chuť rozplakať. Bola som s nimi dobrá kamoška. A teraz? Mám aj samovražedné sklony. Už veľa krát som sa chcela obesiť ale hlasné skočiť z budovi. Nedokázala som to kôli mojej mame. Nedokázala by som bez nej a môjho psa žiť. Prosím pomôžte mi.

Radoslava123

Nerry, si vo veku, kedy mladému človekovi obzvlášť priveľmi záleží na tom, aby ho všetci, ale úplne všetci mladí ľudia - rovesníci, s ktorými prichádza do kontaktu, mali radi, aby sa s ním bavili, aby sa s ním kamarátili, aby ho považovali za fajn človiečika, a tak podobne... No a na druhej strane práve v takomto veku mladý človek príliš citlivo, dokonca až precitlivelo vníma to, ako ho niektorí mladí, s ktorými prichádza do kontaktu, nemajú radi, ak ho ignorujú, ak sa s ním nebavia, ak ho nechcú prijať medzi seba... Ja viem, že sa ti to teraz nebude chcieť veriť, ale v dospelosti už nebudeš tieto veci tak citlivo vnímať ako teraz. Musíš si proste ešte odžiť nejakých tých aspoň 10 rokov a potom už budeš mať na celú vec celkom iný pohľad. Lebo už nebudeš chodiť do školy, ale budeš pracovať, lebo už nebudeš súčasťou takého kolektívu, kde sú všetci rovnakého veku, ale prídeš do kolektívu iného, kde budeš mať aj 50-ročné kolegyne, ktoré budú síce z tvojho pohľadu už staré (aj o vnúčatách budú rozprávať...), ale aspoň životom skúsené a baviť sa s tebou budú normálne a ak ich budeš počúvať, veľa múdrych a dobrých rád do života ti z toho ich rozprávania môže vyplynúť a ak ti porozprávajú o chybách, ktoré urobili, ty sa napríklad takých chýb môžeš vyvarovať, a podobne, ale každopádne baviť sa s tebou budú, komunikovať s tebou budú a nebudeš sa cítiť odstrčená, hoci aj budeš medzi nimi najmladšia. Ale ak by si zrovna natrafila na taký pracovný kolektív, kde by si sa odstrčená cítila, nepadne ti to tak ťažko ako teraz, nebudeš to vnímať tak citlivo ako teraz, lebo už možno budeš mať priateľa - lásku, takže ten pocit, že je tu niekto, kto ťa má nadovšetko rád a plánuje s tebou spoločnú budúcnosť, ti pomôže ľahšie sa zmieriť s tým, že v kolektíve nie sú všetci O. K. A zároveň už budeš mať aj skúsenosti z minulosti s tým, aké to bolo byť niekoľkými odstrčená a neprijatá a nebude to pre teba nič nové a budeš vedieť, ako to riešiť, alebo lepšie povedané, budeš vedieť, že nie je dôležité mať tisíc ľudí, ktorí sa tvária ako priatelia, no v skutočnosti sú falošní, ale stačí mať pri sebe niekoľkých (možno jedného, dvoch, troch), ktorí sú skutočnými priateľmi, lebo skutočné priateľstvo jedného jediného človeka je viac ako naoko "pekné jednanie s tebou" zo strany tisíc falošných ľudí, ktorí sa ozvú len vtedy, ak niečo potrebujú a ty ako človek pre nich nič neznamenáš, lebo si pre nich iba prostriedkom na dosiahnutie ich cieľov. No prejdime k veci. Koľko vás je v triede a koľkí ľudia ti robia problémy? Iba jedna, dve baby? Či veríš, či nie, naozaj nie je dôležité, aby ťa mali úplne všetci v triede radi. Ale na druhej strane je dôležité, aby ťa mal rád aspoň niekto, aspoň jeden, dvaja ľudia. Skús si preto nájsť v triede kamarátku, možno nejakú, ktorá je tiež tichšia a sedí sama a nemá sa s kým baviť a už budete dve a hneď vám bude veselšie. Verím, že nájdeš v triede ľudí, ktorí sa s tebou baviť budú. Ďalšia ohromne dôležitá vec je tvoja reakcia na šikanu tých dvoch. Predpokladám, že na teba útočia len slovne. Nemyslím si, že by ťa bili. Keby áno, mala by si modriny a jazvy, ukázala by si ich lekárovi, učiteľom, riaditeľovi a tie dve by boli bez milosti vyhodené zo školy. Akonáhle ti niektorá z nich niečo povie, čo sa ti nepáči a čo znie posmešne a čo sa ťa aj dotkne, že máš v tej chvíli chuť sa rozplakať, NESMIEŠ SKLOPIŤ ZRAK, SMUTNE SA TVÁRIŤ A ROZPLAKAŤ SA!!! ALE MUSÍŠ ZOSTAŤ VESELÁ A MUSÍŠ SA SMIAŤ A POVEDAŤ NIEČO VTIPNÉ, ZNAMENAJÚCE, ŽE SI ROBÍŠ SRANDU SAMA ZO SEBA!!!!!!!!! Napríklad zlá spolužiačka vykríkne na celú triedu: "Tá Nerry je taká tučná ako bomba, je to najtučnejšia a najškaredšia ohava, akú som kedy videla!" Ty odpovieš: "Však počkaj, aj na teba príde, vraj sa blíži tretia svetová a ja som si len urobila zásoby túčiku, aby bolo na horšie časy, lebo dovtedy, kým tlstý človek schudne, dovtedy chudý umrie, takže ty pôjdeš prvá do hrobu, ha, ha, ha...!"... a smej sa, smej a smej. Potom sa budú smiať aj chalani a takýmto prístupom si získaš priazeň chlapcov, ktorí sa obzvlášť v takomto veku radi smejú a bavia, lebo ťa budú brať ako zlatú kočku, síce s pár kilami navyše a nie najkrajšiu, ale aspoň zábavnú so zmyslom pre humor, ktorá si zo svojej postavy nič nerobí. Chalanom sa na kočkách ohromne páči, keď sú so sebou spokojné, keď vyžarujú zo seba pozitívnu energiu, keď radi žartujú a bavia sa a keď sa vedia zabaviť aj na svoj vlastný účet, hoci nie sú dokonalé a keď si zo svojej nedokonalosti nič nerobia. Keď ti je do plaču, rozplač sa, keď budeš sama doma, kde ťa nikto nevidí, ale nikdy neplač v škole pred deckami. Lebo tým by si sa pred nimi len ukázala ako slabá osobnosť a v dnešnej dobe na školách platí, že kto je slabý, ten na to veľmi krutým spôsobom doplatí a s najväčšou pravdepodobnosťou bude šikanovaný. Čiže rada, ktorú som ti dala, že sa máš tváriť, že ich máš na háku a že si so sebou nadmieru spokojná a že nemáš problém obrátiť tie ich pokusy o slovné šikanovanie na humor, ktorým si robíš srandu sama zo seba, je dobrá rada a určite zafunguje, uvidíš. Zo začiatku sa ti to bude zdať ako taký nezvyk, ako nejaké pretvarovanie sa, no nakoniec zistíš, že sa takou, na akú si sa v rámci toho pretvarovania sa hrala, aj naozaj stávaš - že sa stávaš psychicky silnou, nezraniteľnou, nezničiteľnou - ČIŽE NEZAUJÍMAVOU PRE ŠIKANUJÚCICH, lebo pre tých je zaujímavým iba taký objekt, ktorý sa po ich útoku rozplače, alebo aspoň smúti, nešťastne sa tvári a TO TY UŽ ROBIŤ NEBUDEŠ :)

Moireal

Ubohi zakomplexovani chudaci, iba ti budu vyzdvihovat chyby inych a na seba sa nepozru. Cielom je utopit cloveka,aj keby oni sami sa mali dostat na dno.

Nerry

Prosim pomôžte mi! Chodim na strednu školu a zo začiatku som sa aj ja ale aj všetci somnou bavili,ale akonahle sa v triede objavila jedna baba,začala som byt len žalobaba a taketo...neviem čo robit,vysmievaju sa mi a myslia si že nanich žalujem ja...napríklad naša triedna zistila že ta baba čo prišla a jedna baba ktora v triede už bola fajčia a niektori ich videli fajcit na babskych wc a triedna im zato nadavala a ona ma nazvala suk*u...nechapem prečo,na tuto školu som sa fakt tešila a teraz mam chut zmenit ju...

Už som to raz prekonala a stala sa zomna mentalna anorektička :( ale už to nechcem prosím pomôžte

Nerry

V škole ma šikanuju a neviem ako si mam poradit :( hovoria mi že som s*ka a že žalujem,napriklad naša triedna prišla nato že dve baby z našej triedy chodia zrejme fajčit na babske zachody a jedno s tyvh dievčat mi povedalo ze som to bola ja...lenže ja sa do takych vecí nestaram,žalujem iba ak to je važne ale do tohto som sa fakt nestarala a ona ma vysmiala pred celou triedou...:/ neviem čo robit prosím pomôžte mi

karolinka122

jednoznacne to treba oznamit tvojej triednej a ta si pohovori s tymi chuderkami a ich rodicmi, nenechavaj to len tak. Osobne, keby moju dceru niekto sikanoval, pockam si pred skolou a taku by som tej dotycnej vylepila, zeby su to rychlo preslo..

Susy1982

Dogies
Je to v tom ze ti druhi citia z teba tvoj strach ,tvoju slabost,a vo svete a hlavne medzi ludmi to zial chodi tak ze sa zacnu vyvrsovat ,lebo sa nebranis,skus zapracovat na svojom sebavedomi,urcite mas nieco co predci inych,musis si verit,najst oblast , v ktorej budes lepsia ako ini,urcite mas nejaky neobjaveny talent...ignoruj blbe poznamky od nich na teba,vzdy je dolezite to co si o danej veci myslis ty a nie co si myslia oni......

arman

Maoam, lebo su to vnutri sracky... pravdepodobne sracky boli aj v skole, kde si zvykli sikanovat, je to pre nich prirodzene takto vybijat negativnu energiu.
Potom v praci len pokracuju inou formou. V podstate im potom nic nehrozi, ked sa pridaju do toho timu. Cize sklada sa to s ubohych "zlych" aktivnych sikanatorov, a potom z ubohych "zbabelcov", ktori sa zo strachu pridaju.
V muzskom kolektive sa to deje inak, nez v zenskom, forma je ina, ale princip je ten isty.
Svet sa topi v ubohosti prave, tych ludi co sa snazia za nieco stat a nebyt skazeni, je uz len minimum.
Ale neboj, uz to tu dlho nebude...