Neverná s následkami

Príspevok v téme: Neverná s následkami
Ema30

Dobry den,

casto tu chodím, citam rady, problemy inych. Aj ja tentokrat prosim o radu. Uz som tu raz aj pisala,aleto som este bola tehotna. Som vydatá a bola som svojmu muzovi neverna. Z tej nevery sa mi narodila dcerka. Moj muz o tom nevie. Povedala som si, ze po porodemu to poviem,nakolko skorocelé tehotenstvo sme spolu moc nekomunikovali, kedze si on nasiel tiez milenku. Sice tvrdi, ze to bolalen kamaratka, avsak trvalo to 6 mesiacov. Za ten cas som celu domacnost tahala sama. Nemohla som mu ani nic vycitat kedze som ja klamala podlo este viac. Zistila som to o tej zene ked si doma nechal zapnuty facebook. Mal tam stravy odnej ako sa na nu tesi, ako mu chyba avsak nikdy som ich spolu nevidela.Sama som mu navrhl, že ak ju ma rad, nech od nas odide. Tymsomsi asi chcela ulahcit svoj problem. Otehotnela som s muzom, do ktoreho somsa zamilovala tak moc. Brala som ATK, avsak nezodpovedne,nakolko som dostala crevnu virozu a nedavala si pozor a pravdepodobne neucinkovali. Spociatku som uvazovala aj na UPT,k comu ma nutila moja mama, pretoze som sa jej zdoverila. Vybavil sa aj termin, no nemohla som ist. A k tomu ma prehovaral aj on, ze to dieta si to nezasluzi. Avsak s nami neostal. Povedal ze ak chcem odide, avsak on ma 3 deti, ja este jedno,povedala som ze nie. A myslim, ze ani by nesiel vtedy. Viem, konala som a konam zle, neludsky a podlo. Ale nemohla som sa tej malej vzdat. Teraz sa citim ako potkan. Za tehotenstvo som si nieco nasetrila, vsetko som si kupovala z uspor pre malicku, a teraz premyslam ako s pravdou von. Chcem pockat po Vianociach, kedze mam este 5 rocnu dcerku. S otcom dietata sme v kontakte ked videl malu, ktora je jeho mala podobizen, trapi sa a chce ostat s nami. Aj som nadtym zvazovala, avsak on podla mna so zenou zije normalne. Maju vztah kde im to klape. Ako to ja uz neviem. Ja som s mojim muzom od zaciatku tehotenstva nemala styk, ani nic. A potom su tam deti, okolie vsetci. Viem, ze moje ciny su odsudeniahodne, neospravedlnujem svoje konanie, hanbim sa a naozaj si zasluzim aby sa mi vsetci otocili chrbtom, no svoje deti milujem viac nez svoj zivot!!! A preto potrebujem poradit ako to povedat manzelovi, ako co najmenej ublizit svojej prvej dcere. Nemienim povedat meno toho muza, nakolko mu nechcem uskodit. Prosim o rady, to ze som zly clovek viem uz davno. Ta malicka bola z lasky, pre mna velkej lasky, je zdrava, krasna a moja. Len potrebujem radu. Nespim, trapim sa.

Cariboo

to je zmatok tieto popremotavane vztahy...tazko je radit

kopeva,chapem,ale predstav si situaciu,ked otec chce vziat deti na vylet a ta mladsia ostane doma alebo dostane od matky instrukcie,aby sa s nim nerozpravala?ako ich oddeli? to by musela najprv oddelit sestry. podla mna by nemala cakat roky kym to povie,ale mozno rok ci tri, kebyze to v sebe drzi dlhsie,moze jej to mladsia dcera neskor vycitat. a co je natom ze nie su pokrvna rodina? stale mozu mat dobry vztah /to samozrejme zalezi od toho ako to otec prijme,ake ma iq a nakolko sa ho cela situacia dotkne/ ale ako sestry budu vyrastat spolu a tak je pravdepodobne ze s nim pride do kontaktu. a tiez by mala vediet kto je jej bio otec.

ema,nevera je zla,ale hlavu hore, nikoho si nezabila, v podstate si sa rozhodla bojovat s osudom, dieta si si nechala a teraz sa zameraj nato,aby si sa vedela o rodinu postarat.

Kovepa

Pretoze raz sa aj tak dozvedia pravdu, ze on nieje jej skutocny otec a ona nieje jeho skutocna dcera, a kedze nebudu mat taky blizky vztah, nebude ich to ani boliet. Inac by boli zraneni cely zivot.... A klamstvo cloveka zoziera, ale ked sa to taji v zaujme jej mladsej dcerky, tak sa to da pochopit. Ved raz im to povie, ale az ovela neskor, ked sa to vsetko ustali...

Cariboo

kopeva, aj to je sposob ako zo situacie von, neviem ci lepsi no aj tak si myslim ze to klamstvo cloveka zoziera zvnutra dokym sa neprizna, hadam by pomohlo pockat nejaky cas kym povie pravdu,ale co myslis vetou: "Manzel moze byt svojmu dietatu nablizku a s druhou dcerou sa posnaz, aby nemal nejak pevny vztah..." mozno zle chapem, preco by nemali pravo si vybudovat vztah?

Kovepa

No neviem, na tvojom mieste by som nikomu nic nehovorila. Co z toho, ze sa priznas? Myslis, ze to aj niekto pochopi? Najviac si to potom aj tak odnesie len tvoja dcera a na teba len budu ukazovat prstom. Staci, ze to vie tvoja mama. Na tvojom mieste by som sa rozviedla, hned by som podala ziadost o rozvod. Udala by som nejaky dovod, akoze tvoj muz ma milenku, alebo, ze vam to neklape atd... V tejto situacii nieje zmysel pokracovat vo vztahu a cim skor ho ukoncis, tym lepsie. Mama ti pomoze s detmi a ty si mozes zacat budovat svoju buducnost aj sama, alebo aj s niekym, kto ta bude milovat taku aka si.Urobila si chybu, zaplatis za nu rozvodom, ale aspon budes sama pred sebou kludna, ze uz aspon netahas manzela za nos. A dcere by som povedala, kto je jej otec az potom, ked vyrastie a vsetko sa ustali, lebo teraz, keby si sa priznala, bola by to len katasrofa pre vas vsetkych. Manzel moze byt svojmu dietatu nablizku a s druhou dcerou sa posnaz, aby nemal nejak pevny vztah, proste ju drz viac pri sebe a tvojej mame. Inac nevidim ziadne ine riesenie..

ika211

Ema, uplne ta chapem. Je to zlozite, mam pocit, ze tvoj priatel neopusti rodinu, ono je tazke opustit nieco, co je zabehnute, ty mas s manzelom dom, deti tam maju domov, ten dom, jeho vystavba vas spaja...Ak ti mozem poradit, urovnaj si vztah s manzelom. Aj ked ta nepritahuje, manzelstvo nie je len o sexe, su chvile, ked tato cast vztahu na chvilku zlyha. Ale vies, istota a zazemie a spoluzitie je o inom. Skor ako mu to povies, skus dat vas vztah dokopy. Uisti manzela, ze si vazis, co pre vas robi, ze si ho velmi cenis a ze je pre teba zachovanie rodiny to najdolezitejsie. Potom mu opatrne naznac, co sa stalo a ostatne je v rukach Bozich. Nic ine ako cas to nevyriesi, ale je lepsie priznat sa a prijat nasledky, ako zit v klamstve. Samozrejme, potom budes musiet vztah s priatelom skoncit, alebo ho vyslovne obmedzit na styk s dcerou, samozrejme s povinnostami, ako je platenie vyzivneho.

Ema30

arriva on mi neplati. Prva dcerka je manzelova, pravdaze. Tych 100 eur mi daval len pocas tehotenstva na nu, kedze doma pomaly nebol, nechodil na nakupy, ja uz som bola PN, kedze som krvacala. To mi dal asi len 3 krat. Mame oddelene ucty tak to preto. On zarobil viac. Namoju druhu malicku som si od neho nevzala nic. Teda nepytala, pravdaze sa to berie, ze peniaze su nase, pocas manzelstva,ale on to ma tak inak. Ma svoj ucet, vyplatu, ja tiez. On zaplati sice 150 najom, elektriku a ja stravu, hygienicke potreby, skolku a co bezne potrebujeme. Nie som narocna ani rozhadzovacna. Popredam si veci po malych potom pokupim a tak.

Jasne, ze to nie je fer. Ale tak ja nemozem rozhodovat aj za biologickeho otca. Urcite ho nebudem tahat po sudoch. Ak on bude potom chciet nech sa prizná. Ani vyzivne nebudem chciet. Daako to zvladne. Aj tak doteraz mi pre malicku nic nedal.

Ema30

Viem, ma sice len dva mesiaciky, no podoba sa na neho, ma tmave vlasky, my sme blondaci. A hlavne ma jeho krvnu skupinu. A s manzelom som spala v tom obdobi len raz a to asi den pred ocakavanou menstruaciou. Tu som si viacmenej ista. Manzelova nevera ak k nej skutocne doslo urcite bola len preto ako som sa ja spravala. Moj manzel nie je zly. Jedinu chybu ma ze si moc zaklada nahmotnych veciach. Mame dom, to bude dalsia jeho krivda v pripade rozvodu, ze tu sa budeme bohvieako delit. A ja som toho casu na materskej, nastasie nemame hypoteku, tak vychadzame dobre financne, ja od neho peniaze nepytam. Mala som usetrene daco ked som pracovala. On obcas ide na nakup a tak.
Co sa tyka toho druheho ved to je to, ze neviem aky ma zamer. Ked chce ostat s nami. Manzelku ma peknu,uspesnu. Ma troch synov.So mnou dcerku, chodi ju kuknut ked moze. No je to len trapenie ked tu pride. Ja ho mam stale rada. S manzelom sa snazim komunikovat, pomoct mu ked ma problemy v praci, staram sa aby mal doma pohodu,ale city tam uz nie su ako k muzovi.

arriva

Treba vyčistiť stôl, deti nemôžu vyrastať v takej disharmonii. Porozprávajte sa s manželom. Prva dcérka je jeho? Nie je fér, aby platil na dieťa ktoré nie je jeho. Nie je fer, aby skutočný otec a dieťa o sebe nevedeli. Nie je fér, aby jeho žena o tom všetkom nevedela. Žiť v lži je nespravne, a všetci sa tým trápite.

ika211

Vies, je tazke povedat, nakolko je tvoj priatel suknickar a nakolko len ma aj on sam problemy vo vztahu, ktore riesi tym,ze si hlada ine zeny, kedze nie si jeho prva bokovka.Skor, ako by som s nim zacala zit, by som si dokladne zistila jeho skutocny zamer a hlavne chut odist od manzelky. Vela takych muzov nikdy neodide. Vies,vas vztah s manzelom je vazne naruseny. Ani nekomunikujete, ale da sa to zmenit. Skor, ako manzelovi nieco povies, skus si s nim urovnat vztah.Stale si myslim, ze jeho nevera je nasledkom tvojho citoveho ochladnutia k nemu.Ak s nim chces zit dalej, mala by si zacat pracovat na obnove vasho vztahu. Aspon, aby ste boli schopni komunikovat. Vysvetli mu, ako si sa citila, a ze vlastne nevera bola na oboch stranach a u teba doslo k zlyhaniu antikoncepcie. Tak ma napadlo, ako vies, ze dcera je na sto percent priatelova? KEdze manzel nic netusi, tak si v inkriminovanom case pocatia musela spavat s oboma...si si fakt ista, ze dieta nie je manzelove? Ja by som skor na tvojom mieste povedala manzelovi, ze si nie som ista cie dieta je, nie ze nie je jeho a ak on chce, nech da robit testy DNA.

Ema30

dakujem dievcata,

ono to zacalo tak, ze sme len rok a pol si pisali. Mali sme spolocnych priatelov a stratavali sa na akciach ako su narodeniny, meniny. A po roku a pol som podlahla. Zamilovala som sa moc. Chcela som manelovi povedat pravdu uz na zaciatku, no aj on aj mamina ma prehovarali ze mam pockat, co ak sa nieco stane a tak. A do toho prisla ta manzelova kamaratka. Ona vsak bola o 9 rokov od neho starsia, tiez vydata s detmi. Len bohvie o co tam slo. Manzel prestal chodit nacas z prace domov, pomaly sa doma nestravoval, daval mi 100 eur mesacne na malu, nechcel sa o nicom bavit. Zvalil vsetko na mna, len to ze v podstate mal pravdu. Ako muza som ho odmietala vycitil to. Povedal ze on nemusi mat oprate, navarene, upratane, ked doma je chlad!
Co sa tyka toho druheho, chce ostat s nami, len ja nie som jeho prva znamost. Nevera mu uz doma odpustena bola. Jeho deti ziju v domneni, ze maju rodicov, ktori sa miluju. A on so zenou pocas celej doby zil normalne. Ked som rodila, bol v praci kusók od nas, boli to najhorsie chvile. Teraz ma mala 2 mesiace. Moj muz uz podla mna priatelku nema, vraj je chora, myslim, ze jej nasli nador. Ja by som s nim komunikovala o hoccom no on odmieta. Pockam po Vianociach.