Mám nervy z bývania s rodičmi

Príspevok v téme: Mám nervy z bývania s rodičmi
biela mačka

skrátka som nervózna doma, vybuchujem - ide mi na nervy to, že v mojom veku bývam s rodičmi - lenže na vlastný byt peniaze nemám (preto si aj chcem zmeniť zamestnanie) a aj podnájmy sú drahé... a neviem, keby som sa opýtala partnera, či smiem bývať u neho, či by som nebolo \\\"ftirka\\\" skrátka, aj keby moji rodičia boli najlepší na svete, už len to, že v mojom veku s nimi bývam, ma privádza do nepríčetnosti a všetko mi na nich prekáža - keby som nebývala s nimi a navštívila ich raz za týždeň, tak by som sa na nich aj tešila.... ale byť s nimi denno denne v jednom byte je horor

odstahovany

Ja som toto nastastie riesil hned v 18-tich (5 surodencov v 3-izbovom byte...) - odstahoval som sa za pracou 400 km a byval na ubytovni prvych par rokov - tym, ze som nebol s rodicmi a musel som sa spoliehat iba sam na seba, tak som makal, co to dalo - soboty, nedele 10 rokov bez dovolenky. Po 17-tich rokoch som mal vlastnu firmu, rodinny dom, luxusne auto - ale stalo ma to vela usilia a odriekania, ale zase mam este dost malo rokov na to, aby som si to mohol este uzit a nemusim byt vdacny rodicom za to, ze mi nieco dali. Horsie to bude s mojimi detmi - tym, ze su vychovavane v "bavlnke", tak nie su take samostatne a uz vidim, ze im budem musiet minimalne zabezpecit nejake byvanie a dufat, ze ma nebudu potom zneuzivat. Zatial ich krotim tak, ze im hovorim, ze pokial budu byvat pod mojou strechou, platia moje pravidla, inak by sme sa pobili...

Lulu2011

nie je to vymyslene, vela ludi moze mat take problemy a najma na Slovensku, ani sa clovek nenazda a v 40tke je s minimalkou platom na krku a vie, ze nic pekne ho uz necaka

Agnes999

biela mačka v celej teme si nenapisala ci si vobec s priatelom hovorila o tom, ze chces dieta, tak ako to je? aby si zas nestracala 9 rokov cas s niekym a potom zistis, ze on vlastne deti nikdy nechce. tolko casu uz nemas. a ako dlho ste spolu?

Agnes999

Monikabar: kto povedal, ze rodit sa ma do 30-tky? Praveze zeny ktore si zakladaju rodinu po 30-tke su ovela lepsie matky. Su uz vyburene, uzili si vsetko co chceli, nemaju pocit, ze im nieco uslo. Aj take zeny, ktore mali prve deti v 20-tke a neskor este jedno v 30-tke hovoria, ze to posledne si konecne uzivaju. Tie prve len odtrpeli. Moja teta mala dve deti v 38 a 40. A o nic nedosla. Uzila si materstvo, chodila s detmi casto na vylety. A samozrejme, uplne zdrave deti sa jej narodili, bez problemov, bez nejakeho umeleho oplodnenia ci pocitania plodnych dni. Ani nevedela ako. To druha teta mala dieta kratko po 20-tke a postihnute. To si proste nevyberes, postihnute deti sa rodia v hociakom veku.

0vecka

neviem odkial ludia ste ale 1000 netto nieje v BA nic zvlastneho... tam sa moze dostat kazdy kto chce a je sikovny

biela mačka

lenže tí, ktorí majúú netto od 1000 hore, sme my, ktorí máme brutto 400 chudáci - a možno pracujeme usilovnejšie ako oni - napríklad poslanci, herci v seriáloch - nemôže ale každý sedieť v Národnej rade, ani hrať v Paneláku

Maoam

Lulu, len tu sa vsetko ovela viac kontroluje a prisne, nie jak u vas ze skoro kazdy uz daco pobera a este sa tie vase davky daju aj kombinovat ;D. Alebo popri ID pracovat a brat normalny plat, to je tu nemozne.