Šikanovanie v škole

Príspevok v téme: Šikanovanie v škole
Prosim prosi

Ahojte, prosím Vás mám taký problém... v škole som tichšia, a dobre sa učím a spolužiačky ma zato a šikanujú a hovoria mi ako j*ebnutá bifľa a podobné horšie... dosť mi to vadí, bránim sa už som im aj povedala čo si o nich a o tom všetko myslím, a povedala som im, že ja narozdiel od nich čo majú samé 4 a 5 myslím na svoju budúcnosť...... a potom sa mi smejú ešte viac, snažím sa byť aj ku každému milá, láskavá, ked môžem tak pomôžem a všimla som si že ma iba využívajú.. ale ja som taká, že si stále poviem, ale však ked budem niečo potrebovať pomôžu mi ... no URčITE!!!!! Prosím Vás poradili by ste mi ako sa mám chovať, ja nechcem fajčiť ako oni,nadávať a pod. Jednucho nepotrebujem to.. ja už neviem Dakujem pekne .... čááu

bella12

ahoj prosim prosi, nemáš to jednoduché, ale si na správnej ceste. Možno by si sa už na túto tému nemala s tými spolužiačkami baviť, zdá sa, že ich svet je iný ako ten Tvoj a nechápu Ťa - a zbytočne by si sa vystavovala tomu, že by Ťa znovu vysmiali. Jednoducho ich prijmi také, aké sú, sama ich nezmeníš, ale na druhej strane, nenechaj sa nimi ovplyvniť. Ich reči si snaž nevšímať a nereaguj na ne, choď si za svojím cieľom. Ja som mala tiež na strednej taký pocit, že kto sa učí, je divný. Potom som však bola na výške prekvapená, koľko mladých ľudí sa nehanbí za to, že sedia za knihami (sedeli aj na strednej) a že vedia, čo chcú. Že ich baví matematika, či chémia a že by chceli pracovať napríklad vo vedeckej oblasti. Je to len otázka toho, v akom prostredí sa človek nachádza. Teraz je to prostredie, ktoré učenie podceňuje, ale neskôr si dostaneš do takého, v ktorom budeš obklopená ľuďmi s podobnými záujmami a zmýšľaním. Teraz len musíš vydržať !

Maoam

sikanu prezilo hrozne vela ludi, ale ten sikanovany si v zdy mysli, ze je jediny na svete, ludia sa s tym popriznavaju casto az v dospelosti, ze si tym tiez presli

je to tak debilna ludska vlastnost, sikanovat ostatnych, ktori sa nejakym sposobom vymykaju priemeru, alebo su nadpriemerne inteligentni, alebo viac pekni, alebo maju nejaky handycap, ludia vedia byt horsi jak hyeny

Lulu2011

nechapem preco bol moj prispevok odstraneny, to uz co je...pisala som, že je potrebne najst v sebe dostatok sebavedomia, ab& si si nenechala ublizovat, take vztahy su na skolach zial dost caste, ja som si sikanou presla tiez, aj na ZS aj strednej skole

Nela41

Ja si úprimne myslím, že riešiť sa to nedá a to, že sa také niečo povie profesorom alebo rodičom nič nevyrieši. Keď ťa nemajú radi a to je jedno z akého dôvodu, tak sa to nezmení. Aj keď možno nachvíľku prestanú medzi sebou si budú stále hovoriť, že si "jebn*tá".. Bohužiaľ v škole to tak chodí a je to veľmi nespravodlivé.

čerešňa

Slecna A. píšeš že Tvoja žiačka, teda si pedagóg? Ako si to Ty riešila, keď si vedela o takom prístupe spolužiakov len kvôli mobilu ?

Slecna A.

jedna moja ziacka nezapadala do kolektivu a bola z neho vylucena, lebo ako jedina v triede nemala dotykovy telefon....Je to strasne smutne, co sa momentalne deje. Pre zakladatelku temy, urcite o tomto probleme povedz rodicom, aj ucitelke v skole...

čerešňa

Mám podobný problém s dcérou, tiež akoby nezapadala do kolektívu, lebo nepoužíva oplzlé slová, dobre sa učí, snaží sa byť milá ku spolužiakom. Neviem však či psychológ niečo vyrieši. Je to v deťoch a to sa nezmení. Každá dieťa je obrazom svojho rodiča a tak nechcime po nich, aby sa oni k sebe v školách správali pekne a slušne, keď my dospelí to nedokážeme. Hodnoty detí sa zmenili, už je to viac prestíž a snaha vyniknúť hocičím iným, len nie tým pekným ľudským postojom k ostatným, akoby to bolo teraz na smiech. Je mi na grc z tejto doby, čo sa s nami robí, mám strach o svoje deti, lebo kvôli tomu že ich s mužom vedieme správnym smerom to budú mať v začlenení sa do spoločnosti asi horšie? Alebo sa prispôsobia a zapadnú do stáda ako také ovce?