Ako odnaucit psika curat v dome?

Veronika_27

Nezmenil v poslednej dobe svoje správanie? Ak vravíš, že doteraz to nerobil, príde mi to ako prejav dominancie, neviem, no ja by som to nenechala len tak, v noci sa to samozrejme až tak ustriehnuť nedá, ale tak napr. vravíš, že to robí po prechádzke... vonku sa nevyciká? či áno? ak už vidíš doma, že chce ocikať niečo, ako vraví pomaranc, maj ho na vodítku, trhni a šup s ním zase vonku a tam počkaj, kým sa znovu nevyciká, poprechádzaj sa s ním, vybehaj a pod.
Ja viem, že je to náročné na čas a tak, ale ak to chceš psa odnaučiť, musíš mu ukázať, že je to nesprávne a hned mu predostrieť riešenie, ako by to malo byť (to sa má využivať pri všetkom, čo chceš psa naučiť). Inak to nejde.

pomaranc99

zvieratko odbornici ako si ty su najlepsi...

Labka-) kup mu trochu vasciu klietku ako je on a na noc ho tam zatvaraj. nebude curat sam pod seba. chodievaj s nim pravidelne von. ked sa s nim vratis s vonku a chcel by ti ocurat roh tak ho maj na voditku a trhni s nim. ak to skusi znova tak ho zatvor do klietky. po case s tym prestane a klietku uz nebudes potrebovat...

pomaranc99

to ti nepomoze pretoze ten problem, ktory mas so svojim psom ty, je znackovanie teritoria...robi to len ked sa s nim vratis s vonku alebo aj ked je doma sam?

pomaranc99

to aby necural v dome si ho mala ucit hned od malicka. teraz je na to uz trochu neskoro ked je to dospely pes...