Keby sa vám ozvala po 32 rokoch vaša prvá láska, ako by ste reagovali ?

Príspevok v téme: Keby sa vám ozvala po 32 rokoch vaša prvá láska, ako by ste reagovali ?
lajlaaa

Ozval sa mi priateľ,ktorého som mala hrozne rada pred mnohými rokmi. Vyhľadal ma na FB a chcel by ma po tej dlhej dobe vidieť,alebo aspoň počuť. Mám rodinu a manžel naňho kedysi dávno hrozne žiarlil,keď sa mi ozval. Následkom toho som s priateľom prerušila akékoľvek kontakty. Čo mám robiť ? Poraďte mi , prosím.
Budem vďačná za každý názor.

Slobodna

tu nejde ani tak o konkrétneho človeka, ako o to, čo ti má priniesť- ak pochybuješ - zistíš čo ti v živote, v manželstve chýba, môžeš sa pokúsiť to získať, napraviť s manželom.

fifiBB

teraz som si prečítala príspevok od "rande"..ano aj takto nejak to môže dopadnúť a osobne po tolkých rokoch by som mala asi aj strach..

fifiBB

Ak sa s ním stretneš tak sa môžu stať 2 veci:
1) bude Ti veľmi príjemný, očarí ťa, nebude Ti zchádzať z pamäte, predstavivosť začne pracovať,bude Ti lichotiť že má záujem,čo môže mať potom dopad na tvoje manželstvo, napr. začneš ho porovnávať s manželom,môžeš sa doma správať podráždenejšie..
2) tiež to môže byť príjemný večer, kedy sa utvrdíš že máš doma dobrého manžela s ktorým máš vela vecí spoločných, že si si dobre vybrala..ono či si to priznáme alebo nie, medzi mužom a ženou len také kamarátstvo neexistuje.

Ale manželovi by som to asi nevravela, načo zbytočne dráždiť hada..

Slobodna

stretla by som sa s ním, strávila príjemný večer rozhovorom a možno zistila, že obaja sme už úplne niekde inde :)

2bodka

Myslim, ze ak spolu zacnete komunikovat prostrednictvom facebooku, kde si ta vyhladal, lahko odhadnes, co ON od stretnutia ocakava a podla toho sa zariad.
Ak ide len o priatelske stretko dvoch ludi, ktorym kedysi na sebe zalezalo, nevidim dovod z toho robit dramu.
Pokial by si ale z konverzacie vycitila co i len maly naznak toho, ze by po tebe na stretku isiel, tak sa mu radsej vyhni.
Najjednoduchsie je podviest prave vtedy, ked to vo vztahu velmi neklape, vtedy je clovek velmi ovplyvneny aktualnymi pocitmi sklamania a podvedome chce "utiect k zachrancovi" :)
Nic teda neunahli a najprv s nim zacni komunikovat cez FB

myshl.

Podla mna to dopadne nejak podobne ako opisala "rande".. ved si neklamme, po 32 rokoch.. :D to tipujem, ze uz mate okolo 50 a aj ked sa clovek o seba stara, moze to dopadnut tak ako opisala "rande" o svojej mamine.. 20 uz ani jeden nemate..

Takze zbytocne to riesis a panikaris..

spaceboy

Ahoj, ked si s nim volakedy prerusila komunikaciu, a vedela si, preco si tak urobila, mala by si aj teraz vediet, ze jej znovuotvorenie by mohlo mat podobne nasledky - manzelovu ziarlivost. Minulost si zvykneme s odstupom casu prilepsovat, ludi, vztahy, situacie. Ak si doteraz zila stastne a mas dobry vztah s manzelom, nemala by si sa mu ozyvat, podla mna. Ani reagovat na fb.
Ale rozhodnut sa musis len ty sama.

.weird

ja ani neviem ci by ma to po 32 rokoch vlastne lakalo...
ked si spomeniem aj na fakt silne platonicke lasky, teda na chalanov, ktorych mi realita vztahu nemala ako poludstit :D tak uz teraz s odstupom casu ma netrapia.

a ludia s ktorymi som nieco naozaj prezila...ja fakt neviem preco, ale myslim, ze by ma to nelakalo. mozno keby mame nejake veci co nas spajaju, napr. po pracovnej stranke, ze by sme mohli dat dokopy nejaky projekt...

nudis sa v sucasnosti?

ale inak ked ta to laka, za jedno stretko nic nedas, pokecate a pospominate, CHOD ;)

rande

no mozem ti povedat, ze mamina isla na taketo stretko po 28 rokoch, ocovi to kludne povedala. ten chlapik bol tiez jej velka laska kedysi, ked sa este s ocom nepoznala.
pre dtym stretnutim bola cela nervozna, dala si urobit novy uces, kupovala saty, bola na kozmetike, u nechtovej dizajnerky. lebo kedysi byvala krasavica a ten chlapik s nou prave v tom case chodil. tak sme ju s ocinom paradili, uistovali, ze vyborne vyzera a asi aj vyzerala, to neviem posudit, ked teraz ma uz vyse 50. ocino ju bol este aj zaviezt.
naspat dosla taxikom a bola strasne sklamana. prisla ako zmoknuta sliepka, neviem co cakala, ze ten jej byvaly frajer bude nejaky superman alebo ze vyzera tak isto ako vtedy. povedala, ze ho skoro ani nespoznala, vraj bol kedysi velky fesak, teraz ma umele zuby, plesinu, pupok a ze mu dokonca este aj smrdelo z ust. takze ziadna velka slava sa nekonala, ani navrat do starych cias.
preto si myslim, ze take stretnutie vobec nemusi byt nic super. mama aspon sa vyjadrila, ze tam ani nemala chodit, lebo ma teraz uplne pokazene spomienky.

elsa 5.5

ahoj,bývalý má nejakú krízu a čo chce?to by som sa ho spýtala čo otravuje po takej veľmi dlhej dobe ved on určite vie že si vydatá máš rodinu a on je slobodný,alebo ženatý a s tebou asi počíta,alebo si na neho tiež nezabudla no veru zaujímavá situácia,ale ja by som ho poslala aby vedel že pre teba je to uzavretá vec teda ak je