Mozem byt tucna z kuracieho masa?

Príspevok v téme: Mozem byt tucna z kuracieho masa?
obezna

Tak najskor tolko ze mam 19 rokov 168 centimetrov a mam 136 kilogramov. Ja viem ze je to dost ved aj preto chodim po lekaroch a vselijakich lieciteloch. Lekary mi povedali ze mi nic neni ani stitnu zlazu nemam ani nejake poruchi co sa tyka jedla. Vobec nejedavam velke davky a snazim sa jest len tri razi za den aj ked som hladna stale. Ale vydrzim to. Napriklad moj otec jedava castejsie a neni vobec tucni. Uz som si vsimla ze napriklad v nedelu na obed nikdi nezjem viac ako on a aj tak mam stale horsiu vahu.
Pred mesiacom som bola v cechach u jedneho liecitela ten mi nanutil kopu liekov aj som ich kupila lebo bola so mnou sesternica co ma viezla autom a aj ta ma nahovorila ze nech si to veznem ze mi to mozno pomoze. Aj som to zacala uzivat ale napriklad do dnesneho dna som neschudla ani deko. Minuli tyzden som mala objednane vysetrenie u tej liecitelky Albertovej co robi v Bratislave. Tu som tiez o nej citala ze k nej ludia odtialto chodia.
Neviem co si mam o tom sudit ked mi povedala ze som neni chora ale ze sa nehybem a jem zle jedla. Teda aby som to vysvetlila konkretne. No za prve ako sa mam hybat ked nevladzem a bolia ma strasne nohi a klbi. Ked idem len tu k nam do obchodu tak sa priserne zadicham a cela som spotena. Musim si hned oddychnut. Ved aj preto som uz po strednej neisla na visoku lebo by som to nevladala tam chodit. Aj preto chcem schudnut aby som mohla konecne ist do skoli alebo do roboti.
Ta Albertova mi este povedala ze to jedlo co jedavam nie je pre mna dobre. Ja som jej podrobne vymenovala co jedavam. Napriklad maso robi mamina iba kuracie hlavne kvoli mne lebo je chude. Jedavam ho kazdi den lebo z ostatnich veci sa pribera. Ale Albertova povedala ze kuracina ma v sebe hormoni a ze preto z nej priberam. Bola som fakt dost nastvana a aj mamina ktora tam bola so mnou. Ked sme potom odisli tak vo vlaku sme to preberali a mamina sama povedala, ze to co povedala Albertova je dobra blbost. Ved sa vsade pise ze je kuracina dietna a ma sa jest pri chudnuti.
Uz neviem co si mam teraz myslet. Co mam vlasne jest?
Vcera mi sesternica hovorila ze abi som to teda vyskusala aspon tizden tu kuracinu nejest ze mozno naozaj su v nej hormoni co mi skodia. Ja by som to aj vyskusala len ake maso mam potom jest ked napriklad bravcove je tucne? Ovocie je zase sladke a zelenina mi nechuti. Ved volaco predsa jest musim stale mi je zle od hladu. Odkedi som skoncila strednu som stale doma a len placem. Neviem uz za kym mam ist a co mam robit. Nepoznam nikoho takeho nestastneho ako som ja. Najradsej by som umrela.

Jessi_1111

A odpoveď na tvoju otázku v nadpise: Áno, môžeš, ak ho ješ príliš veľa. Ak v normálnych množstvách (2x za týždeň) tak NIE. ;-) :-) Ale keď už chceš schudnúť a uvedomuješ si svoj problém, tak to je pokrok. Ale treba si to uvedomiť a pozrieť sa pravde do očí, nie všetky príspevky boli proti Tebe. Neboli všetky myslené zle. S niektorými sa stotožňujem, s niektorými zase nie, ale myslím, že ty vieš odhadnúť čo je čo. :) Skús si naštudovať chudnutie-ako.sk poprípade sa ho aj spýtať na nejaké otázky ohľadom chudnutia. A dietológ alebo diabetológ by ti tiež dokázali zostaviť jedálniček, skús si naštudovať aspoň základné pravidlá a nutričné hodnoty jedla na obaloch. :)

Jessi_1111

No prečítala som si tvoj príspevok viackrát a prečítala som si aj takmer všetky ,,rady" okolo toho a prvá vec, ktorá ma napadla bola, že mi je ťa ľúto. Neviem si síce predstaviť, že by som bola na tvojom mieste, aj keď zhadzovať mám ešte určite aj ja čo. Je mi ľúto, že nemáte peniaze, ale keby ste nekupovali také drahé a nezdravé potraviny a nápoje ako je cola, keď len tá z Lidlu, alebo crosianty, či každý deň kuracie mäsko... Nehovorím, že odteraz máš piť len čistú vodu z vodovodu. Ale skús najprv prejsť z coly na nejaké aspoň trochu menej sladké malinovky, z malinovky postupne na minerálky a potom môžeš piť nejaké čajíky,(nesadené), minerálky a vodu z vodovodu. Mali sme člena rodiny takého, čo bol tiež dosť obézny a z vody mu bolo zle od žalúdka. Ten človek schudol asi 30 kíl a pije len vodu z vodovodu. ;-) Takže, sú aj také prípady, iný nápoj si dá len výnimočne. Takže kuriatko - fajn, keď aj každý deň pre začiatok alebo iba na obed alebo iba na večeru. Potom by si sa mohla preorientovať tak nejak, že ráno by si papala nejaké müsli s mliekom alebo bielym jogurtom. A 5x denne by sa mala naozaj papať, neboj, nepriberieš. Uvidíš, aspoň to skús, keď sa toho tak bojíš, ale uvidíš, že by si schudla. Keď za týždeň aj pár kíl, keby si vylúčila tú Colu. Ja viem, možno si si na nej vytvorila závislosť, ale všetko sa dá riešiť. No a teraz k tej Cole - ja mávam Colu tak na narodeniny, na Vianoce a na Veľkú noc pri obede. Fakt... 1-2x do roka a bohate stačí. Viem, je dobrá, aj keď niekomu nechutí, ale cukor naozaj obsahuje. Na tej mojej, čo som mala doma, na tej pravej Coca-Cole bolo napísané, že jeden pohár má niečo cez 25 gramov cukru. Takže toľko ku Cole, je pravda, že trávenie, áno, aj mne zabrala, keď som mala také stavy, že som vracala, ale tak po lyžičkách, asi 2-3 lyžičky, na ,,vygrganie". :-) A k tej strave, ráno si pokojne daj krajec chleba (taký normálny kus) s nejakou zeleninou alebo šunkou a syrom, pokojne, alebo nejaké cereálie s ovocím. A k ovociu si sa tiež vyjadrila dosť zle. Že ,,je sladké". Ono je, ale také jablko ti nič neurobí, banán občas, mandarínky, pomaranče, grapfruity a ananásy - tie dokonca podporujú chudnutie. A jablká sú aj ešte proti rakovine a rôznym civilizačným chorobám, takže už 1-3 jabĺčka denne ťa ochránia pred rôznymi neduhmi, takže ovocie pokojne jedz. :-) 1-3 krát denne, napríklad 2 menšie jabĺčka a pomaranč. Na desiatu zjedz jablko alebo nejaký jogurt. Veď ja si vždy poviem, že ovocie sa ,,nepočíta". :-) Keď sa nejak extra najem sezónneho ovocia. :) A naozaj hladná nebudeš. Na obed - pokojne aj to kuracie mäso, len keď je nejaký prívarok, druhé by si už nemala, no ale je to na tebe. A ďalej môžeš papať aj rôzne cestoviny (špagety) s tuniakom, koooopou zeleninky. A ak ti je zle zo zeleniny, tak vyskúšaj na začiatok melón - teraz je leto, melóny sú na každom rohu. Na olovrant pokojne zase ovocie alebo napríklad 1 rajčinu. Na večeru nejakú zeleninu, tofu, cottage cheese, cestovinový šalát alebo také niečo... pokojne aj tvaroh. :-) Ono ak sa nestravuješ nejak veľmi extra zdravo, skús piť čaj Pu-erh na chudnutie. Pred nejakým mastným a ťažkým jedlom, 3x denne. Mne dosť pomohol. :) Kilá s nim išli dole, ale to som ešte nejedla tak zdravo, niekde som počula, že ten čaj NEFUNGUJE pri ZDRAVOM STRAVOVANÍ. No každopádne stravu by sme mali a ak budeš po večeri hladná - tak kúsok šunky, syru, jogurt... Správanie tvojej maminy: Moja starká mi vždy hovorievala, že kôrka z chlebíka sa nahnevá a bude plakať keď ju nezješ a podobne, až mi to prišlo ľúto a začala som plakať. Potom ma upokojila, že ak ju zjem tak bude dobre, a ja som to samozrejme vždy spapala ako poslušné dieťa. :) No a také niečo podobné robí tvoja mamina - hrá ti na city. Tvoja matka by ti nemala tak veľmi apelovať na city, ale skús hovoriť aj jej aj ocinovi (vravíš, že súrodencov nemáš ale keby tak aj tým) jednoducho im povedz, že ako veľmi ich ľúbiš. :) Povedz jej otvorene, že ty jednoducho schudnúť chceš a že varí veľmi dobre, že Ti Jej jedlo chutí, ale že ty sa chceš aspoň na chvíľku stravovať trochu inak. Normálne otvorene sa s ňou porozprávaj. Psychológ alebo psychiater je tiež dobrá voľba. ;) Cvičenie: Ak spravíš párkrát za deň, keď len raz hore - dole po schodoch hovoríš, že sa spotíš aj keď chodíš. :) A to je dobre, tak telo spaľuje tuky a to znamená, že keď sa ráno postavíš na váhu, môžeš mať o kilo menej. Mohla by si začať aspoň tak, že pár drepov (3,5...) vo svojej izbe urob a rozcvič si nohy a ruky, to hádam až tak veľmi nebolí a nenamáha. ;) Potom skús vo vode to plávanie, tak veľmi necítiš svoju váhu. A ono, viem, že peniažkov nie je nazvyš, ale keby náhodou, tak potom fitness tréner alebo vo fitku by ti asi poradili. A študovať choď. Názory druhých ľudí môžeš mať tak hlboko vieš kde... :) No skús sa ozvať, zatiaľ sa maj. ;) :) A držím Ti veľmi veľmi palce. :)

Broskyna

kuracie maso je dost dietne ale ked si uvedomim kolko je v nom hormonov tak by som tomu aj celkom verila. ved tie kurence su take velke za par dni prave z tych hormonov co do nich natrepu. takze tie hormony mozu aj v tebe spravit nejaku sarapatu.
inac ale neviem preco pochybujes o slovach odbornika ked nim sama nie si. a tvoja mama je tiez dobry pripad. miesto toho aby ti pomohla ta este odradi. zacni dietovat a hlavne cvicit. nemusis ist zrovna do posilovne, ale hybat sa zacni, lebo inak budes len dalej na seba kydat dalsie kila. a preboha prestan chlastat kolu, ved to je stopercentny odpad.

kraskaham

vypil si uz niekedy jar? lebo ja hej a potom som sa stitila ju davat na riad. podla tej chuti mi nieco zaplo ze toto nebude normalne

1234.kjh

a nezabudni ty kraskaham napisat este dalsich desat doplnujusich prispevkov :DDDD
to su rady jak z prirucki o zazracnych dietach. infrasauna, kupel v sode bikarbone.
to si moze rovno dat do kupela Jar na umyvanie riadu, tam ma totiz vlastnost "A MASTNOTA JE PREC!" :P