Mozem byt tucna z kuracieho masa?

Príspevok v téme: Mozem byt tucna z kuracieho masa?
obezna

Tak najskor tolko ze mam 19 rokov 168 centimetrov a mam 136 kilogramov. Ja viem ze je to dost ved aj preto chodim po lekaroch a vselijakich lieciteloch. Lekary mi povedali ze mi nic neni ani stitnu zlazu nemam ani nejake poruchi co sa tyka jedla. Vobec nejedavam velke davky a snazim sa jest len tri razi za den aj ked som hladna stale. Ale vydrzim to. Napriklad moj otec jedava castejsie a neni vobec tucni. Uz som si vsimla ze napriklad v nedelu na obed nikdi nezjem viac ako on a aj tak mam stale horsiu vahu.
Pred mesiacom som bola v cechach u jedneho liecitela ten mi nanutil kopu liekov aj som ich kupila lebo bola so mnou sesternica co ma viezla autom a aj ta ma nahovorila ze nech si to veznem ze mi to mozno pomoze. Aj som to zacala uzivat ale napriklad do dnesneho dna som neschudla ani deko. Minuli tyzden som mala objednane vysetrenie u tej liecitelky Albertovej co robi v Bratislave. Tu som tiez o nej citala ze k nej ludia odtialto chodia.
Neviem co si mam o tom sudit ked mi povedala ze som neni chora ale ze sa nehybem a jem zle jedla. Teda aby som to vysvetlila konkretne. No za prve ako sa mam hybat ked nevladzem a bolia ma strasne nohi a klbi. Ked idem len tu k nam do obchodu tak sa priserne zadicham a cela som spotena. Musim si hned oddychnut. Ved aj preto som uz po strednej neisla na visoku lebo by som to nevladala tam chodit. Aj preto chcem schudnut aby som mohla konecne ist do skoli alebo do roboti.
Ta Albertova mi este povedala ze to jedlo co jedavam nie je pre mna dobre. Ja som jej podrobne vymenovala co jedavam. Napriklad maso robi mamina iba kuracie hlavne kvoli mne lebo je chude. Jedavam ho kazdi den lebo z ostatnich veci sa pribera. Ale Albertova povedala ze kuracina ma v sebe hormoni a ze preto z nej priberam. Bola som fakt dost nastvana a aj mamina ktora tam bola so mnou. Ked sme potom odisli tak vo vlaku sme to preberali a mamina sama povedala, ze to co povedala Albertova je dobra blbost. Ved sa vsade pise ze je kuracina dietna a ma sa jest pri chudnuti.
Uz neviem co si mam teraz myslet. Co mam vlasne jest?
Vcera mi sesternica hovorila ze abi som to teda vyskusala aspon tizden tu kuracinu nejest ze mozno naozaj su v nej hormoni co mi skodia. Ja by som to aj vyskusala len ake maso mam potom jest ked napriklad bravcove je tucne? Ovocie je zase sladke a zelenina mi nechuti. Ved volaco predsa jest musim stale mi je zle od hladu. Odkedi som skoncila strednu som stale doma a len placem. Neviem uz za kym mam ist a co mam robit. Nepoznam nikoho takeho nestastneho ako som ja. Najradsej by som umrela.

GoFruit

Je to smutné ako zatvára oči pred pravdou. Nenapisali sme jej že kuriatka a cola sú zdravé a chudne sa z nich, tak sa nahnevala. Ma to mrzí že som sa vôbec snažila pomoct. Načo?

SilvusaS

Co tak skusit sa donutit jest tu zeleninu? Chuti-nechuti, je to najzdravsie co moze by. K masu-krom kuracieho existuju aj ryby, zajacie a morcacie maso vsak? Ovocie- preco by sa z neho priberalo? Ano je sladke, ale ked budes jest ovocie ako sa má, a nebudes pit sladke napoje, a sladkosti, ovocie je super predsa. Treba vela piť, voda, bylinne caje, pripadne obcas mineralnu vodu, nic vsak neochutene-nic sladke. K pohybu - nikto ti predsa nekaze behat maraton, ale hybat sa predsa musis. Zacni male trate a postupne k nim pridavaj, je X mozností, treba chciet. Mas 19 rokov, mas internet, skus niekoho poziadat o radu. Mamina ti nebude cely zivot stat za ramenom. Musis chciet sama, lutost a bedakanie ti nepomozu. Naozaj myslim to v dobrom. Vela sily a hlavne sa nevzdat, si mlada tak na sebe makaj! :) pekný deň.

Dadula56

Diskusia rozhodne zaujimava...bohuzial slecna "obezna"a jej matka su osoby, ktorym niet na svete pomoci. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Ak je tato tema realna, slecna za chvilu umrie. Bez vsetkej ironie, sarkazmu alebo prehanania. 136 kg je vaha, ktoru si ja ani neviem predstavit, nieto sa s nou este hybat. Neda sa s nou viest normalny zivot, rady o odstahovani sa su uplne zbytocne, ona je rada, ze vobec vstane z gauca. 136 kilovu nikto nezamestna. Je odkazana na matku, ktorej sa nevie postavit, je tak spracovana, ze v 19 ma prejav taky aky ma-sprava sa, vyjadruje sa, pise na urovni 10 rocnej nesvojpravnej dievciny, mentalne je jednoducho pozadu. Silno pochybujem, ze vobec bude schopna urobit to minimum a prestat aspon pit tu colu, lebo ked vypla pocitac, mamka jej naliala a povedala, ze vsetci na cele s pani Albertovou su sibnuti anokrektici. Je to vina rodicov, hlavne matky, cela jej situacia a je to velmi, ale velmi smutne. Najviac sa cudujem, ze jej matka je schopna s nou cestovat take dialky za liecitelmi, ale aspon trocha zmenit dcere stravu nechce...dievca je v zacarovanom kruhu a musela byt mat extremne silnu volu, aby ho dokazala prelomit. A podla toho, co tu citam jej nema ani kusok.

chmelka

suhlasim s Agnes, naozaj okrem toho chudnutia by si mala popracovat aj na svojom vzdelani. neviem na aku strednu si chodila, ale ak chces ist raz na vysoku, tak sa nemozes vyhovarat na to, ze pises pod stresom. predsa pravopis je automatika, nemusis rozmyslat ake i mas kam dat, ide to samo. ak citas iba fora, tak sa toho vela nenaucis, mala by si si zobrat aj nejaku knihu, nech sa to na teba nalepi.

Agnes999

Este by som ti chcela poradit, kup si ovsene vlocky a s tym sa mozes napchavat. Je to zdrave, nema to vela kalorii a zasyti to. Nie je to sice nejak extra chutne, ale ani nechutne, pomoze ti to v tom, ze nebudes mat stale pocit hladu. A ked potom budes jest normalne jedlo, zjes toho menej. Nehovor, ze si to nemozes kupit, nejaku podporu dostavat musis a toto fakt nestoji vela. A rob nieco so svojou gramatikou! Je hrozne ako pises a ake chyby robis, ako nejaky cigan co vychodil 5 tried ZS. Jak si chces najst niekedy v zivote pracu? Fyzicky pracovat nemozes, neprejdes 5 krokov. Mozes sediet niekde v kancli, ale myslis, ze ta niekto zamestna s tak hroznou gramatikou? Vsak si uplne nepouzitelna! Mas pristup na net, cele dni nic nerobis, tak sa uc! Nekukaj telku, miesto toho si najdi nejaku prirucku slovenskeho pravopisu, na nete je vsetko a uc sa! Musis trocha pohnut tym svojim lenivym zadkom a nieco pre seba urobit, inak sa mozes do konca zivota lutovat ale nikdy sa zo svojej situacie nedostanes!

TheLady

Ahoj, pokiaľ chceš zaručene schudnúť, tak jedz 5-6 krát denne a pi veľa vody a čaju. Vynechaj colu a s tým mäsom to nepreháňaj, predsa len jesť mäso každý deň niekoľko krát a na spôsob aký si popisovala nie je zdravé a určite z toho neschudneš. Ak si do večera sama doma, tak pí každú hodinu pohár vody a popri tom sa napr. prechádzaj po dome aby si stále nesedela...

chmelka

skoda, ze ste to s tou albertovou nevyskusali. mne vyriesila ovela vacsi problem nez je tvoja obezita. ked ti radila co mas jest, mala si posluchnut. bez urazky, ale chodia sa k nej radit ovela vacsie kapacity nez je tvoja mama. tu mas priklad, aky problem sa jej podarilo vyriesit:

www.youtube.com

kamoska sa teraz u nej lieci a je velmi spokojna. keby si nebola vymyslala aj s tvojou mudrou mamou uz si teraz mohla pekne chudnut.
urob aspon to co ti tu radia a zmen jedalny listok. zacni sa fakt hybat ved ked len sedis nezmeni sa nic len budes dalej tlstnut. este mas len 19 rokov, este mozes vsetko napravit. nepocuvaj mamu, ved je to tvoj zivot.

mikakakalo

nejak dievčina s nickom "obezna" sa už neozýva, možno to celé ukázala svojej mame a celé jej to škrtla, že to všetko je zas nesprávne, že tu len kecáme....

alebo sa prikláňam aj k tomu, že niekto si tu robil srandu s celou diskusiou ;-)

a inak pekné ráno každému :)

Agnes999

Obezna, ak toto este budes citat, nechcela som ta tym urazit, ale mas tiez nespravne myslenie o tom, co je zdrave, hoci nie az take extremne ako ten kamarat. On ji este horsie. A ty uz aspon zacinas chapat ze sa nestravujes moc zdravo. Pomohla by ti nejaka kniha o zdravej vyzive, vselico mozes najst aj na internete. To ti vazne matka nedovoli jest zdrave veci a nuti ta pit colu? Ako ja som mala tiez prisnu matku, takze to chapem, hoci moja mala vzdy aspon tolko zdraveho rozumu, ze ma nikdy nenutila jest nezdravo. Ale take ako "neodides od stola kym to nezjes", to poznam, akurat to som bola este decko, nemala som 19. A vety ako "toto je moj byt, budes robit co ja poviem alebo vypadni" to som pocuvala aj ako dospela. Ja by som aj vypadla, ale nemala som kam. Preto ta chapem, ak mas tiez taku direktivnu matku co ta bez problemov vyhodi na ulicu alebo spravi strasny krik ked sa zopries a 2 tyzdne s tebou nebude hovorit, nezmozes vela. Ja ju nepoznam, neviem, co by na nu mohlo zabrat a ci vobec nieco, ale nejak to skus. Povedz jej, ze ti prestali chutit coly, pijes to kazdy den a uz ti to leze krkom. A rob si miesto toho bylinkove nesladene caje. Ak ti na ne odmietne davat peniaze, tak pi aspon vodu z vodovodu. Ale myslim ze nejaku podporu mas aj sama nie? Nikam nechodis, domov asi neprispievas neviem, tak si z toho kupuj aspon obcas nieco zdrave. No a nauc sa jest zeleninu. Mas uplne pokazene chute. Zacni pomaly, k hlavnemu jedlu si sprav salat, k ranajkam si daj papriku, cibulku, redkvicky alebo nieco take. To sa fakt neda s tvojou mamou dohodnut aby kupovala aspon trocha zeleniny? Aspon to skus. Snad nie je taka sadistka ze svojej jedinej dcere nedopraje zdravu stravu a vitaminy! Chce ta vazne dostat do hrobu? Robi vsetko pre to! Viac sa nebudem rozpisovat, uz vela tu bolo napisane a zbytok najdes na nete. Mozes skusit aj nejakeho lekara, dietologa, odbornika na vyzivu, prip. aj psychologa, ten ti pomoze zorientovat sa lepsie vo vlastnom zivote. Nie za kazdeho lekara sa plati, niektori su plateni z poistenia, tak si najdi takych. Si cely den sama doma, mozes si chodit kam chces a nikto ta nebude obmedzovat. Net mas, informacie si mozes pohladat.