Mozem byt tucna z kuracieho masa?

Príspevok v téme: Mozem byt tucna z kuracieho masa?
obezna

Tak najskor tolko ze mam 19 rokov 168 centimetrov a mam 136 kilogramov. Ja viem ze je to dost ved aj preto chodim po lekaroch a vselijakich lieciteloch. Lekary mi povedali ze mi nic neni ani stitnu zlazu nemam ani nejake poruchi co sa tyka jedla. Vobec nejedavam velke davky a snazim sa jest len tri razi za den aj ked som hladna stale. Ale vydrzim to. Napriklad moj otec jedava castejsie a neni vobec tucni. Uz som si vsimla ze napriklad v nedelu na obed nikdi nezjem viac ako on a aj tak mam stale horsiu vahu.
Pred mesiacom som bola v cechach u jedneho liecitela ten mi nanutil kopu liekov aj som ich kupila lebo bola so mnou sesternica co ma viezla autom a aj ta ma nahovorila ze nech si to veznem ze mi to mozno pomoze. Aj som to zacala uzivat ale napriklad do dnesneho dna som neschudla ani deko. Minuli tyzden som mala objednane vysetrenie u tej liecitelky Albertovej co robi v Bratislave. Tu som tiez o nej citala ze k nej ludia odtialto chodia.
Neviem co si mam o tom sudit ked mi povedala ze som neni chora ale ze sa nehybem a jem zle jedla. Teda aby som to vysvetlila konkretne. No za prve ako sa mam hybat ked nevladzem a bolia ma strasne nohi a klbi. Ked idem len tu k nam do obchodu tak sa priserne zadicham a cela som spotena. Musim si hned oddychnut. Ved aj preto som uz po strednej neisla na visoku lebo by som to nevladala tam chodit. Aj preto chcem schudnut aby som mohla konecne ist do skoli alebo do roboti.
Ta Albertova mi este povedala ze to jedlo co jedavam nie je pre mna dobre. Ja som jej podrobne vymenovala co jedavam. Napriklad maso robi mamina iba kuracie hlavne kvoli mne lebo je chude. Jedavam ho kazdi den lebo z ostatnich veci sa pribera. Ale Albertova povedala ze kuracina ma v sebe hormoni a ze preto z nej priberam. Bola som fakt dost nastvana a aj mamina ktora tam bola so mnou. Ked sme potom odisli tak vo vlaku sme to preberali a mamina sama povedala, ze to co povedala Albertova je dobra blbost. Ved sa vsade pise ze je kuracina dietna a ma sa jest pri chudnuti.
Uz neviem co si mam teraz myslet. Co mam vlasne jest?
Vcera mi sesternica hovorila ze abi som to teda vyskusala aspon tizden tu kuracinu nejest ze mozno naozaj su v nej hormoni co mi skodia. Ja by som to aj vyskusala len ake maso mam potom jest ked napriklad bravcove je tucne? Ovocie je zase sladke a zelenina mi nechuti. Ved volaco predsa jest musim stale mi je zle od hladu. Odkedi som skoncila strednu som stale doma a len placem. Neviem uz za kym mam ist a co mam robit. Nepoznam nikoho takeho nestastneho ako som ja. Najradsej by som umrela.

mikakakalo

Leela333,,,,

dievča za nič nemôže, mama jej diktuje čo je správne a čo nie, vyrastala a vyrastá v takom prostredí, ona za nič nemôže, jedine za to, že nemá sily sa vzoprieť a uviesť veci do správnej miery.

Leela333

Hľadáš príčiny všade inde, len nie vo svojom zlom stravovaní a nedostatku pohybu, lebo "ty ješ málo a z cvičenia sa zapotíš". Tak potom neviem kam sa chceš s týmto prístupom dostať.

Že z Coly sa priberá je snáď samozrejmosť, obsahuje veľa cukru, ale podľa teba je to blbosť. Ach bože, a keby si jedávala denne 10 lyžíc cukru, tiež si myslíš, že by si z toho nepribrala? A aj s kuracím má pravdu, naozaj sa do toho pridávajú rôzne hormóny, čo môže spôsobovať tvoje priberanie. Ak by si to kuracie jedávala občas, zrejme by sa to na tebe veľmi neprejavilo, ale z tvojho jedálneho lístka je zrejmé, že ho ješ neustále tak sa nečuduj. A že ti je zo zeleniny zle...no jedine preto, lebo na ňu nie si očividne zvyknutá, tvoje telo musí byť v šoku, že odrazu prijíma niečo zdravé ;-)

A že sedíš stále za tv alebo počítačom len aby si nemyslela na jedlo... To je neuveriteľné. A ty sa ešte čuduješ, že si tučná?? Taká prechádzka by ťa zabila? No tak sa trochu zapotíš, s tvojou váhou sa nemôžeš čudovať. Ale vyhovárať sa, že kvôli váhe nemôžeš ísť študovať, lebo by si nevládala chodiť do školy...

Na príspevku "Colu pijem preto, lebo neobsahuje cukor" som len tupo zízala na obrazovku. Bez urážky, ale väčšiu blbosť som dávno nepočula.

Takže, niektorí ti tu poradili veľmi dobre. Pi vodu - prípadne aj tie čaje, ale nesladené a najlepšie zelené. Kura nie je také zlé (pokiaľ to nie je nejaký lacný hnus, čo zrejme je, keď ho vaši kúpili za takú dobrú cenu ako hovoríš), ale nejedz ho tak často. A vyhýbaj sa hlavne sladkým, mastným, vyprážaným jedlám, jedz zeleninu a ovocie (neboj, ono si telo zvykne a nebude ti z toho zle) a neuškodilo by pridať nejaké jogurty a ryby.

A len tak na okraj, jesť tak často kuracie, asi by ma po čase napínalo už len pri pohľade naň.

JessicaI

obezna

kuracina je dobra a chudne sa po nej.
Ja chudnem aj pomocou kuraciny.
Kludne mozes jest co doma navaria len treba jest menej skus o 1/3 menej ako doteraz a viac kalorickejsie jedla 1/2. Jedz 5x za den ked si dlho hore tak aj 6x. Na vecer si vsak davaj pozor co jes. Treba jest napr. kuracie so zeleninou a tak. Ja som tiez nemala rada zeleninu a zvykla som si na nu. Hlavne mrkvu, kalerab, hlavkovy salat alebo ladovy salat, uhorky, rajciny a papriku uz dokazem zjest. Napriklad si kupim jednu hlavku ladoveho salatu a na ranajky si dam fit kocku alebo spaldovu bagetu s ramou, kuracou sunkou a na to kazdy den z toho salatu list niekedy dva. Prestan jest biele pecivo a chlieb. Kupuj len tmave. Pripadne si daj viac do mraznicky tych fit kociek a vytahuj na ranajky.
Vela cistej vody treba pit. Pripadne aj caj samozrejme nesladeny.
Ja pijem priblizne 3L denne cistej vody a 2-3 salky caju z Tesca " Stihla a fit.". Naplnim si rano 1,5L flasu a za doobedie sa ju snazim vypit. Potom si nalejem na poobedie dalsiu. Vynechala som sladke, jem ho v malej miere len ked je velka prilezitost ako napr. oslava narodenin.
Necvic. Nemusis... staci len chodit na prechadzky a namiesto vytahu pouzit schody. Pekne pomaly... ziadne nahlenie do schodov. Ked budes mat o par kg nemej pojde po rychlejsie a rychlejsie a aj prechadzky potom mozes zrychlovat. Zatial sa staci len hybat. Tym si neublizis. Ovocie sa snaz papat len jeden kus doobeda. Zeleninu mozes aj poobede. Avsak nic sa nestane ked vynimocne zjes ovocie aj poobede alebo navecer. Ako som Ti uz pisala potrebujem dat dole asi 40kg a mam zo 106kg teraz 92kg. Takze idete. Pomalicky ale ide. Vela uspechov Ti prajem.

xxy

no nehnevajte sa, ale 19 rocne dievca nevie, ze z coly sa pribera a gula ocami pri tom, ze v kurence su prespikovane hormonmi? a to kde zije, v jaskyni? ved je dospela, pokial nema diagnostikovanu nejaku mentalnu poruchu, tak neni o com. netreba hned vinit za vsetko automaticky jej matku, i ked je ocividne, ze jej preskakuje.

arriva

Obezita je psychická porucha. Každý priemerne inteligentný človek je schopný pochopiť, čo je to zdrava strava, ak nechápe, buď je blby alebo chápať nechce.

GoFruit

hej poradili aj ja som si najskor myslela ze aka hlupana, az zlc vo mne vrela, ale ako sa to vyvijalo a pisala podrobnosti som si uvedomila ze je len obet, obet svojej mamy, a to je vela ludi, obetami rodiny, nie? mne tiez dlho trvalo kym som sa vymanila, vlastne az ked som odisla od nich, co najdalej, aby ma neovplyvnovali.
Tazko sa jej bude zavadzat zmeny ked bude byvat doma s nimi. Poznam to aj ja som mala podobnu mamu, presne to iste mi hovorila, kym som doma a ona mi plati tak musim ju posluchat, tiez som si ani nemukla, inac facky leteli. niektori si tu ani neviete predstavit ake je tazke vzopriet sa len tak. ach fuj tie hnusne spomienky

Maoam

a raz na to prist musela, ze zije podla matky a ze je nacase sa pozriet pravde do oci, musi zacat rozmyslat, jedina cesta