Má nejaký zmysel také priateľstvo?

Príspevok v téme: Má nejaký zmysel také priateľstvo?
Karolina222

Ahojte, mám taký problém...Chodím na VŠ,rada spoznávam nových ľudí v kolektíve som celkom obľúbená, mám tam veľa známych a kamarátov, s niektorými sa stretávam aj mimo školy...Lenže mmedzi nimi zrejme žiadne bližšie priateľstvo, a to ma trápi najviac...
Na strednej som bola dosť utiahnutá, mala som síce pár povrchných kamarátstiev, ale iba jednu dobrú kamarátku, keď som mala pocit, že ju už môžem označiť za tú skutočne pravú a najlepšiu, odišla študovať do zahraničia, vidíme sa raz za pár mesiacov...Momentálne som bez partnera, aj preto som dúfala som, že na VŠ si nájdem nejakú blízku dušu ( kamarátku), ale zatiaľ s mi to veľmi nedarí...
Už od tri roky z tadiaľ poznám jedno dievča, stretneme sa tak 2-3x do týždňa, nehovorím, že sme úplne rovnaké povahy a vo všetkom sa zhodneme, ale máme podobné životné priority a rovnaké názory, veľmi sa snažím vybudovať si s ňou bližšie kamarátstvo, zaujímam sa o ňu... problém je v tom, že väčšina záujmu ide z mojej strany,je na mňa síse vždy milá a prívetivá, ale som to ja kto pozýva von, vymýšľa program, ona síce väčšinou rada ide, sama potom povie ako je rada, že som ju pozvala, ale sama ma nikam nepozýva, druhá vec je, mám stále pocit, že mi nedôveruje, ja pred ňou nemám problém hovoriť o svojom súkromí viaceré veci, ona mi toho moc nechce povedať, len niekedy, keď má nna to náladu..,začala som sa jej viac zdôverovať, myslela som, že potom začne aj ona... naš vzťah už dlhší čas balancuje medzi kamaratstvom a priateľstvom.. som z toho zúfalá, neviem, či má zmysel investovať čas do takéhoto kamarátstva... skutočne potrebujem niekoho, pred kým si môžem otvoriť dušu,vyrozprávať, čo ma trápi, rozoberať vzťahy, lenže takého človeka teraz vo svojom okolí nemám..na VŠ je už ťažké budovať si dobré kamarátsvo, keď sa vidíme pár hodín týždenne s tými ľudmi... momentálne nemám partnera, ale my ženy vieme, aká je skutočná priateľka dôležitá, s ktorou môžete preberať všetky svoje problémy, vzťahy, a ona je tu vždy pre Vás a vždy Vás podporí...Lenže kde ju hľadať ?

Sejla

Podľa mňa to zmysel má, možno je len menej akčná, introvertná a možno sa v niekom sklamala, ako ty Mimulus, tak je opatrnejšia. Ale ak sa stretávate 2,3x do týždňa, určite to nebude tým, že by ju to s tebou nebavilo, len potrebuje viac času. Pokial z nej nesrší faloš, teda že máš pocit, že tie názory s tebou zdiela úprimne, nie len kvôli tomu, že mení názory podľa toho, s kým sa rozpráva, tak je to fajn.

Mimulus

Skutočné priateľstvo sa nedá budovať - buď je a cítiš ho alebo nie je. Mňa opustil po 12 tich rokoch priateľ za ktorého by som položil aj život a tiež som budoval. Je to hlúposť choď od toho. Ver mi.