Da sa vyliecit s pevnou volou? Ako na to?

Príspevok v téme: Da sa vyliecit s pevnou volou? Ako na to?
Kajal

mam 27 rokov a uz som uspesne rozvedeny. od puberty beham po lekaroch a stale mi nieco je. dopadlo to tak, ze uz to prestalo bavit aj moju ex. ani sa jej necudujem, s takym kriplom by ani mne nebolo dvakrat dobre. ale rozvod bol dalsi klinec do mojej rakve. cital som o sile pevnej vole aj som sa pokusal to praktikovat ale zacinam si mysliet ze to dokazu len niektory ludia. a totiz ti co sa s tym uz narodia. neverim tomu ze sa da pevna vola nejako naucit, to proste musi mat clovek v sebe. a musi si aj verit nemoze o sebe stale pochybovat ako ja. vysku som skoro nedokoncil a v robote som teraz ako na strune aby ma nevyhodili lebo mi kazdu chvilu nieco je. za rok aj styri razy marodujem a to som tu taky jediny.
neviem sa z nicoho tesit lebo mam pernamentne nejake zdravotne problemy. chcel by som s tym nieco urobit ale uz fakt neviem ako mam postupovat. bol som par razy u psychologa ale nemalo to valny vyznam. firemny doktor uz na mna pozera ako na cvoka, lenze ja sa fakt stale citim slaby, mavam zvysenu teplotu, boli ma niekedy cele telo ze nevladzem vstat z postele. pritom mam krv v poriadku. depresiu nemam akurat tak z toho ako mi je na figu a ze sa nemozem vyliecit.
tu som objavil toto video, na chvilu ma to dostalo, ale zase som si len uvedomil, ze toto dokazu len taky co to maju vrodene. az poznate nejaky postup ako to mozem zmenit tak mi prosim dajte nejake konkretne rady lebo uz fakt neviem co zo sebou. ale nie len nejake tie slova ze vschop sa, lebo to u mna vobec neucinkuje. az existuje ucinny postup tak sem s nim. dik za vas cas.

www.youtube.com

inak ja ked si nieco taketo pozriem tak ma to najskor nabudi ale vydrzi to len chvilu. potom ma to zase zrazi k zemi lebo si uvedomim, ze ja na to nemam.

doubledog

anjelik

najlepsie sa podvedomie ovplyvnuje predstavivostou a pocitmi.
pevna vola je v tom nanic, ta vytvara odpor, ktory ti znemozni s podvedomim pracovat.

a to, ze niekto nieco robi dlhodobo a vytrvalo, nie je predsa otazka pevnej vole.
to je skor otazka motivacie.

zijeme preto, ze mame pevnu volu zit, alebo preto, ze mame vrodenu chut ci tuzbu zit?

Mimulus

O tom by sme mohli podebatovať ale je to na véééľmi dlho. Pevná vôľa? Majú ju len silný ľudia? To znamená, že ja som Chuck Norris :D Pozri Albertová je v prvom rade MAMA a ak chceš zachrániť dieťa nepotrebuješ nato pevnú vôľu!!! Jednoducho je to materinský pud. Pevná vôľa ako tu pár ľudí napísalo môže skôr človeku uškodiť ako pomôcť, pretože je to len akési potláčanie niečoho čím človek nie je. Odsúvanie menších problémov do úzadia na úkor tých väčších. Lenže čo ak tie menšie majú v konečnom dôsledku na život človeka väčšiu váhu? Ako som napísal - je to môj názor.

Ona

Takže to čo tu napísal už Kajal je vlastne pravda, že nie každý je stavaný na to, aby sa vyliečil pevnou vôľou. Niekto na to má, niekto nie. A to je vlastne tá VRODENÁ schopnosť. Pevná vôľa je proste vrodená, majú ju len silní ľudia.

anjelik*

Samson, ja som to video videla len zbežne, ale jednoznačne to, že sa nevzdávala a skúšala stále znovu a znovu. A to má čo do činenia s pevnou vôľou...s vôľou nevzdať sa. :o) A to dokáže iba silný človek, ktorý má vedomosti a pochopenie.

anjelik*

Doubledog, ale potom sa objavuje jeden problém, že čím asi tak chceš ovládnuť svoje podvedomie? ;oP
Nie je to jednoznačne vedomie, ktoré sa odzrkadľuje práve v tom podvedomí, ktoré bezprostredne ovláda procesy v bunkách?
Teraz ti dám ja príklad...z vonkajšieho sveta príde podnet..ty ho zachytíš zmyslovými orgánmi.. odzrkadlíš vo vedomí, na základe spomienky situáciu vyhodnotíš a prejavíš pocity...a to už je podvedomie. ;o)

samson

Tak co potom tej Albertovej pomohlo vyliecit jej dceru ked to nebola pevna vola? Ako teda mam chapat taku situaciu, co tu zohralo najvacsiu pozitivnu ulohu?

doubledog

hej, to suhlasim, mysel je velmi silna a da sa smerovat bud pozitivnym, ale aj negativnym smerom. a to sa potom prenasa aj na bunky ci dokonca este hlbsie do nich.

ale aj tak povazujem pevnu volu skor za prekazku a nie prilis vhodnu motivaciu.
presne v zmysle toho, co pises na konci - nase skvele postoje a nazory je niekedy lepsie nechat tak.
pevna vola patri k vedomiu, ak chces menit fungovanie buniek, potrebujes skor nieco z podvedomia.

anjelik*

Doubledog, myseľ je schopná zmeniť sa na čokoľvek, čo pozoruje. A ako taká má prístup ku každej jednej bunke v tele. Ak myseľ ponesie v sebe obraz depresie....akými sa asi tak stanú bunky? A na to , aby si depresii nepodľahol, potrebuješ mať pevnú vôľu, vo význame pevný postoj,ako sa chceš cítiť a ako chceš fungovať.
Ale jednoznačne súhlasím s tým, že ak je už telo choré, treba ho liečiť. To, o čom píšem, je prevencia. Plus...treba sa spoliehať aj na to, že naše bunky so svojou DNA sú podstatne inteligentnejšie, ako naše skvelé názory a postoje...že bez nášho vedomého zasahovania sa telo vylieči skôr. :o)

Maoam

no ak ma chronicku infekciu, psycholog nepomoze, to je pravda

pevna vola pomaha 'drzat sa pri zivote', ale je to hrozne namahave, vycerpavajuce, ked sa fyzicky nic nemeni k lepsiemu

:-//

tie parazity su zaujimavy napad, venuje sa tomu prilis malo pozornosti