Kamarati

Príspevok v téme: Kamarati
sommm

ahojte. Chcem vediet, ci sa stretavate s kamaratmi aj po tom, ako ste zacali s niekym chodit. Pytam sa najmä na muzov-kamaratov. Alebo ci ked niekde nejakeho spoznate. Napr. Zurka, oslava, ... Tak sa s nim potom aj dalej stretavate aby ste ho mohli lepsie spoznat(ak mate z toho pocit ze by ten clovek mohol byt novy dobry kamarat). Alebo ked ma clovek uz nejaky vztah(vaznejsi) ,tak sa to uz ,,nepatri,, .?.

paganstorm

s chalanmi ako kamaratmi si rozumiem a citim sa v ich spoločnosti lepšie ako s babami, ked som slobodna často sa cielene stretavam aj s chalanmi z netu ale len tak kamaradsky, aby som niekoho noveho spoznala, mala s kym zajsť na kafe a ta,
ked som zadana ale takto cielene sa nezoznamujem, jednak nechcem do vzťahu ťahať neistotu, jednak travim s parnerom vačšinu volneho času, takže ten čas čo mi ostava sa snažim rozdeliť medzi dlhoročnych dobrych kamaratov
a však nebranim sa vyslovene novym znamostiam len to musi byť minimalne znamy mojich priateľov a rozhodne nepojdem von sama len s tym jednym pre mňa cudzim človekom, to musim mať so sebou aj garde
akm i kamarat A zavola či idem na motokary a povie, že pojde aj jeho znamy B, ktoreho mi predstavil pred nedavnom na spoločnej akcii, nebranim si
ak však cudzi človek B, ktoreho mi predstavil kamarat A zavola či nejdem von, pošlem ho do prdele a vzapeti volam byvalemu kamaratovi A, ako si dovolil dať moje čislo cudziemu B
dufam, že moja odpoveď nie je moc vyčerpavajuca :-D

Mimulus

system,

Vidíš a práve o tomto to všetko je. Jasné, že priateľstvá teda tie skutočné nemôžu existovať ak tomu priateľovi niekto neverí naozaj. Lenže ak ho potom náhodou človek stratí tak... Môžem Ti kľudne napísať, že možno je aj lepšie že priateľa nemáš aspoň Ťa žiadny neopustil. Je to totiž strašná bolesť a neprajem ju zažiť nikomu. Pozri aj ja mám kamarátov s ktorými som každý deň, ktorých poznám skoro celý život a vôbec nič im nehovorím... Ale to sú kamaráti - zasmejeme sa, zabavíme, porozprávame sa o ,,bežných témach,, ale nikdy by som im nepovedal žiadnu závažnú alebo dôvernú informáciu. A v tom je práve rozdiel.

system

potom asi ja skutocneho priatela nemam, pretoze nikto o mne nevie vsetko a nikdy vediet nebude. Ani najlepsiemu kamosovi nevravim vsetko. naco ?

Mimulus

Veď ja viem ako si to myslel ale v skutočnom priateľstve predsa musí byť skutočná láska ináč je to len kamarátstvo. Ja by som kvôli priateľovi obetoval aj život a je úplne jedno či by to bol priateľ alebo priateľka. Skutočný priateľ vie o tom druhom všetko a to znamená, že aj keby spolu niečo chceli mať tak nemôžu!!! Nikdy nemôže partner vedieť o tom druhom všetko...

system

vzdy bude jedna strana citit nieco viac = viac nez len kamaratstvo, myslel som to tak ze ak by sa ho spytal niekto ci by s nou/nim chodil/a tak by povedal samozrejme.

Mimulus

system definuj vetu ,,cítiť niečo viac,,? Pretože ak kamaráta nemá ten druhý rád tak to nie je kamarátstvo. Viem ako si to myslel a je to dobre napísané ale v podstate si súhlasil aj so mnou :)

system

Deaa: ja s tebou suhlasim ! Nemyslim si ze priatelstvo mdzi muzom a zenou moze existovat, vzdy bude jedna strana citit nieco viac, no z roznych pricin to neda najavo a bude sa to povazovat za kamaratstvo.

k teme: mam kamosov ktori si nasli frajerku a odvtedy som ich nevidel, a mam kamosov ktori aj ked mali frajerku proste si nasli cas a dni kedy im povedali smola bejbe dneska idem na pivo s kamosom. :D Uz som to v nejakej teme pisal ze je hlupe sa pocas vztahu vykaslat na kamosov, pretoze nemate zarucene ze vas vztah pretrva az k manzelstvu (hlavne ak ste v mladsom veku) a ked vas druha polovicka odkopne alebo sa rozijdete budete ako kol v plote a az potom si spomeniete na kamosov,... len aby nebolo neskoro.

Deaa

Mimulus,
ja vychádzam so svojej skúsenosti, opakovanej skúsenosti. Ale každý zažil niečo iné, preto má aj iný názor.

Mimulus

Deaa,

Ja si myslím že nemáš pravdu ale ako myslíš. Väčšina ľudí rozmýšľa tak ako ty - práve preto vznikol ten mýtus o priateľstve a predsudky. Presne tak ako predsudky voči depresívnym ľuďom. Myslíš, že by som mal 10 ročný vzťah ak by som Svojej už manželke povedal, že sa aj naďalej stretávam s priateľmi?

Deaa

kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje, muž sa priatelí so ženou, len ak ju vníma ako potenciálnu priateľku, zato žena sa kamaráti s každým, bez toho aby mala o konkrétneho záujem.
a preto že má niekto vzťah, neznamená že musí obmedzovať svoj okruh známych. Veď nech si ide vonku s kým, pokiaľ sa aj vráti :-D