Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

zlatovlaskaa

Magy má pravdu...
To sa za veci stávajú ty kks...a ja som si myslela že som cvok :) Ale ako tu tak chodím, tak zisťujem že som asi až moc normálna :)

Maoam

necitala som prispevky od vcera cca 24h, len k tomu, co niektori pisali, tak ono v bulimickom impulzivnom zachvate nad sebou baby stracaju kontrolu, cize vyzadovat nejake kontrolovane logicke spravanie sa neda, zvlast ak je to dlhodoba silna bulimicka :-/ a nie iba obcasna a odvcera, ze ano

jedine, aby sa jej este viac n eublizilo, je potrebne ju nejaky cas 'nenapadne' pozorovat, evtl. tie sladkosti z jej dosahu odstranit a pozorovat reakcie, ale treba sa s nou medzi 4 ocami porozpravat a nie ze vydat ju na hanbu a pod.

pisatelka pise v style, ze ma ochotu jej pomoct, lebo je to inak mila, zlata baba, takze toto musi prebehnut dovernym rozhovorom

ta bulimicka sa bude strasne bat odhalenia a toho, ze to pisatelka 'poda dalej', cize vramci rozhovoru to musi ostat v tom, ze to nebude sirene dalej, lebo by si baba mohla este nieco spravit, alebo prepadnut do este väcsej sebadestrukcie, pripadne odist odtial atd.

bulimicky su celkovo mimoriadne emocne labilne, nestabilne osobnosti, takze s tymto opatrne

jedine co sa jej da poradit, teda pisatelke, vystihnut pokojny moment, porozpravat sa a navrhnut pomoc - napr. ohladne psychologa, alebo vramci 'liecby' s nou viackrat nieco podniknut, mozno ani nema kamaratov atd., iste trpi depresiami a bohvie co je doma za atmosferu a pomerry, ked tam nechce ist na sviatky....

za tymito ochoreniami sa väcsinou skryvaju velmi zle osudy

Leela333

lost, to ty žiješ vo vákuu. Ponúkaš absolútne neprospešné rady s tým, že "sa aspoň snažíš". Niektorí ľudia, nie sú takí vnútorne silní, aby zvládli takýto psychický problém bez pomoci.

Na margo toho vchodu ešte...vieš lost, keď sa zamyká vchod, tak logicky nemôžeš dnu vpustiť nikoho cez zvonček, musíš mu ísť odomknúť, takže vidíš, kto tam je. Ak ho nepoznáš, načo ho vpustíš dnu? Ale to je jedno toto dohadovanie nikam nevedie, možno raz, keď ti takto niečo ukradnú, budeš sa na to ináč pozerať.

Magy

jancula90 ospravedlnujem sa za prispevok mierne mimo temy - ale vzniklo to z toho, ze niektori tu radia starat sa iba o svoje sladkosti a tej nestastnici iba nakopat prdel za to, co robi. typicky smutny postoj slovakov, kratkozrakost a sebectvo.
podla mna to nic neriesi a nevyriesi.
rozhodne budem rad, ak sem napises ako si pokrocila a ako sa situacia vyvija. tvoja spolubyvajuca NAOZAJ potrebuje pomoc, ale musi sa na to ist citlivo. len tak mozno ziskas skvelu priatelku, budes mat dobru spolubyvajucu a odskrtnes si aj v duchu jeden veeelmi dobry skutok.

Magy

lost -
co robim pre to, aby som to zlepsil? co mas konkretne na mysli tym "TO"?
slovensko? situaciu na nom? v akom zmysle? dane? politiku? zmyslanie ludi?
tak to vsetko uz mam za sebou, snazil som sa. a peknych par rokov. az na par ludi, co dokazali ocenit moju snahu a vdaka mne sa niekam pohli, som zazil zvacsa len zavist a tolko ustrkov, az som sa divil, kde sa tolko negativizmu v ludoch dokaze vziat. takze dakujem, ale ja uz pre slovensko nemam zaujem pohnut ani prstom. cest vynimkam.
samozrejme, v kazdom narode sa najde nieco, co cloveku zdvihne zlc. ale najviac to boli od vlastnych, lebo tych cudzich mozes osrat. ale ked ti vlastni hadzu polena pod nohy len preto, ze si uspesny a este si dovolia teba obvinovat zo zrady, ak ti dojde trpezlivost a vypadnes prec z tej pomylenej dzamahirie... tak to je fakt bez komentara.

"mam tu zostat, alebo mam sa zdekovat prec? a nechat is si to vyzrat medzi sebou?"
to musis vediet ty sam, ci sa mas zdekovat alebo nie.
lenze nie je odchod do zahranicia ako odchod.
v mnohych rozpravkach mas to, ako mamka posielala pecivala do sveta. nakoniec isiel a (zvacsa) aj prisiel. mudrejsi. a to je pointa a dovod, preco ist do zahranicia, vyskusat si ako chuti aj iny, nez podtatransky chlebik. a so skusenostami sa vratit. alebo nevratit. to uz je individualne a nikoho za to nemozno obvinovat, ak sa "najde" inde nez v rodnej zemi a ostane tam, kde je.

"moja najhlbsia otazka v mojom zivote ku dnesnemu dnu znie, "Stoja slovaci o pomoc?" "
hmmm... myslim si ze nie, pretoze bolo jedno, ci som pomoc ponukol (taktne a slusne) alebo skritizoval, bol som v drvivej vacsine pripadov sprdnuty, aby som (tam v zahranici) drzal hubu a staral sa o seba a nie do nich (rozumej nas slovakov).
mozno ini ludia to tak nevidia a pre nich je patriotizmus prve-posledne. ja som trosku slobodnejsi a necitim ziadne vycitky, ze som odisiel. svoj dlh spolocnosti za skoly a pomoc pri dospievani som splatil. ak si nevedia cenit prinos a hodnotu, tak niet o com, pojdem tu hodnotu zurocit a zhodnotit inde, kde si kvality a odbornost cloveka vazia.

lost

Zivot pisal prefikany scenarista :D a niektore odpovede hold nepadaju tak ako nepadaju pecene holuby z neba :D
ako hovoria cinania? rano mudrejsie vecera?
(aj to sa da vyvratit, nevyrieseny problem = premyslanie, premyslanie = nespavost, nespavost = blbe rano)

ale risk je zisk, no risk, no fun, and no pain no gain..

adios und gn.

lost

na tu odpoved v poslednom odstavci prechdazajuceho vyroku si pockam, chcel by som ist spat s novou vedomostou :P
fakt myslim tu otazku uprimne, a som zvedavy co mi na to odpovies, kedze ja na to odpovedat absolutne nedokazem a to zijem na slovensku cely zivot, ale nechcem haluzit a povedaz ze to je odpoved na otazku, lebo na toto musi odpovedat asi fakt niekto, kto je nie ja...

lost

a tymto prispevkom znegujem moj predchadzajuci, no bude to aj tak offtopic :D
ano v tom mas pravdu, no co robis pre to, aby si to zlepsil?
kazdy hovori, ze ako je zle, ale ja to nevidim, ako to?
to ze mi sused zavidi ze mam auto? ze mam psa? ze zijem?
a nevidi ten pot a tu krv za tym.
ano stretol som sa s tym
ale neseriem na neho? :D
urcite je to ale neprijemne
no je stale dost a podla mna viac a viac ludi, ktori si uvedomia, ze takto dalej to nejde.
alebo nie je?
vsimni si 75% dan pre "super bohatych (tj zarobok nad 1 milion v danom roku)" francuzov a kolko ludi tomu tlieska
to je o cm hovoris? podla mna jednoznacne ano..
aj ked sa ma to netyka a tykat nebude, je to vyslovene uzera a (vulgarizmu sa snazim vyhybat)...
otazne len je, preco su slovaci taki?
preco?
ako to ze ja taky nie som?
ano, kludne si dovolim sebachvalu pouzit, ale teraz mi porad.
mam tu zostat, alebo mam sa zdekovat prec? a nechat is si to vyzrat medzi sebou?
moja najhlbsia otazka v mojom zivote ku dnesnemu dnu znie, "Stoja slovaci o pomoc?"

Magy

lost - ano, mam odvahu sudit slovakov, lebo az pri pobyte v zahranici a najme pri spoznani mnohych inych narodov a kultur som pochopil, aky sme my vlastne zakomplexovany a ubohy narod, vrtajuci sa v sukromi druheho, veduci zabomysie a zavistlive vojny medzi susedmi, v tom ze ma lepsie to alebo ono a najme(!) - ze je uspesny... ooo boze, skus byt na slovensku uspesny a len vtedy zazijes tu "dobrotu" slovace. zozeru ta aj s papucami.
a najviac ustrkov a obvineni aky si ty zradca a co si to vlastne dovolujes schytas od tych, co v zivote nevytiahli patu z rodnej dediny (obrazne povedane).
dovolenka v egypte alebo chorvatsku sa nerata. ;)