Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

Maoam

len je divne, ze si neuvedomuje, ze je nemozne, ze na to neprides, ono zmiznutie 500g balika cokoladoveho müsli alebo velkej 300g Milky, ktora ma velkost detskej lyze, musi mat dost impulzivne stavy, kedy straca kontrolu nad svojim spravanim, cize jej ochorenie uz bude pokrocileho charakteru :-//

ona potrebuje pomoc psychiatra a psychologa, no chapem ale, ze si v tazkej situacii ju s tym konfrontovat :-//

ak nechce ist domov, bohvie ake su tam pomery, bud ma blbe domace prostredie (typicke pre PPP baby), alebo sa boji sviatkov z toho dovodu, ze byt doma a vsade jedlo, zakusky, pecivo a nebude sa mat kam skryt, ine je to na intraku...tam sa ma lepsie pod kontrolou ako doma

Maoam

tak ma podla vsetkeho PPP (bulimiu), podla spravanie uplne typicke priznaky

ono bulimia je strasne nakladna zalezitost a kedze je studentka, asi nema vela penazi...tak sladkosti kradne :-/

jancula90

Kolej je momentálne plná a nemala by som sa kam presťahovať :/ asi je chyba vo mne,že nechcem vyvolávať konflikty. Viem,že by som s tým mala niečo robiť

jancula90

Ešte som si nič neskúšala zamykať, ale asi to skúsim. Ona si veľmi stráži postavu, ak vypije kolu, tak len lightku, pečivo nejedáva, raňajky nejaké vločky keď tak a na večeru cottage čistý. Nikdy som pred ňou nič neskrývala, práveže som ju núkala, aby si vzala aspoň kúsok..raz sa stalo, že mi zjedla čokoládu a na druhý deň mi kúpila druhú..a povedala mi o tom. Lenže potom zjedla aj tú :D a baby odvedľa to určite nie sú, to som si už preverovala. Proste to vychádza, že ma vyjedá ona :( neviem, či má bulímiu, ale nejaká PPP tam asi bude :/ viem, že nerada chodí domov..býva na nejakej dedine, úplne mimo mesta kde je asi 10 ľudí..ani na Vianoce sa bohvieako neteší domov. Ale zas-nepracuje, iba sa učí a nežije v biede, rodičia ju dotujú. Neviem si predstaviť, ako by som sa s ňou o tom porozprávala, ešte stále som v šoku ako si niekto toto môže dovoliť :/

mediiik

podla mna sa vyhladuje, ide cvicit a tym, ze ona nema jedlo a sladkosti, tak dostane chut na vase a nevie sa ovladat. jedine comu nerozumiem, ze ked ti to uz zje, preco ti nekupi druhe. podla mna sa hanbi a tvari sa, ze ona nic a celkovo to vyzera na bulimiu. skus sa s nou porozpravat, to je jedno z moznosti a druha moznost je zamykat si jedlo, aspon cast