Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

hxzzzf

kleptomanka nie je. ale skor trpi nejakou formou PPP. mozno bulimiou. schovavaj si sladkosti do svojej osobnej skrinky. ci aj tam ti chodi? a porozpravaj sa s nou o tom

Magy

jancula90 - myslim ze slecna trpi kleptomaniou a ma to podporene este aj svojim divnym stravovacim stylom, povedal by som ze az PPP. za normalnych okolnosti sladke do uste nevezme, odrieka si (aj ponuknute) a ked ju nikto nevidi, tak sa neovladne a ide sa napchat az do prasknutia, aj keby mala kradnut.
So slecnou treba hodit rec, spytat sa aky ma problem. Neodsudit, nevynadat, nevyhrazat sa. Treba ju skusit prinutit sa rozhovorit, vyvolat v nej doveru medzi 4-mi ocami, mozno sa v slabej chvilke "zlomi" a ty sa nebudes stacit cudovat, co za tym distingvovanym zovnajskom je smutku, bolesti a spiny.
Ona zjavne MA nejaky vazny problem, ktory riesi takto - kradezami a sladkostami. A to posledne co ona potrebuje, je prehanadlo alebo nadavky.
Najprv to preberte spolu same a potom sa ju jemne pokus presvedcit k navsteve psychologa.

alibi

urobila by som to, ze by som na sladkosti dala listok s textom, ze nech uz si ktokolvek kto mi kradne sladkosti,ak neprestanes tak to budem riesit inak. alebo nieco podobne. ak ju toto neodradi aj je asi padnuta na hlavu a vmietla by som jej to bez milosti do tvare.