Som z tejto planety?

Príspevok v téme: Som z tejto planety?
zuzanita123

Dobry den.od mala mam problem s ludmi.vadi mi ked sa na mna pozeraju.v skolke som usla z triedy a sedela v satni kym neprisla mama.vadilo mi mnozstvo deti,hluk.v skole to pokracovalo.tyranizovali ma pretoze som bola ina.nerobila som to co oni.nevedela som z nimi hovorit.aby som do dospelosti prezila tak som sa doslova naucila hovorit s ludmi prazdne reci.dodnes nechapem dvojzmysly vtipy.nechapem preco ludia hovoria to co tak nemyslia.koli tomu mi ostani vykrikuju ze sa hram na slovicka.napriklad-je mi z teba zle alebo ja ta zabijem.od mala taketo vety beriem doslovne.nechapem preco sa ludia vyjadruju slovami nehodiacimi sa na danu skutocnost.takisto nedokazem akceptovat klamstva.male velke rozne.niekedy som dostavala az zachvaty zurivosti ak mi niekto povedal ze nieco urobil a pritom to tak nebolo.alebo ze nieco ma no este to nemal.z jednej stranky mam celkovo problemy porozumiet ludom neznesiem ich zvlastne prejavy citov ktore su velakrat nepravdive.ako ma napriklad clovek ktoreho som spoznala napriklad vcera moze objat a povedat mi ze ma ma rad ked to tak logicky byt nemoze.mam velmi malo kamaratov odjakziva.postupom casu som si vytrenovala doslova vydrela to ako sa asi ludia chcu aby som sa k nim spravala.no citim sa ako z inej planety.z jednej stranky mi vravia ze som az moc inteligentna no z druhej stranky ze som ze vraj chladna bezcitna lebo hovorim narovinu fakty tak ako su ...mam dceru ktoru milujem no partner odisiel prave koli mojmu spravaniu.napriklad som nezniesla niektore porusovania mojich denodennych ritualov.z dcerou vychadzam vinikajuco i ked sa obe vela o sebe ucime no akceptujeme sa v mnohom.no s ludmi to nezvladam.je toho este mnoho co ma odlisuje od ostatnych a vela toho bravurne skryvam no trpi tym psychika viac a viac ....ku psychologovi som jednym casom chodila no nic so mnou nerobil.nieco napisal do svojich papierov.neporadil mi ani nepomohol.preto sa obraciam na vas.skusam to hocikde kde si myslim ze by mi pomohli.prestavam to zvladat i ked som sa uz urcite ludske ceremonie rokmi naucila predstierat .ak by sa nasiel nejaky clovek s pniecim odobnym bolo by to fajn

Bublinka-Sendy

A-ako sa poniektori cudovali ze doteraz jej nebolo nic diagnostikovane.......aby som to poopravila......poznam tohto pana psychologa ......svoje pracovne povinnosti si plni asi tak ze pridete k nemu on vam polozi rutinne otazky troska sa pohrabe vo vasom detsve trocha sa vas opyta na momentalny stav ....vsetko to prebehne v extremnej rychlosti maximalne cca polhodinku.......predpise vam nejake lieky na ukludnenie nieco si zapise do papierov a mozte ist......uz bolo na neho'podanych par staznosti nema moc vela pacientov kazdy od neho uteka .....Popradcania budu vediet o kom hovorim ......dlho sme nevedeli ze chyba je aj v nom....zuzik dostala lieky bola celkom v pohode ohladom spravania sme si uz zvykli na jej "stavy " takze sme boli vsetci spokojni....no ona sa trapila a skryvala to doslova kym nepraskla ........dufam ze teraz uz bude ok....

Mimulus

:) Som veľmi rád, že tu téma zostala vďaka tomu som aj ja veľa pochopil. Držím Zuzke všetkých 20 prštekov a že ju pozdravujem :)

Bublinka-Sendy

Iveta michael......nie neprekukla ani zdaleka .....bohuzial aj mi sme si dlho predlho mysleli ze zuzik je strasne len obycajny sebec....dokonca sme si mysleli ze ma "len "tazke obdobie ze koli niecomu alebo niekomu zatrpkla a nedoveruje ludom.proste ze ma len akusi dlhsiu "depku" ktora casom pominie.....nestalo sa tak.skor naopak casom sa nieco zlepsuje a nieco zhorsuje.....dufam ze jej pomozu .ked pochopi co s nou vlastne vzdy bolo tak sa snad najde a plnohodnotnejsie si uzije zivot ako doteraz......

Bublinka-Sendy

Ahojte.som Zuzanina v podstate "susedka".Zuzanka na prosby nas vsetkych nakoniec medzi sviatkami koli svojmu stavu bola doslova nutena vyhladat pomoc .oplatilo sa.sice si ju na par tyzdnov a akurat teraz cez sviatky nechali "polezat" ale myslim ze jej a jej blizkym to len prospeje......tpredbezna diagnoza znie PAS . Podozrenie na aspergerov syndrom.ceste ju caka kopka vysetreni aby sa potvrdilo ci vyvratilo podozrenie na, tieto "choroby"..citala som si o tom na internete no nejako sa mi nepodarilo dopracovat k niecomu konkretnemu.......KV vy ste pisali tu niekde v prispevkoch ze si myslite ze ma pravdepodobne tu istu diagnozu....mohli by ste ak s tym mate skusenosti to opisat viac?aky je taky clovek tak to vieme vsetci okolo.ale aki mame byt mi?co to obnasa?mate niekoho v svojej blizkosti?ako sa k nemu spravyte?bude mat lieky?bihuzial so mnou sa lekari nebavili kedze nie som pribuzna .......dakujem a pekny zvysok sviatkov

mifka

Ano,je to tak,ako ti to títo ľudia napísali a ty si vyber to dobré a teš sa zo života a nájdi si spriaznenú dušu. Raz na to prídeš a budeš spokojná.

anjelik*

Zuzanka, červenú farbu vieš rozoznať preto, lebo ju poznáš. Macíka poznáš tiež, lebo si sa raz dozvedela, že je to macík a priradila si si ten pojem k tej hračke. A tak je to aj s tým, čo ty všetko neznášaš a odsudzuješ. Pretože to veľmi dobre poznáš a poznáš to preto, lebo to máš v sebe. Iba tak to vieš u druhého rozlíšiť. A ak ti to vadí..nuž začala by som asi tým a jednoznačne u seba. Že prečo nie si schopná ostatných tolerovať? Prečo nemáš v sebe súcit k ľudským slabostiam a je to len a len slabosť, všetko to pokrytectvo a pramení zo strachu odlíšiť sa a byť sám sebou, lebo to je neakceptovateľné v spoločnosti, ktorá má častokrát kolektívnu dušu a tak každý, kto sa líši ju nechtiac rozbíja a preto je vylúčený z kolektívu. Nie ľudia majú problém, my sme tí, ktorí ho majú a my ho máme riešiť. Nemusím nutne vyčnievať z radu, ale na ľudí sa snažím dívať len na takých, akí sú...posúdiť, ale neodsúdiť ich častokrát podivné správanie. :o)) Každý sa domáha pochopenia od druhých, ale ak tu raz niekto napíše..ja mám pochopenie pre teba..ja ti ponúkam svoju lásku..čo je to isté..nuž potom si môžme buchnúť šampus. :o))))
Základom ja zmierenie sa s tým, že tento svet je taký, aký je a snažiť sa zmeniť iba to jediné, čo sa dá. Seba samého. Nič iné sa zmeniť nikdy nedalo a ani nikdy dať nebude. ;o)

Iveta Michael

Mimulus...ty vyzeráš byť celkom fajn hoci iste máš aj dôvody na smútky...no zdá sa že zuzanita ti nerozumie lebo ti nechce porozumieť!

Nedošlo jej že ak píšeš medzi riadkami tak je to možno preto lebo nechceš aby sa v tebe ludia privelmi hlboko rýpali:) aj keď ta nepoznajú toto je predsa len verejný portál a nie každý sa rád ,,opisuje ako nikto iný..výnimočný..zdravý...chorý..

zuzanita je typ človeka ktorý vie dobre ľudí deptať:( mne stačilo len čítať jej komentáre..a je mi jedno čo mi napíše ja píšem vždy to čo cítim,takže ma aspoň s pokrytectva nemôže obviniť,nie?

Iveta Michael

Kovepa...

práve som prečítala tvoj príspevok 12:17 a musím len konštatovať že s tebou súhlasím,zdá sa že si ju celkom dobre ,,prekukla,,ale môže trpieť aj nejakou poruchou osobnosti ale to by som už nerada verejne rozmazávala...

Iveta Michael

zuzanita...nie je však pravda že všetci ludia sú len pokrytci...a bez empatie či porozumenia!

Z teba sa stáva...mizantrop! A to nie je moc dobrá vyhliadka...otázka znie : či je to nejakou zlou výchovou...alebo iba tvojou náturou..čí je za tým niečo viac..ja som v súkromí velký introvert ale odmietať ludí apriori..to zase nerobím rada..

A už vôbec sa neprispôsobujem správaniu iných ako si to urobila ty...tomu nerozumiem celkom,vlastnosti ktoré mi u ľudí prekážajú rozhodne nebudem sama napodobňovať len preto aby som sa takto ,,,im dostala pod kožu,,človek má ostať sám sebou a to za každých okolností

U teba mi to ale vyznieva trochu ako porucha,prepáč ak sa mýlim..je to len môj laický názor a neverím že by to nijaký odborník neodhalil ak by tomu tak bolo...ak nie,skús hladať u ľudí aj tie kladné stránky a na nich si začni budovať vzťahy,myslím že sa to oplatí risknúť:)