Búšenie srdca a iné tažkosti (mononukleóza)

Príspevok v téme: Búšenie srdca a iné tažkosti (mononukleóza)
optiplex170

Dobrý den,mám 16 rokov,za posledný čas som prekonal boreliózu aj infekčnú mononukleózu (zistená pred dvoma mesiacmi),ked som bol naposledy na odber krvi tak zistili že som ju už prekonal.Moje problémy su:
Búšenie srdca,najme v noci ale aj cez den,pri prudkom vstávaní sa my trochu zatmie pre očami niekedy,tlak mám priemerne okolo 120/60,zvykne my dosť kolísať,napríklad týždden mám 85/60 potom o 2 dni zase 135/80,čas od času ma bolí hlava,trochu ma bolí tiež jedno ucho,bolesť v okolí srdca.Bol som u kardiológa-holter aj meranie tlaku na 24 hod. relatívne v poriadku-len vyšší pulz.

Ešte cez leto som relatívne dosť jazdil na bicykli-je to môj koníček,nemal som problém prejsť aj 80 km denne

Má s týmto niekto skúsenosti?Mám čakať kým to prejde alebo navštíviť opetovne doktora?

optiplex170

No tak podla toho čo som našiel na nete sa fakt jedná o problémy z boreliózi-Tú my zistili asi niekedy začiatko augusta,začiatkom septembra sa so mnou tahajú všetky možné tažkosti-únava,hnačky,bolesti svalov/kĺbov,zlé videnie,výpadky pamete,neplynulé rozprávanie,búšenie srdca,stuhnutý krk,bolesť hlavy...

Dá sa to nejak liečiť?

RNG

Zialbohu ti musim oznamit smutnu pravdu, borelioza sa neda "prekonat" , len vyliecit alebo nevyliecit. A testy na nu su velmi nepresne, tj mozes ju mat v tele, aj ked to lekar nevie zistit beznymi testami. A vrati sa spat.
Mononukleoza je sposobena virusami Epstein Barr, ktore tak isto z tela nikdy nevymiznu, a ani ich dosledok, poskodena pecen a poskodene nervy obvykle sami od seba sa nevyhoja.
Preto tu tak zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity, ked nechcete doplatit na mnozstvo virusov, ktore ma dnes v tele kazdy, ci sa prejavili dosial, alebo nie.
Na hojenie nervovych obalov treba najma doplnok DHA(1 gram denne, z rybacich/krill/calamarine olejov)
Na precistenie pecene a regeneraciu hepatalnych/pecenovych buniek je treba brat protokol dr Berksona, pozri cez Google.sk na temu pod rng pecen