Silvester a zvierence

lost

na vasom mieste by som buduci silvester odisiel daleko od mesta :)
napr ja osobne by som chytil psa, skocil do auta (ked by som nemal, tak psickara s podobnym zmyslanim, ktory ma a ak ani to, tak obliekol psa a 3km od mesta by mohlo stacit) a odisiel medzi 2 najmensie dedinky v okoli, ostavil auto niekde na krajnici a cakal :D
myslim ze utek z bojovej zony je lepsie, ako si tam postavit bunker :))

lost

Dnes oms vencil psa a tak cca 50 metrov od nas buchla nejaka petarda (odhadujem ze jedna z najsilnejsich na trhu tj. trhavina 2. tiredy kategoria 3)
a moj pes sa zlakol, utekal mojim smerom a potom nic :)
flegmos :D
avsak mal som sto chuti fyzicky napadnut toho cloveka, nech uz ma hoci aj 5 rokov..
lenze pod ruskom tmy a anonymity panelakov som nemal velmi sancu sa k nemu dopatrat..
ale mal som podozrenie na takeho vysokeho typka, co tam cakal na parkovisku.. ktovie..
keby tie svoje lenive smradlave a chlpate zadky zdvihli z toho spinaveho kanalom-presmradeneho sidliska a isli niekam na pole, tak nic nepoviem..
asi v tych metrosexualnych ajajdiajkach nemozu ist mimo chodnik, lebo by sa rozpadli :D

olivienka

sedalin je svinstvo, o tom som počula aj ja... ale ten to má tuším aj priamo v príbalovom letáku, že má vplyv len na vonkajšie prejavy, tj. znehybní, ale neukľudní. preto som aj chcela dať radšej diazepam, lebo ten by mal fungovať lepšie :p ale bola som rada, že sme sa zaobišli aj bez neho

Naja85

Tak oneskorene prajem stastny novy rok:).

S mojou fenkou som uz tak klasicky stravila Silvester v kupelni-dokopy sa jemne triasla asi tak 5 minut, ked hadzali nieco velmi silne, ale inak bola celkom v pohode. Najhorsie vsak bolo, ze sa nam prekazila vecerna vencovacka kvoli hluku, a to sme s nou isli autom az do tramtarie, ale furt dakto stihol hodit perardu(boli sme aj pri lese v zahradkarskej oblasti:/). Ale nakoniec nieco pred druhou rano sa vycikala(aka radost:D), ked to bolo vonku uz kludnejsie. Fene som za tie roky dala sedativum-sedalin len raz(na radu veta!) a potom uz nikdy viac-bala sa rovnako, len bola ako opita, oblbnuta. Teraz to zvladame uz celkom dobre-kupelna, hlasnejsia hudba, jemne hladkanie, masaz na urcitych miestach a je ok. Mozno raz skusim aj bachove kvapky.

lost

nj, ale na lyze pes nemoze, to je potom dost nesikovne :)
behat do tatier/alp na otocku :D
ist tam sam, tak beriem aj psa, ale kedze idem s kamosmi, tak to nechapu az tak :)

Deria

co mu budes pri odchode hovorit, je v podstate jedno, hlavne, ze mu budes hovorit stale to iste, najjednoduchsie je teda: pridem, cakaj! a to by som mu hovorila zakazdym, aj ked ides len na kratko niekam. no ale vies co je uplne nasjjednoduchsie a ucinne? nenechavat ho u nikoho a chodit tam, kam moze aj pes.:)

lost

mm, skusim nabuduce dik :)
na to tricko ako keby som zabudol :D
i ked mal am tiez cestovnu tasku len tak..
ale vzdy mu hovorim ze hned sa vratim zostan tu, cau...
(pr privitani ahoj, aby to vedel rozlisit)
ale aj tak :D
no musim skombinovat inak, lenze on ked vidi ze idem prec, tak ihned ide za mnou :D a to aj ked ma vizualne nevidi, proste ako "radar" :D

Deria

lost, teraz ti napisem nas pripad: nas prvy psik bol viazany na sestru. vzdy, ked niekam isla, povedala mu, ze pride a on ju pekne vzdy cakal. raz boli na 2 mesiace u mna a sestra musela odist na 4 dni na sk nieco vybavit. tentokrat sa s nim nerozlucila ale tajne zobrala cestovnu tasku, ked bonny spal a ticho vypadla. ked sa prebral, zufalo ju hladal a hlavne chodil stale na to miesto, kde bola predtym jej cestovna taska. skucal, chodil ako zmyslov zbaveny a este v ten vecer zvracal, mal hnacky a krce. bola som s nim u dvoch vetov, lebo ten prvy mu nevedel pomoct ale obidvaja mi potvrdili, ze ano, mohol sa psychicky zrutit. diagnoza: zapal zaludocnej steny. sestra ked to pocula, hned o dva dni sa vratila a az vtedy mu zacinalo byt lepsie, aj ked dostaval lieky. odvtedy ho sestra uz nikdy neopustila bez toho, aby mu nepovedala, ze pride. neverila som, ze citliveho psa (ako bol ten)moze take nieco tak zobrat. cize, mozno pomoze, ak ho naucis pri kazdom odchode: ja pridem! ak bude u niekoho ineho a nie doma, nechaj mu tam svoje tricko alebo nejaku osobnu vec ale NEOPRANU, musi ta citit. s tou osobnou vecou su stare triky a pouzivaju sa hlacvne pri steniatkach, ked pridu do noveho domova. dava sa im deka, na ktorej spaval so svojou matkou.

lost

Deria, inac ja mam skor iny problem ako tento :D
napr.:
ak som u rodicov (velmi sa tesi ked tam pridem s nim, cize ich ma rad predpokladam, konieckoncov spolocenske plemeno :D), a odidem z domu na chvilku von, fakt na chvilu len (tj. pol minuty ), tak pes za mnou neskutocne zacne knucat a ked som prec dlhsie, tj 5-10 minut, podla slov rodicov, neda sa to vydrzat, "ako mu chybam"..
a to je dost problem, lenze tu u mna to nerobi a zostava uplne sam (popripade s TV :D )
netusim preco, jedine ze preto, ze raz som ho tam nechal na 3 dni, ked som isiel s kamosom na lyze, lenze zeby toto mu urobilo traumu ?
odvtedy bol aj na "varovke" u prakticky cudzich ludi (z dogfora) a tiez maju psov a macku a udajne prvy den to znasal klasicky zle, ale potom dalsie dni bol udajne OK (celkovo cca 5 dni tusim)..
nemas nejake tipy a triky ako mu ulahcit moj odchod? ci uz kratky alebo dlhsi? :)