Velmi citliva plet

Príspevok v téme: Velmi citliva plet
petus687

ahojte. moj problem spociva v tom ze mam strasne citlivu plet, dlho som trpela akne, teraz uz je to ok, ale ostala mi asi z tych vsetkych pripravkov alebo neviem z coho uplne citliva koza....cela som cervena resp. ruzova, ked sa vecer odlicim som chvilu uplne ako rak, potom sa to troska ukludni a rano to je najlepsie, rano mam iba par flakov po akne este, ale znova ked si vycistim a oplachnem tvar, znova som taka do cervena...velmi ma to stve, bez make-upu nevyjdem ani von tak sa chcem opytat ci mi neviete na to nieco poradit? vyskusala som par kremov co boli urcene na citlivu plet, nic nepomaha, ba este naopak mam pocit ze z tych kremov ma to este viac stipe a viac som cervena..nemate niekto nejaky domaci recept pripadne fakt nejaku kozmetiku ktora pomoze?

xaaax

Fleur-de-lis: niekde som čítala, že oleje by sa mali rozrábať s vodou, skús to vygoogliť, ale v zime buď opatrná radšej nech olej úplne vsiakne pretože tá voda by mohla trochu zamrznúť a to by pleti len škodilo :) o kokosovom som čítala 101 výhod.
Ja by som ti odporučila aj ružový olej alebo arganový, avokadový :) určite vyskúšaj mandľový...ten je najprirodzenejší pre pleť pretože obsahuje rovnaké tuky ako sú v pleti

Fleur-de-lis

xaaax- mám kokosový a konopný a chcem si ešte kúpiť šípkový a rakytníkový :)
A vďaka za radu s vodou, vyskúšam :)

xaaax

Fleur-de-lis: a aké oleje používaš? ja môžem potrvdiť, že oleje sú to najlepšie a najprirodzenejšie pre pleť, oleje sú na hebkú pleť, suchú alebo zrelú. Majú množtvo dôležitých vitamínov niektoré dokonca aj nízky UVA faktor. Ja mám rada mandľový, kokosový, olivový a používam aj konopný kvôli ekzému. Oleje je dobre "rozrobiť" s vodou keď ich nanášaš, lepšie sa absorbujú.

Fleur-de-lis

Daira, veď ja si normálne čistím pleť ráno aj večer gélom a pleťovou vodou, akurát namiesto krému používam prírodný olej ktorý je nekomedónny. Prečítaj si niečo o prírodných olejoch ;)
A upchaté póriky mám od nepamäti. S olejom to nemá nič spoločné, práveže od kedy ho používam tak sa to zlepšilo.
Ale to je jedno, ty aj tak opäť napíšeš o čistení pleti :P

zdena

Mám tiež veľmi citlivú pleť. Na odporúčanie kožnej lekárky už niekoľko rokov používam na čistenie PHYSIOGEL/hypoallergénique/-dostupný v lekárni a rad kozmetiky AVENE - tiež dostupný v lekárni

Daira

tym, ze si das na tvar olejcek, aj ked je prijemny, tak si z pleti neodstaranis maz, pot a rozne necistoty z okolia. iba si ich tam olejom upchas a potom mas aj upchate poriky...cisit plet sa musi rano a vecer kazdy den, ved to je to iste, ako keby si rano alebo vecer neumyjes zuby:o)))

Fleur-de-lis

Ja od kedy používam prírodné oleje namiesto krémov tak sa mi pleť oveľa menej mastí a leskne. A tých 5 sekúnd raz za deň ma neotravuje :)
A je to oveľa lepší pocit mať na tvári prírodný olejček než tie rôzne krémy, aspoň pre mňa osobne...
Je nejaký minimálny čas, ktorý si treba čistiť pleť tým gélom aby stihol rozpustiť ten maz v póroch?
Mne sa to nevidí také jednoduché ako to opisuješ Daira ;) Aspoň nie pre tých čo majú zvýšenú tendenciu upchávania pórov.

Daira

ahoj, tak v prvom rade, pouzivanie olejov a nasledné ich odmastenie do servítky by ma asi dost otravovalo...Preco si kočky tak komplikujete život???
je potrebne pouzivat pripravky na presne vas typ pleti, na upchate poriky urcite cistiaci gel a krem na mastnu a zmiesanu pokozku...cistiacim gelikom (rano a vecer) sa pokozka krasne vycisti, vycistia sa pory, v ktorych je pot a maz- tým pádom sa uz nebudú upchávať...Čistenie je základ!!!a násldne je potrebne aj mastnu pokozku hydratovat hydratacným gélikom-tiez na mastnu plet...
Kedze som kozmetická poradkyna pre Mary Kay, tak vam samozrejme rada poradím a zbavím vás problémov s pletou...je to kozmetika, po ktorej vidíte výsledky uz v pribehu 2 týžsnov...ak má niektorá záujem, tak sa mi ozvite a rada vám poslem aj fotografie zmien mojich klientiek äpre pouzivanim apo pouzivani Mary Kay).

123anna

ahoj, tiez mam citlivu plet a mala som dost zle akne. pouzivam kozmetiku mary kay, je sice drahsia, ale akne sa mi o dost zlepsilo a postupne mizne, plet uz nemam podrazdenu vobec. pred kupou si mozes kozmetiku vyskusat, ci ti na plet sedi (nejake vacsie vysledky sa dostavia az pri dlhodobejsom pouzivani, ale je fajn, ze nekupujes "macku vo vreci")

Fleur-de-lis

Daira - a aké prípravky odporúčaš na uvoľnenie pórov? Mala som už rôzne gély ale nejak nepomáhajú. Póry mám stále upchaté. Máš s nejakými prípravkami dobré skúsenosti? Kľudne uveď viacero :)

A petus, skúšala si prírodné oleje namiesto krému? Ja ich používam a som s nimi spokojná. To čo nevsiakne odsajem po 10 minútach do servítky. Dávam si ich aj ráno pod make up aj večer.