Onkomarker ca 125

Príspevok v téme: Onkomarker ca 125
bulinka

Ahojte, neviete mi náhodou niekto poradiť alebo ukľudniť? Včera mi lekár opakovane potvrdil vysoký onkomarker ca 125 z výsledkov krvi. Cytológia aj ultrazvuk.vyšetrenie neukazujú nič. Odporučil ma najprv za obvodnym lekárom a potom za gastroenterologom. Neviete, čo by to mohlo byť,a k to nie je rakovina? K lekárke sa dostanem len v pondelok a ako prežijem tieto dni, to neviem....

STRES

AHOJTE MAM PROBLEM ZE MAM ZVISENY ONKOMAKERY NA 50 A NA ONKOLOGII MY POVEDALI ZE SOM V PORIADKU NVIE MY NIEKTO PORADIT Z COHO TO MOZE ESE BYT

ova

Ja som mala zvysene CA 125 kvoli endometrioze. Tiez nic moc, ale lepsie ako rakovina... O endometrioze je tu inak tiez tema. Definitivne sa da zistit az z laparoskopickej operacie.

lu

Tumor marker(onkomarker) Ca 125 sa vyšetruje pri podozrení na ovariálny karcinóm...čiže rakovina vaječníka, môže byť zvýšený aj pri iných ochoreniach vaječníka a to nezhubný tumor(nádor)na vaječníku, aj pri endometrióze
(endometriózna cysta)a aj pri zápaloch vaječníka.Normálna hodnota je do 35 U/ml.Absolvujte aj iné odborné vašetrenia,na ktoré vás posiela váš gynekológ.Niektoré nádory vaječníkov majú súvislosť s výskytom iných nádorových ochorení napr.na črevách, alebo v prsiach. kliknite si na google a zadajte ca 125...inak,váš gynekológ vás bude informovať-pýtajte sa!Prajem veľa šťastia a nestresovať!!!

sssi

inak ako ja by som sa na to na tvojom mieste informovala, myslim tym na presne hodnoty a aj na to co si o tom mysli z coho to moze byt a tak a mal by ta poslat na vysetrenia, vratane hrubeho creva a vsetko co je v bruchu a tiez prsniky. vyhladaj si coho vsetkeho sa presne tyka tento marker a mali by ti spravit aj dalsie tri brusne markery

bulinka

Problémy nemám žiadne, len mám posledné 2-3 roky hroznú- aj fľakatú pleť. Hodnotu ca125 mi lekár nepovedal, no v septembri to bolo "zvýšené asi po prasknutej cyste" a teraz po kontrole "to bolo vysoké a cýst už niet"

panika

pytala som sa len preto, ze CA 125 moze byt zvysene aj pri gravidite. Ale neboj sa- nemusi to hned byt rakovina. Preto Ta poslali aj na gastro-mozu to byt pecenove ochorenia ale aj len nejaky zapal v brusnej dutine