Ked dojde na ucenie, stracam koncetraciu

Príspevok v téme: Ked dojde na ucenie, stracam koncetraciu
verto492

Dobry den,

Som mlady studen STU v Bratislave na Fakulte Elektrotechiniky a Informatiky. Tento rok som nastupil na skolu s velkymi ocakavaniami. Mozem povedat ze moj osobny pocit je, ze na tu skolu mam, lenze moj problem je ze sa nedokazem sustredit. V tejto dobe mam skusky, a ja niesom schopny sa donutit ist ucit. Ked sa vyberiem stale si najdem vyhovorku ako sa tomu vyhnut. A pritom v podvedomi ma to nehorazne trapi, a viem ze sa musim ucit, ale ja to proste nedokazem mam obrovsky problem s koncetraciou. Rad programujem a taktiez pracujem pre jednu firmu externe kde taktiez programujem. Ked sa jedna o programovanie nemam najmensi problem presediet pri tom aj 3 dni so spankom 16 hodin. Ked programujem tak som do toho nehorazne zazraty a robim veci az do konca, dokonca este aj ked som von s priatelkou my hlava beha po rieseniach ako by som vedel vyriesit danu problematiku. Mam taku uchilku, ked nieco spravim tak s tym niesom takmer nikdy spokojny nedokazem skoncit stale nieco zlepsujem, zdokonalujem, a tvorim nove napady. To sa tyka aj inych veci, pokial ma nieco bavi, a niesom do toho donuteny excelujem, ale pokial musim nieco robit na silu tak to nedokazem. Moje podvedomie mi hovori ze sa MUSIM ucit, a vsak nedokazem to ked si za to sadne vypnem vsetky zariadenia, tak sa zacnem hrat s perom, skrabem si hlavu, pijem vodu co ma za nasledok ze som na zachod kazdych 10 minut, v hlave mi behaju rozne veci ako nieco zlepsovat. Robotu som nechal bokom lebo mi zalezi na mojom studiu, tym som ziskal nejaky ten cas nazvis ktorym mozem vyuzivat na ucenie, ale ja ho len premarnim a lutujem to, mam vycitky svedomia z toho. Tento problem mam uz od malicka nedokazem sa koncetrovat na ucenie, nikdy som sa nedokazal naucit cele basnicky naspamat. Tento problem som nikdy so ziadnym odbornikom neriesil.

Potreboval by som poradit co mam robit, uz som z toho stavy zufali.

Dakujem

orchidejka

cisto ako tema usita na mna. ja mam o mesiac statnice, uz teraz viem ze sa to nestiham naucit a nerobim nic preto aby to tak nebolo. pozornost, pozornost, pozornost!! zoberiem si knihu pred seba a do minuty zbadam, ze sa nesustredim na knihu ale v mysli mi volaco beha po rozume, potom reku ze aj najest sa idem, tam sa zabudnem hodinu, aj upratovanie je celkom fajn ked sa clovek ma ucit, jeeeej a tu je pocitac - podme pozriet co je nove na chvilocku a bum sedem hodin a ja mam lepty ze som sa nic nenaucila, hoci ani o tej siedmej sa nezacnem ucit. zacnem zase nad kravinami rozmyslat a nakoniec idem spat lebo by sa uz aj patrilo ist. ja fakt neviem ako sa mi tymto stylom podarili vsetky tie skusky porobit ale statnice to je o niecom inom. ak sa teraz nezatnem tak uz viem ako to dopadne. ako pisala boin, tiez sa viem v hodine dvanast tak zatat ze sama neverim ake vysledky dokazem podat ale viem ze take kvantum uciva ake sa mi treba naucit za dva dni jednoducho nestihnem!
takze ja som si zaobstarala aj ginko, nech sa trosicku spamatam ale zatial ziadny vyznam. naozaj neviem co by v tejto situacii pomohlo. urcite skolu nevzdavat, ked ta to bavi a samozrejme ze v dnesnej dobe je potrebny aj nejaky ten titul ak chces nieco "znamenat" lebo inak sa pozeraju na ludi co maju titul ako na tych ktori ho nemaju co je strasne chore!

boin

Ahoj,
tak by som zacala tak, ze nie kazdy je stvoreny pre vysoku skolu. Vysoka (ako ta tvoja) je hlavne zatazena na mnozstvo odbornej teorie, ktore ani v najlepsiom svetle nedava ziadny zmysel.(tiez chodim na fakultu informatiky).Proste ten kto sa nedokaze naucit blok textu naspamat ma casto smolu, lebo pochopit takuto teoriu je jednak tazke a je to strasne vela objemnych informacii.. Myslim, ze pokial inak programujes velmi dobre, mal by si pracovat, myslim ze aj bez titulu budes velmi dobre ohodnoteny, kedze si sikovny.
No ak predsa to s tou VS nechces vzdat tak ti napisem co pomaha mne. Mam tiez poruchu koncentracie(taku tu vseobecnu ako maju vsetci). Robim miesto ucenia asi vsetko len aby som sa nemusela ucit (napriklad pisem tento text aj ked ma caka zajtra skuska).
Ked som doma, a v prostredi ktore poznam ucenie je naozaj tazke, zacnem upratovat, hrat sa s mackou, idem varit, potom vkuse jem a tak dalej. Preto je najelepsie ist na miesto kde sa musis ucit inak by si sa tam nudil - najelpsie tiche miesto - cajovna, kniznice su na to uplne super, studovne v skole a tak dalej. Mna najviac rozptyluje internet, preto si ucebny text vytlacim zavriem notebook a skusam to tak. Dalej pomaha popri uceni si text zaskrtavat, alebo si vypisovat kusky textov a tak. Popripade skus na seba ist formou "odmena a trest", napriklad ja si poviem, ze ak sa vydrzim hodinu ucit - pozerat do ucebneho textu, tak za odmenu si mozem dat balik praclikov, alebo si mozem pozriet po hodine ucenia jeden diel oblubeneho serialu. Dalej mi velmi pomaha ak na ucenie nie som sama, ak ste dvaja, je to super, mozte spolu diskutovat o ucebnom texte a podporovat sa aby ste to nevzdali v polke ucenia. Inak tiez nie som schopna zacat sa ucit nez v hodine dvanastej, pokial mi skuska zacina za par hodin zrazu sa dokazem aj pozerat do uciva. Napriek vsetkemu ti drim palce. Snad ti odpise aj nejaky odbornik, lebo to teda nie som...