Preco nemame radi vlastnu krajinu?

Príspevok v téme: Preco nemame radi vlastnu krajinu?
dislssdjjsf

Uz dlho ma drzi myslienka toho,ze nejako nemame radi svoju krajinu/seba.Podla mna je Slovensko tak nadherna a vynimocna krajina.Mame toho vela.A jednoducho stale sa stretavam s tym,ze su ludia smutni a bez nalady.Samozrejme,niesme idealny stat.To sa za par rokov samostatnosti ani vybudovat neda.Ale keby sme to vzali z pozitivnej strany,ze je tu toho vela,co treba zmenit a budovat,tak by sme sa coskoro mali skvele.Si myslim.Mame vsetok potencial.A proste.Mrzi ma,ked mladi odchadzaju do zahranicia(sama mam 18)a neriesime tuto situaciu tu a teraz.Radsej samych seba podcenujeme a zhadzujeme.Ved mozme byt stastni:)

Ja mam svoju rodnu krajinu rada a vzdy bude premna na prvom mieste.A verim,ze aj ostatni.Ale skusme uz nieco spravit.Ukazat jeden druhemu lasku.Ja neviem,len proste nieco:)

pompom

lebo pracujuci na slovesnku je lacná pracovná sila, nizka životná uroven,čo všetko si vieš z minimálnej mzdy kupit, ledva prežiješ,ledva vyjdeš,nezaplatená práca.

včera som počula super vtip:čo maju spoločné truhl a dochodok???????

ani z jedného sa nedá vyjsť.

Dadula56

lost, vela myslienok si napisal, snad sa zvladnem k vsetkemu ako tak vyjadrit.
K tomu ako ja zijem: zrejme myslis ako sa s tymto celym vyrovnavam?V podstate nijako. Prestala som sledovat Tv spravy, pretoze mi liezlo na nervy ustavicne kydanie na slovensku ekonomiku, vyhybam sa pripecenym periodikam ako najcitanejsi dennik, kde sa s oblubou porovnava, kolko zarobi Nor akolko Slovak, lenze bez uvedenia inych faktov ako zivotne naklady. Toto ma nenormalne rozculovalo.Citam zahranicnu tlac.
Ohladom tej ludskosti vo vztahoch-mas pravdu, je to tak ako opisujes. Podla mna tu jednoducho este neprebehla uplna transformacia na trhovu ekonomiku. ludia si neuvedomuju ako sa ma podnikat. Ze si nedam do restiky ofucanu brigadnicku, ze nebudem neomaleny k zakaznikom a ze ked dam casnikovi minimalnu mzdu, tak sa jednoducho nebude mat dovod skerit a byt mily. kazdy podnikatel tu chce mat za rok podnikania vilu na Kolibe, okrada kde moze, setri na zamestnancoch. Specifikum je aj zametnavania synacika, bratranca, ktory je uplne neschopny-ale to uz je ina tema, zasa by som sa nastvala.To,ze ludia nemaju peniaze sa potom prejavi aj v sukromi. Pracovala som este nedavno brigadne vo firme, kde boli dost mizerne platy. Jednoducho otrasny zivot, praca, ktora ich nebavi, maly plat, rutina, ziadne vyzitie v osobnom zivote, lebo skoro kazde zaluby nieco stoja.
Ja sa tiez snazim sa spravat slusne, snazim sa byt mila a casto s ami stane, ze ked som taka tak aj ta pokladnicka v Tescu akosi ozije, casnicka sa tiez usmeje...Lebo usmevy su nakazlive aked blokuje 12 hodin kyslym ksichtom, tak preco by ona nemala mat tiez kysly. Ano, mozes zmenit len seba. Naucila som sa egoizmu, nielen kvoli tomuto, to skor ine veci, ale uz mi na tom az tak nezalezi. Ja som dost labilna povaha obcas a musim si davat pozor na stres, aby som mi nespustali roztodivne dusevne stavy =)
A aj s tym vtlacenim mas pravdu, ked som bola vo Francuzsku, tak tam do nich vyslovene leju, aki su bohovski. U nas kazdy len kyda, dieta je odmalicka spracovane na to, ze je to vsetko na prd. No tazko si vytvori nieco ine.

Grand Husky

Hovoríš dobre. Lenže v aktuálnej situácii nám asi nič iné nezostáva (nízke platy, neexistujúci záujem o rozvoj, nezamestnanosť, neprimerane vysoké životné náklady k platom...) A mnoho, mnoho ďalšieho. Rozhodne máme čo zlepšovať :)

ebi7777777

aha 18 rokov, tak potom ťa živia a vytierajú s prepáčením, riť rodičia, som zvedavá, keď sa budeš musieť sama o seba postarať, ako sa budeš tváriť, či nie tak zamračene ako si písala ;)

tbl555

Pošahaný nacionalizmus..páči sa mi tam, kde je pekne, neznášam akékoľvek škatuľkovanie podľa národností a k nim "typických" pováh alebo ktorá krajina je krajšia atď. To sú somariny.

ebi7777777

ja mám rada túto krajinu, milujem prírodu, miluj všetky miesta na slovensku, ale to je jedna vec

čo mám mať rada na tom????????????????, že sama o seba sa neviem postarať, lebo nie je práca, a ak je práca, tak nedokážem sa odsamostatniť, lebo ani tú po-anú pôžičku si neviem vybrať, lebo by som tou úbohou výplatou neuniesla, a nieže ešte, aby som sa dala na materstvo, keď sama o seba sa neviem postarať

dislssdjjsf ako si to vlastne myslel?????? nechápem???? koľko máš vlastne rokov???

lost

neuverim jednemu, ze to ludia maju v sebe, podla mna to do nich niekto umyselne a ustavicne tlaci (media, politici, a podobne), tak isto ako aj na zapade (konieckoncov historia sa opakuje a ak ich nevies porazit vsetkych naraz, rozdel ich a porazis ich - tri pruty)

lost

Dadula56

tak skus napisat navod, ako zijes ty ako Slovenka :)

napr, mna facsinuje, preco je tolko zamracenych ludi na Slovensku, v cesku/rakusku (miesta kde cestujem za sluzbami, tovarom a zabavou pomerne casto), tam sa vedia usmiat, vedia si vazit zakaznika (pana-chlebodarcu), ludia na ulici su OK, ked sa ich nieco spytam (ked hladam cukraren, napriklad, vyborny test na spolocnost daneho miesta/mestaa podobne)

nepisem ze u nas je 100% retardov, no nikde na svete podla mna nie je narod, kde je tolko mrzutych ludi, ver mi, ani na balkane :D (tam sa mracia veru dost, maju to asi v genoch).

proste ako keby na slovensku vladol akysi strach, ci nejaka divna mentalita..

a co ma robit jedinec, ked to chce zmenit ? nemoze zmenit suseda, moze zmenit len seba ?

napr ja osobne sa snazim byt co najprirodzenejsi, tym padom najslusnejsi voci ludom, ferovost, spolahlivost, solidnost, cokolvek, neni problem, lenze toto je lahke zneuzit.. neviem na kolko sa mam este rozkrajat, aby som nieco zmenil, v prospech krajiny, kvpaka staci, more u nas nie je az take nekonecne..

to je taky paradox, ako liat vodu do pieskoviska na sahare, myslis ze to ma vobec vyznam? podla mna sa najde matematicka rovnica, kde je urcita hranica, odkedy uz nema zmysel nieco robit, ciastocne mi to pripomina lafferovu krivku...

Dadula56

Pretoze slovensky narod je slovenskym narodom. Jednoducho je to "malost slovenskeho naroda", zakomplexovanost, hroza z novych veci a hroza z toho, co povie sused a vecne fantazirovanie o tom, co by mohlo byt keby, ale nic preto neurobit. Potom je jednoduchsie to zvalit na krajinu, nez na seba. Nehovorim, ze su tu ludia vseobecne sprosti, to su vsade rovnako, ale my mame tieto specifika defekovania si do vlastneho hniezda. A je to aj tym, ze su tu ludia chudobni, to vela robi. Mam nenormalnu kopu zazitkov, ked Slovak kyda na svoje, casto nezasluzene, len aby sa akosi lahsie zaclenil tam do tej zaslubenej zeme. Lahsie sa mu asi odputa a presvedci tych zahranicnych, ze on tu sice zil, ale nenavidel to tu, takze nie je jeden z tej luzy.