Opuch pluc spojeny so zapalom priedusiek

Príspevok v téme: Opuch pluc spojeny so zapalom priedusiek
MilaUk

Mama prekonala asi 3 mesiace dozadu infarkt. Jedine priznaky, ktore mala bolo stazene dychanie a bolest v hrudi.Nasledne nato bola hospitalizovana v nemocnici, kde podstupila operaciu na rozsirenie jednej z dvoch upchatych ciev. Pri druhej tento zakrok nebolo mozno vykonat. Potom sa jej stav zlepsil, odstranili sa problemy s dychanim a bolest v hrudi. Niekolko tyzdnov nato bohuzial dostala silnu chripku spojenu s anginou a prepadli ju vysoke horucky. Kedze zacala mat znova problemy s dychanim, hospitalizacia sa ukazala ako nevyhnutna. Je to uz sestnasty den ako lezi v nemocnici a jej stav sa bohuzial nezlepsuje. Bol jej diagnostikovany zapal priedusiek s anginou a opuch pluc. Lekaru tvdria, ze mala otravu krvi. Je velmi slaba, ledva rozprava a cely den je nalozku. Skoro nic neje, takze je velmi zoslabnuta. Vybrala troje antibiotik a kazdy den je na infuziach. Myslim, ze aj to mohlo prispiet k tomu, ze sa citi velmi slaba (tym nechcem kritizovat lekarov, verim, ze jej chcu pomoct.
Bratovi som telefonicky navrhla, aby jej davali zeleninove stavy (ja som v zahranici), naco reagoval dost skepticky, vraj naco je to dobre, ze lekari jej davaju vyzivu v infuziach a liekoch!!!! Podla neho aj tak odmieta vacsinu jedla a vraj potrebuje proteiny (samozrejme zivocisne) na to, aby sa posilnila. Dalo by sa jej este nejako pomoct? Zaujima ma najma nazor RNG a Damiana. Viem, ze na cistenie ciev sa odporuca lecitin a konzumacia citrusovych plodov, ktore obsahuju bioflavonoidy. Mama bohuzial vacsinu svojho zivota jedla velke mnozstvo klobas a inych udenin, pila kravske mlieko a vela mliecnych vyrobkov, a hlavne velke mnozstvo bieleho peciva. Takisto velmi dokazala prezivat stresove situacie.
Dakujem pekne za vsetky odpovede.