Riesenie sociálnej fóbie

Príspevok v téme: Riesenie sociálnej fóbie
peace

Ahojte, dlho, moc dlho som stravil pri PC studovanim ucinneho riesenia a liecenia socialnej fobie. Bohuzial som sa stretol iba s nazormi typu : psycholog urcite pomoze, psycholog nepomoze, treba psychiatra, psychiatra nie lebo AD su navykove a po vysadeni sa to vrati a mohol by som pokracovat hodne dlho.. Zaujimalo by ma ci sa najde niekto, kto sa SF zbavil a ma od toho pokoj, resp. niekoho komu sa jeho stav vyrazne zlepsil. Viem ze sa tato tema uz riesila ale verim tomu ze musi existovat nejake riesenie, mozno nie zapadna medicina ale nieco ine, nove. Chcem sa toho uz konecne zbavit a urcite aj vsetci ostatni co tym trpia. Dakuejm za odpovede :)

javor24

riesenie je len v tebe a v tvojej hlave ako sa k danemu problemu postavis, bud sa budes kazdodenne prekonavat a dostavat samu seba do jednotlivych situacii kde budes konfrontovana so strachom, ktory bude na zaciatku velky, ale postupne si na tieto situacie zvyknes a potom ich budes brat uz len ako beznu sucast zivota, alebo sa uzavries do seba, a socialna fobia sa bude v tebe rozsirovat, stratis priatelov a napokon zistis, ze si uplne izolovana..
AD som sice nikdy nebral, ale nemyslim si, ze je to riesenie na vsetko, mozno ti to v urcitom ohlade pomoze, uvolni telo a mysel, ale samotnu socialnu fobiu z teba nevyzenie...
u mna teda funguje prave ten postup konfrontacie s tym coho sa najviac bojis, a teda vobec to nie je prijemne, clovek sa musi niekedy sakramentsky prekonavat, ale je to na druhej strane prirodzena cesta bez AD alebo inej chemie..