Milovana urologio - gynekologia

Príspevok v téme: Milovana urologio - gynekologia
Miminka1678

Ahojte, uz od malicka mam vraj \"dedicny\" problem s oblickami, tj klasika, palenie pri moceni, nasledne svrbenie, bolesti križov atd atd...vsetky skvosty sveta. Pravidelne mavam tento problem viackrat rocne, chodievam na vysetrenia, dostanem antibiotika, chvilu je dobre a po par mesiacoch sme tam kde sme boli. Chodim aj ku gynke ale ta mi nic nezistila minuly rok no obavam sa, ze moj problem ma aj gynekologicke korene. Boli ma brusko, citim si vajecniky, teda tiez ma obcas bolia, sex je casto bolestivy a neprijemny, nedokazem zvlhnut a teraz prisli urologicke problemy ruka v ruke s menstruaciou, takze sa neviem rozhodnut co ma boli viac, ci krce z menzesu alebo palenie pri moceni. Uplne ma to ubija, lebo niekolkokrat rocne niesom schopna od bolesti nic robit, trpim v skole, v mhd aj doma. Neviem co mam urobit. Poradte mi nieco, co mam ziadat od lekara, ake vysetrenie resp nejake FAKT FAJN rady ako tento problem aspon dostat pod kontrolu. Dakujem :)

Dadula56

Mala by si napisat ovela viac, teda ake vysetrenia si abslovovala. Najma ci si bola vysetrena na imunologii, ci mas odtial diagnozu a ci ti boli podane nejake lieky. Kto povedal, ze to mas dedicne?

Kvety zla

Bolest pri sexe je symptom ze nieco nie je v poriadku, a na zaklade tohto by ti gynekolog mal spravit vysetrenie. Zalezi aj od toho ci je bolest pri sexe "hlboka" - citis ju vovnutri v podbrusku, alebo "plytka" - citis ju pri posevnom vstupe. Hlboka bolest moze byt sposobena kadecim - zapalom panvy, zapalom vajecnikov, cystou... Plytka moze byt sposobena napriklad kvasinkovou infekciou. Ale obe mozu mat aj ine dovody. Kvasinkova infekcia nadovazok moze sposobit aj bolesti pri sexe ako aj svrbenie a palenie pri moceni.