Ono to veľmi bolí. Mám na nho zabudnúť?

Príspevok v téme: Ono to veľmi bolí. Mám na nho zabudnúť?
bolest1111

ahojte tak kde mám začať myslela som si že mám toho najužasnejšieho priateľa, ktorého nesmierne milujem, už som si sním predstavovala rodinu spoločné bývanie všetko. Boli sme spolu 6 rokov. a ani raz sme sa nejak nepohádali nikdy vživote mi nepovedal škaredé slovičko všetko pre mna robil aj ja pre neho. až na včerajšok ..... ja som to nemohla pochopiť... sa mi priznal že má problém. veľký problém. že všetky peniaze prehral na stavkovanie , dokonca aj rodičové.. a to ma uplne dorazilo...!!!! je to veľa... a uplne som ani nevedela že sa dostal do nejakej závislosti. a tak som sa sním rozišla... a neviem či sa to dá nejak prehltnúť, a nie je to až taký dôvod zahodiť 6 ročný vsťah alebo sa po čase mám k nemu vrátiť lebo mna to veľmi bolí a nesmierne ho milujem, alebo mám radšej na nho zabudnúť. :( :( :( poprosím o váš názor neviem čo mám robiť

ebi77777

chlapík je v najväčších sračkách a na to, aby mu nabližšia osoba skúsila pomôcť, ho kopne do riti a opustí ho :)
tak tomu sa hovorí v núdzi spoznáš priateľa!

jahodka123

A hneď si sa s ním rozišla? A to ste plánovali svadbu? V dobrom aj v zlom? Krásne si ho odpálila, keď potreboval práve teraz tvoju pomoc. Nie je správne, čo urobil, už to vie aj on, ale takto si ho dokopnúť po tých rokoch podla mňa nemala. Chudák chalan....

Agnes999

bolest1111: spravny pristup, on to pokazil, tak nech bojuje! ak mu len tak odpustis, nebude si ta vazit a nabuduce to urobi znova

bolest1111

ďakujem za rady :), je to ťažké myslím si že časom mu dám šancu ale budem musieť mať prehľad o jeho učte... a určite pravidla... jediné čo mal som bola ja ... a chcem aby si uvedomil že ma hned statí týmto, tak dám si odneho pauzu. a časom nech si ma získa späť... dakujem za rady a prípadne ak niekto má s tým skúsenosť nech napíše ako sa to u neho riešilo

dakujem

Agnes999

Chapem, ze si sklamana a nevies ako dalej, hrac na automatoch co vsetko prehra nie je zrovna idealny partner, manzel, otec deti. Takyto clovek je daleko horsi ako notoricky suknickar, pretoze prehra nielen svoje, ale aj spolocne rodinne peniaze, casto narobi hrozne dlhy a ak ma manzelku, tak tie dlhy padnu aj na nu a ma hrozne problemy. Malo by ale existovat nejake riesenie, odporucam ti poradit sa s pravnikom, ak by si s nim ostala, tak ako sa zariadit, aby si nikdy nemala problemy s jeho moznymi dlhmi. Myslim, ze sa to nejak da, ale nevyznam sa v tom, neviem ako. Inak by bolo riesenie proste si ho nebrat za manzela, zit len ako druh a druzka a to aj ked budete mat deti. V tom pripade, ak by on tomu prepadol a narobil velke dlhy, tebe by nikto nemal pravo siahnut na majetok. Ak si kupite byt, tak nech nie je polovica napisana na neho, ale napr. na jeho mamu, v tom pripade ho nebude moct prehrat. Ale ako som napisala, najlepsie je poradit sa s pravnikom. To, ze si sa s nim rozisla nevidim ako zradu z tvojej strany, ine by bolo, keby ochorel na vaznu chorobu a ty ho preto opustis, to je zrada. Ale toto? Je to len jeho rozhodnutie, je dospely, musi niest zodpovednost za svoje ciny! Tym, ze si sa s nim rozisla si mu jasne ukazala, ze toto mu tolerovat nebudes. Este jednu sancu mu sice mozes dat, ale s jasnymi pravidlami. Napr. budes mat pristup k vypisom z jeho uctu a budes mat prehlad nad jeho financiami. Co si kupil, kde minul peniaze. Takto budes mat prehlad o tom, ako gazduje s peniazmi a ci tomu zase neprepadol. Ci ma na ucte kredit alebo debet. Ak je rozumny a uvedomuje si svoju chybu a chce sa poucit, tak to pochopi a nebude mu to vadit. Sam si to zavinil a ty nechces nic ine, len mat spolahliveho partnera ktory dokaze zabezpecit v buducnosti rodinu a financne ju nezruinuje!

jan11

Vies, taky clovek hra kazdy den. Musi s tym prestat aspon na tyzden, aby sa z toho dostal. Ja som hral tiez automaty, najprv som vyhraval, potom uz len prehraval, tak som si povedal, ze na to kaslem a povedal som si, ze tam viac nepojdem. Vtedy, ked som mal ist, tak som neisiel a zostal som doma, lezal som na posteli a zrazu som zacal vidiet blikajuce svetielka pred ocami - bol to abstak. Ja som nechapal, ze ako mozem byt zavisly na nejakom blbom automate, ked som do seba neprijimal ziadnu latku. Od kedy som to prekonal, tak som nehral.
Tak drzim palce!

bolest1111

viem že by som sa nemala na nho vykašľať ked teraz má problém ale veľmi ma v tomto sklamal nikdy som si nemyslela že v takom niečom lieta... a on to už teraz ľutuje a veľmi ho to mrzí a uvedomuje si až teraz kam to daloko zašlo... a vraví aký je idiot.. takže myslím si že skončí s tým... ja som mu pomohla s tým nenechám ho v tom len či sa dalej mám ho držať ja som mu povedala že na teraz si dáme pauzu nech si uvedomí že stratil to najcennejšie čo mal kvôli hlúposti... a nech sa k tomu nevráti.... a uvidím neskôr.. ako sa bude správať... len čo ak sa to zopakuje ? teraz je mladý hlupy ale čo ak budeme mať rodinu dom a čo ak sa to vtedy zopakuje ?