Ovsene vlocky

silvus28

Môžem sa spýtať, aké množstvo ovs. vločiek je ešte bezpečné pre postavu? Napr. 3-4 polievkové lyžice naraz môžu byť? Ďakujem

Sisa16

:-DDD Jasnééé že ovocie a zeleninu a jem surové niet predsa nad živé vitamíny alebo máš iný názor?Ja sa osobne vyhýbam zavaran.Ešte nikdy som nemala žiadnu alergiu ani nič podobné inak by telo žalovalo nemyslíš?Ovsené vločky sa konzervujú parou a tým sa znehodnocujú už neobsahujú žiadne enzýmy ani vitamíny lebo sú termolabilné čo znamená že teplotou 40o C sa ničia.A aby vločky boli plnohodnotné pridáva sa k nim zomletý obilný šrot ale to si zrejme vedel alebo vedela neviem čo si zač ale ja si ich dám radšej varené lebo človek nikdy nevie...toto je fórum slobodne vyjadrovania sa píšem len tak svoj názor.Zeleninu a ovocie poznám od A po Z aj jej liečivé účinky ktoré boli vedecky dokázané.

Sisa16

A viete že ovsené vločky by sa mali variť asi 1-2 min presne ako pri príprave pudingu pokým nezhustnú? No ja osobne by som nikdy nejedla surové pretože sem tam prebehne po nich myš hmmm a to je úžasné zaviesť si do žalúdka toĺko baktérii.

silvus28

Ja si namiešam ovsené vločky alebo aj pohánkové vločky do jogurtu, buď bieleho alebo ovocného, pridám hrozienka alebo iné sušené ovocie, nejaké orechy, ľanové a sezamové semiačka, takisto tekvicové a slnečnicové semiačka a jem...niekedy si tam dám aj čerstvé ovocie a jem to s Racio chlebíkom :-)

Vergil

Ovsené vločky zmiešať so strúhanými jablkami a potom pridať nejaké kompóty, napríklad broskyňový a pomarančový, aj so šťavou nech to nie je suché a všetko zmiešať.
A pochúťka je na svete :D

uhlie

Casto jedavam falosne ovsene vlocky. Je to v podstate pecene kura s ryzou. Preto sa to vola -falosne-, ze tam tie ovsene vlocky ani moc nie su.

poliewoocka

Ja si davam 3 pl ovsenych vlociek, hrst susenych hrozienok alebo pokrajanu susenu slivku, cajovu lyzicku maku alebo sezamovych semiacok. Zajelem vriacou vodou z rychlovarnej kanvice, necham nabobtnat asi 10-15 minut, pridam nejaky jogurt-zvolensky bifido alebo activiu bielu/ bielu sladku alebo biely v takom vacsom 330g tegliku z lidla "cremoso" -ten je jemne ochuteny fruktozou, mnam:) a jem s cerstvym jablkom, ktore si pokrajam na mesiaciky alebo platky..

silvinkaa16

ovsenne vlocky su najlepsie ranajky pre mna zasytia a clovek vydrzi bez hladu az do neskoreho obeda ,ja si ich pripravujem tak ,ze ich nasypem do mysky zalejem sojovym mliekom ALPRO je velmi chutne potom ich lozim do mikrovlnky az kym nezovru,na vrch poukladam ovocie...napr.jahody ,nektarinky .......podla chuti
dobru chut x x x