Nadmerne potenie v noci

Príspevok v téme: Nadmerne potenie v noci
zuzulana

Zdravim,

mám problém s nadmerným potením v noci. Je tomu asi tak 3 mesiace čo sa to začalo. Spočiatku to bolo len sem tam, ale asi taky mesiac sa mi to opakuje každú noc. V noci sa zobudím úplne mokrá, vlasy, dekolt, chrbát, nohy... úplne spotená, ale pot nie je takmer vôbec cítiť. Cez deň sa potím len minimálne. Keďže to trvá už takto dlho, tak mám obavy či za tým nie je niečo vážne.

Ďakujem za každú odpoveď.

Lulita

neberies nahodou antidepresiva? tam je to ako vedlajsi neziaduci ucinok, alebo tvoje telo zapasi s nejakou infekciou

zuzulana

M 25 - je mi jasné, že tu si diagnózu neurčím a o to mi ani nejde. len som sa chcela informovať od ľudí, kt. maju možno taký istý problém ako ja, že v čom to je. určite svoje zdravie neberiem na lahku vahu a riešila by som to tak či tak..

M 25

ako som písala nižšie, asi to bude poruchou štítnej žlazy .. vela som o tom počula, či čítala, napríklad aj tu ..
ale, každý sme iný, treba ísť k dr na vyšetrenia.

M 25

lenže tu doktorov nenájdeš!!
nesmieš zas počúvať rady na anonymnom fore od hocikoho, chápeš?!
nech je zdravotníctvo akékolvek, vždy je to pre tvoj problém lepšia možnosť..

Ivka 1

Zuzulana ak máte pravidelnú menštruáciu a nepociťujete žiadne ťažkosti okrem nočného potenia, tak to asi nebude menopauzou.Hoci poznám aj ženy,ktoré majú predčasnú menopauzu už v tridsiatich rokoch. S lekármi máte bohužiaľ pravdu ale sú potrebné vyšetrenia a odtiaľ potom hľadať riešenie.

zuzulana

M 25 - no čo si budeme rozprávať o sl. zdravotníctve... vyšetrenia leda bolo a diagnóza? nič vám nie je... už som si tým prešla, keď sa človek nepostará sám o seba, tak mu nik nepomôže

zuzulana

Ivka 1- tak v menopauze to nebude, teda dufam :) mam 27 rokov... hmm... so štítnou žľazou som nikdy problémy nemala a ani s hormónmi, ale asi bude najlepsie vyhladat lekara. ďakujem

Ivka 1

Podľa mňa áno, jedná sa o to,že nočné potenie je príznakom menopauzy alebo hormonálnej poruchy. Ak je v tomto smere všetko v poriadku, tak bude potrebné vyšetriť štítnu žľazu.

M 25

toto je uplne normálny príznak a ked sa necítiš dobre, tak prečo by si o tebe niečo zlé mal myslieť?! a keby aj, tebe to môže byť
jedno, hlavne, že pôjdeš k nemu ...

daj si do vyhladávania ..