Silne citove naviazanie na zviera

Príspevok v téme: Silne citove naviazanie na zviera
Mirusia

Dobry den, jedna sa o moju 24rocnu dceru. Je velmi citovo naviazana na svoje macky, asi od 17 rokov ked nasla prve opustene maca, mala ich niekolko, zpociatku ked im nasla iny domov nemala problem ich dat prec ale vsetko bolo ok vtedy, mala ich rada ale aj chodila von, mala zaluby, odisla na internat a cez vikendy chodila domov. po skole nasla jednu macku ktoru si velmi oblubila a ta jej tragicky zahynula pred ocami a dalsi kocur jej zrazu zmizol (mam pocit ze ich niekto kantri v okoli) a odvtedy prestala mat zaluby, priatelov. z prace sa ponahla domov, ma moznost ist cestovat po zahranici ale nechce, najradsej by bola nonstop s nimi. teraz ma 3, ktore nasla opustene chore, chodila s nimi po lekaroch, v noci nespala a pocuvala ci este dychaju, vyliecili sa ale je na ne strasne naviazana ani pohnut sa prec. bojim sa ako to znesie ked by aj o ne prisla. ked ju aj donutim ist niekam tak pozera na hodiny kedy to uz skonci alebo vyvolava ci su v poriadku. vravi, ze su balzamom na jej dusu a ludia ju iba vyrusuju. nemoze predsa viest takyto zivot.

zewa

Vyhľadajte psychológa. Spolu na niečo prídete. Poradí vám ako s dcérou komunikovať a vysvetliť jej isté veci o živote.

BublinkaRomi

Dobry den,
Vasa dcera potrebuje pomoc psychologa, pripadne psychiatra. Pravdepodobne ide o poruchu spravania, bud o obsedantno kompulzivnu poruchu, pripadne aspergerov syndrom. Ja sama zijem s aspergerovym syndromom, nejde o vec, ktoru treba liecit liekmi, ale ku kvalitnemu zivotu velmi prispieva odborna pomoc.

Polozte si otazky:
Ma vasa dcera problem pozerat sa cudzim ludom priamo do oci?
Je prehnane nervozna ked ju vyrusite v oblubenej aktivite/praci?
Ako dieta, uprednostnila vzdy riesenie logickych uloh, stavebnic, and skumaniu, pred hrou v kolektive?
Ked je rozrusena, hra sa s prstami na rukach, usami, trie si oci, puka prsty?
Musite ju casto upozornovat, ze vam pri reci skace do reci?

Ak ste na otazky odpovedali ano, porozpravajte sa s dobrym psychologom, nech vasu dceru otestuje a pozoruje na aspergerov syndrom alebo obsedantno kompulzivnu poruchu. Tazko sa radi cez internet, robime z komara somara :) mozno len ide o silnu vasen/zalubu.

Majte krasny den

vebe

Ked sa na to pozeram ako nezainteresovany clovek s nadhladom, tak by som povedala tymto spravanim maskuje nejaky svoj problem, neprijemny zazitok (nie s mackami) ci neistotu alebo problem vo vztahoch. Takato vazba na zviera typu macky nie je prirodzena. Ako matka odrastenych deti viem, ze nie je vzdy jednoduche hovorit s detmi o ich vztahovych ci intimnych problemoch, ale ak ti na tom zalezi mala by si to skusit. Tymto spravanim s istotou odpalsi akeho kolvek napadnika uz v zaciatkoch.Macky su nezavisle zvierata,ziju si svoj zivot, nepotrebuju az tolko az tolko nasej pozornosti