Nechce svadbu?

Príspevok v téme: Nechce svadbu?
slečna///

Cauko. S partnerom sme spolu 3 roky, teraz vo štvrtok sme sa zasnúbili hned na moje narodeniny, doniesol mi krásnu kyticu ruží a prsteň, svadbu plánujeme v lete 2014. S buducou svokrou a maminou pomaličky pozeráme svadobné šaty, dohadujeme sa o svad. dekorácii a pod. Aj keď sa s priateľom a rodinou o tom veľa rozprávame, mám taký pocit, že on sa bojí, a veľmi to nechce. Napríklad dnes som mu ukazovala svadobné šaty, či sa mu páčia, on len prikyvol. Alebo hocikedy keď príde téma svadba, tak bude rozprávať ale akokeby sa mu nechcelo. Onedlho bude treba zaobstarať salu na hostinu, lebo sa dosť dlho aj čaká, rok niekedy dva. On že máme kopec času, ale ja si to nemyslím. Mám strach, že príde deň a on mi povie, že to nechce. Veľmi sa bojím, správa sa akokeby mi chcel povedať, že sa nechce ženiť. A keď sa ho spýtam, prečo je nervozny keď sa rozprávame o svadbe tak povie, že preháňam, že sa mi to zdá. Ja viem, čo všetko svadba obnáša, tiež mam už teraz z toho stres, ale napriek tomu som šťastná... Či to ženy berú inak ako muži? Alebo si to ešte celkom neuvedomuje? Neviem čo si mám myslieť a som z toho smutná :(

dazdovka666

hehe, paganstorm, posledna veta dobra :))) No ja osobne svadbu viac ako mesiac popredu veru planovat nebudem, aj to by uz bolo moc na mna... Ked bude nieco obsadene, pojdem inde, fotografa nepotrebujem, ja sa odfotim aj sama, mam otocny displej na fotaku :D, kameramana tym duplom, beztak tie videa nikto nikdy nepozera a keby bolo na mne, ani svadobne saty nechcem, vystacim si s hocijakym slusnejsim oblecenim. Jakepak copak...

paganstorm

nečakaj, že bude nadšeny, ked ho každu chvilu otravuješ s takymi banalitami,, ako su šatu a svadobna hostina
ved to naplanuj s mamou a svokrou, načo jeho do toho ťahaš? aj tak su mu všetky tie veci okolo toho ukadnute, mysliš snad, že ho zaujima, ake budeš mať šaty? chlapa zaujima, čo maš po nimi! naviac, ked ho rok do predu stresuješ, samozrejme, že ho to nezaujima a nechce sa to tom baviť
chlap ma na svatbe jedinu ulohu, nestrapniť seba ani nevestu a k pripravam svadby naozaj nepotrebuješ počuť jeho nazor, lebo žiadny na to nema

olivienka

doubledog, myslím, že si to vystihol... akože nerobila by som hneď nejaké rozsudky o slečninom charaktere, ale príde mi fakt dosť zvláštne, ak niekto takto vyšiluje, pritom ešte aj vidí, že tomu druhému to nevonia, ale namiesto zamyslenia sa nad tým, v čom je vlastne problém, či nie je chyba v jej správaní, či netreba pribrzdiť a viac sa zaujímať o mužov názor atď., hneď panikári, že si ju asi nechce vziať :)
samozrejme, niečo iné je, ak aj slečnin nastávajúci CHCE mať pompéznu svadbu prešpekulovanú do detailu a zladené ešte aj špáratká na zuby. prípadne ak mu taká svadba nevadí a nechá ženu, nech všetko spraví, ako chce ona. potom mu treba len logicky zdôvodniť, že to naozaj treba riešiť už teraz (osobne si to nemyslím, ale budiž) a nemá zmysel strúhať kyslé tváre. ibaže na to tiež treba rozhovor a ten v tomto prípade, mám taký pocit, neprebehol (a tým nemyslím otázky typu páčia sa ti tieto servítky na stôl?)

Michala11111

Ahoj,
oooooooooooch my ženy sme hrozné :)
presne tak isto som reagovala aj ja ked mi môj už teraz muž požial o ruku hned som na neho vybafla termín, svadby, kedy budeme mať dieťa a neviem čo ešte. A výsledok?? Cukol tiež bol taký divný až som ho dotlačila k tomu aby mi povedal čo sa deje. No povedal že nečakal že hned takto začnem všetko plánovať že si myslel že možno aj dva roky budeme zasnúbený.... a to sme boli spolu 6 rokov samozrejme pršili hádky typu z mojej strany či si nie je istý a bla bla. Počase som prišla na to že som proste išla na neho príliš hrrrrrrr, chlapec sa ozval a ja som hned všetko plánovala. Takže rada?? Aspon 3 mesiace možno aj dlhšie nehovor nič o svadbe samozrejme s kamoškami môžeš aj objednaj sálu ale nech o tom nevie. Aj jeho mame a svojej vždy ked budú chcieť načať tú tému povedz teda pred ním že máte ešte čas na to. Proste tvár sa akoby nič na chlapov treba pomaly lebo mi ich vyplašíme :)

doubledog

cim viac energie venuje zena priprave svadby, tym menej jej venuje svojmu manzelovi.
zena tym dava najavo, co si mysli o muzovych potrebach a prioritach.

kazdy muz by mal byt mimoriadne opatrny, ak si vsimne, ze jeho zena sa tak angazuje do priprav svadby.

bude to totiz pokracovat aj v manzelstve, zena bude preferovat seba, svoju rodinu ci okolie, alebo blbosticky ako su dekoracie ci vecerne menu pred intimitou, laskou, doverou a spoupracou s manzelom.

Laara

tak zalezi aj na tom kto chce aku svadbu mat..kazdy ma svoje predstavy..niekto chce oslavovat v kruhu najblizsej rodiny a zajedna restiku 2 mesiace dopredu a ked niekto chysta vacsiu pompeznu svadbu, samozrejme si to vyzaduje viac casu na pripravy..zda sa mi to vsak trochu prehnane riesit to uz teraz, ked svadba je planovana na leto 2014..ale chapem ze zakladatelka je stastna a v akejsi euforii a priatel sa moze citit mierne zdesene..je to vsak len o vzajomnej komunikacii..na zaciatok trosku uber a nedaj mu dovod, aby sa citil zmatene, nekomfortne a neisto..ak nechce riesit pripravy, nechaj ho, ozaj je este kopec casu, aby sa zacal aj on nejako vyrazne angazovat..zatial si to uzivaj s mamou, ci svokrou..keby si ta nechcel vziat, tak ta nepoziada o ruku..len davaj pozor aby si to do leta 2014 este nerozmyslel :)

Iba Katka

Vinea, my sme mali stužkovú v novembri a vybavovali ju v septembri, áno, bolo veľa sálov obsadených, ale vyberali sme z dvoch veľmi pekný sálov v meste. čiže až za takú tragédiu by som to nepovažovala. okrem toho som videla veľa prípadov, keď žena otehotnela a svadba sa vybavovala narýchlo a tiež sa všetko stihlo. Ale dobre, dajme tomu, že sálu je ťažké zohnať na poslednú chvíľu, ale ona rieši už aj maličkosti ako dekorácie. Veď to by som sa zľakla aj ja.

vinea

Väčšina z Vás tu píše, že jej snúbenca ľutuje atd atd...ste normálni?...neviem, koľkí z Vás už reálne zariaďovali organizovali vybavovali svadbu a všetko s tým súvisiace ale možno keď to raz sami budete riešiť a bude sa Vás to priamo dotýkať, tak si uvedomíte...o čo ide aj keď za pár hodín je už po tej "srande"..
Veď len taká bežná stužková a koľko dopredu sa vybavuje objednáva miestnosť a ostatné s tým súvisiace. Niektorí dokonca mávajú stužkové niekde po dedinách, čo už v mestách bolo všetko obsadené.. A to už pomaly od októbra niektorí mávajú stužkové, čo už niektoré termíny neskôr sú žiaľ obsadené rezervované. Aj pri svadbách sú termíny vychytenejšie, obzvlášť tie letné...takže ak nechcú mať svadbu v nejakej 4 cenovej skupine či niekde na lúke ako deti kvetov, tak jasné, že musia dopredu včas všetko objednať zaistiť