Ochlpenie S.O.S

Príspevok v téme: Ochlpenie S.O.S
vori

Ahojte, mám jeden veľký problem a dlhu dobu si nad tým lámem hlavu. Od puberty som mala problem s dosť silným ochlpením, chlpky mi zarastali a nové narástli už na druhy den. Pred vyše rokom som sa rozhodla pre antikoncepciu no dve mi nesedeli bolo mi z nich hrozne zle ba dokonca som stratila zrak tak som hak musela vysadiť. Lekár mi vtedy povedal že mám priveľa mužského hormonu. Počas užívania hak (1rok cca) sa moje ochlpenie akoby zázrakom stratilo, oholenie mi vydržalo aj týžden a nemala som problem s holením. Teraz hak neberiem už asi 4 mesiace a ochlpenie sa vratilo ba dokonca aj na miestach kde pred tým nebolo (horná pera, tvár,ruky). Prosím vás teda o radu či je nejaký liek ktorý by to vyriešil okrem antikoncepcie s ktorou už nechcem mať nič spoločné :( ...

mango.tree

moze to byt zo stitnej zlazy, ale kludne aj staci, ze mate nejaku cystu na vajecniku, syndrom polycystickych vajecnikov sa to vola. namiesto len epilovania laserom si myslim, treba sa zamerat na napravenie spravnych hormonalnych hladin. ale nie cez HAK, to by som v zivote nebrala. skor nieco prirodne, vyhladajte si od RNG rady, myslim ze odporuca na to saw palmeto, wild yam a podobne prirodne veci. aj tie kvapky Femigard si baby pochvaluju, napomahaju otehotneniu vraj (ale to preto, lebo harmonizuju, ked zena nema v poriadku tieto hladiny, tak aj tazko otehotnie), takze sa nebojte ze hned budete tehotne z toho. budete mat akurat taku sancu otehotniet ako ostatne zdrave zeny (teda cez plodne dni, nechraneny styk a blabla, biologia 7.rocnik ZS). a vraj mozu trosku menit telesne proporcie na zenskejsie, co ale urcite je len dobre a pekne, nie ze vam narastu velke prsia, ako sa niekde pise, ale skor sa tak zensky ten tuk rozlozi. ja neberiem priamo tie kvapky, ale ine veci, nemala som sice problem s ochlpenim (akurat mi vela chlpov na bradavkach zacalo vyrastat, co tiez nie je iste zdravy stav a uz sa redukuju), ale hlavne som mala neznesitelne bolesti kazdy menzes. takze okrem upravy stravy na zdravsiu som pila posledne mesiace vela zenskych cajov, hlavne aby tam bola alchemilka a mysi chvost, kazdy den pol cajovej lyzicky feniklovych seminok som rozzula, riasu spirulinu a potom take tie klasicke veci, napravenie si travenia, pitny rezim,... aby v tele vsetko pracovalo ako ma, aj hormonalny system sa tym upravi, plus vela pohybu atd. no a trochu sa mi cyklus upravil, presny bol vzdy, ale nie je az tak strasne uz bolestivy, nie je mi zle od zaludka tie prve dni, nevraciam atd. a vsimla som si, ze sa mi trochu zvacsili prsia (co ma tesi :D) a mam aj sirsie boky o trochu ako som mala, nepribrala som vobec, ale sa to tak inak rozlozilo

vori

alexova keby si vedela aké to je s tým žiť .. ja sa chystam na endokrynologiu len neviem si nájsť čas... v týchto dnoch je to už na nevydržanie .. si predstav že ja sa oholím ako napriklad aj teraz ale nikdy sa neoholím dohladka proste mi vydno tie chply hned po oholeni ... a to mam aj drahu žiletku a plus mi chlpky zarastaju ... no ked som brala tu antikoncepciu po asi 3 mesiac všetko pomaly ustupovalo no ako som ju vysadila tak je to snad horšie a horšie .. normálne sa bojím že z toho budem mať psychické problémy .. normálne sa sebe hnusím :(

alexova

baby mne sa zo dna na den zacali tvorit chlpy snad uplne vsade, dokonca aj na vnutornej strane ruk.. viete si predstavit ze som z toho uplne mimo. na vysetreniach som este nebola chystam sa,liek nato byt musi tak nechapem preco zufate a nebezite k lekarovi.

nikdy som nebola dokonale hladka som tmavovlaska a tie maju vzdy viac ochlpenia tak ak mate par chlpkov navyse nerobte si z toho nic ;)

zufalka25

ahojte, ja mam tiež takýto problém, najviac ma to štve nad hornou perou a na brade, mam aj na bruchu a nohy ale to sa da oholiť, resp. brucho zakryjem ale tvár! :(( mala som problemy s menzesom, ale polycisticke to neboli, ani testosteron nemam zvyšeny..ako sa mi rozhádzal cyklus tie chlpky sa zhoršili pred tym to bolo tak prijateľné.. a menzes sa mi už upravil (lieky som nebrala) ale chlpky ostali :( v takom prípade ak su hormony v poriadku mam čo robiť? nechcem to depilovať, lebo to bude potom ešte horšie, vidim ako to rastie keď si oholim nohy cez leto, na tvari by som to asi nezvládla... :( som dosť zúfala z toho , som ešte aj bleda jak stena a velmi to vidno :((

vori

similik tak ako dal ti niekto dáku radu? ja osobne som teraz v tomto období ktoré mam najradšej najviac bezradna ... nemožem si obliecť kratasy ani suknu ani nič a teraz v tomto teple mám pocit že je to s nimi horšie a horšie :/ naozaj nemá niekto nejakú radu ???

smilik

baby, mam uplne rovnaky problem ako pisete. asi pred rokom mi zacali rast chlpky, proste uplne vsade, som z toho neskutocne zufala a velmi sa trapim. nikdy som nemala ziadne vacsie zdravotne problemy, a tiez sa velmi bojim zacat brat HAK, hlavne koli vedlajsim ucikom. Absolvovala som vsetky mozne vysetrenia( endokrinolog, gynekolog,..) a jedine co mam jemne zvysenu hladinu Testosteromu ale doktorka mi odporucila, ze mam skusit radsej laser a netlacit zbytocne do seba hormony, aby som si nerobila v tele neporiadok este viac...skusili ste niekto uz tu laserovu epilaciu cohokolvek na tvari? ako to je medzi jednotlivymi kurami, a aky bol vysledok? je to hlavne na viac sedeni, ako zbytok tela ze vraj...tie prirodne kvapky Femigard a Inofolic, zacali ste niekto uzivat? to je mozno prave na to vyrovnanie tych pojasenych hormonov, musi nieco proste uz fungovat v tomto 21storoci!...je to velmi psychicky narocne pre mladu babu babule, ja som od malicka vela sportovala, tancovala, zijem celkom zdravo, nikdy som nefajcila, vzdy som sa smiala... velmi by mi osobne pomohlo, keby som si mohla sem tam niekedy popismenkovat s niekym s podobnym problemom, tak ak budete mat niektora chut budem rada bejkasmejka@post.sk :)))

iveta9226

Petrinka ja mám 20 a tiež som to začala riešiť len nedávno. Ja si mislím že nie je ešťe neskoro však nie si vobec stara ani nic podobne.!! :) Mala by si stím čímskor zajst si to vysetrit,,,neskor ztoho mozes mat aj iné nasledky nie iba ochlpenie.!! Ja viem vobec to nie je prijemne riesit a bat sa co bude...ale horsie je nevediet co moze byt o pár rokou ak to nebudes riesit. Aj mne to bolo velmi neprijemne a stale je...ochlpenie vobec nie je vporiadku treba to riesit cim skor.Držím palce :)kludne sa pitaj ak mas niake otazky

petrinka

baby, mozem tento problem riesit aj ked mam uz skoro 25 rokov? Doteraz som to brala ako sucast mojho zivota, ale doktorka ma zacala strasit so zlou stitnou zlazou, tak to musim riesit. A vy tu pisete, ze to moze mat suvis aj so stitnou zlazou. Ja sa len bojim, ze lieky na ochlpenie skor zaberu dakej mladej babe vo vyvoji, ako mne. Alebo sa mylim?

vori

Betonárka asi si nečítala čo som písala ... ja HAK už nechcem brať určite a nechcem ani otehnotnieť a chcem si upraviť tie hormony respektíve nechcem aby mi stále tak rýchlo a vo velkom rástlo ochlpenie ... ty s tými liekmi čo si písala máš skusenosť ?