Gastroenterologické vyšetrenie

Príspevok v téme: Gastroenterologické vyšetrenie
optima

Dobrý deň už veľmi dlho mám problémy s trávením (nafukovanie, zlé trávenie, plynatosť) preto by som chcela ísť na gastro vyšetrenie ale tam ma musí najskôr odporučiť všeobecný lekár? chcem sa spýtať či sa robia u všeobecného lekára nejaké vyšetrenia pred tým ako idete na gastro vyšetrenie. ja som už totiž par krát u všeobecného bola s týmto problémom robili mi rôzne vyšetrenia stolice, krvi, výtery a všetko bolo negatívne ja už chcem mať konečne pokoj a preto by som rada navštívila gastr. ambulanciu kde by mi snáď konečne zistili v čom je problém. myslíte že keď požiadam obvodného lekára tak mi vypíše odporúčací lístok? poprípade ak ste mali niekto takéto problémy budem rada keď dáte vedieť čo vám pomohlo

YWETT

zajtra mam ist na gastro a asi som tehotna nemam to potvrdene ale meska mi menstruacia moze sa nieco stat ak som tehotna a pojdem na to vysetrenie

optima

RNG co hovoris na tieto enzymi Swiss ENZYMY trávicí tbl 30, a ake enzými by si odporucil (také ktoré mozno dostat u nas v lekarni), na tvorbu tych kyselin existuje nejaky doplnok ktory bezne kupim v lekarni?

optima

inak uzivala som aj oreganovy olej a citricidal trocha to pomohlo ale opat sa to vratilo do starych kolaji, najhorsie je ze som dost stratila na vahe za posledne 2 roky takze nemozem drzat ani nejake diety aby som este viac neschudla

optima

je pravda ze tak 2-3 roky dozadu som bola v strese takmer kazdy den a aj dost nezdravo som sa stravovala ale posledne 2 roky mam normalnu stravu, ziaden stres, uzivam vlakninu - lanove semienka, inulin, snazim sa jest probiotika a rozne doplnky ktore by mali pomahat ale vobec to nezabera, este si skusim kupit tabletky allicor su to nejake cesnakove tabletky a tie vraj pomahaju proti kvaseniu v crevach tzn. aj proti plynatosti a nafukovaniu,

optima

ja som bola na gastre iba raz a to mi robili len sono brusnej dutiny co bolo v poriadku, vsetky odbery, krv su vzdy v poriadku, ja tomu proste nechapem uz sa mi k lekarovi ani nechce ist pretoze sa na mna pozeraju ako na hypochondra dokonca sa ma minule jeden lekar pytal ze ci som zamestnana a ked som povedala ze nie tak sa ma zacal pytat ci nemam smutne dni a tak podobne, proste som mala pocit ze chce zo mna spravit blazna a poslat ma rovno na psychiatriu, a toto som pocula uz od vela ludi ked vam nedokazu najst pricinu tak vam odporucia psychiatra no nechapem kam sme to dospeli, nemam sice pracu ale zase uplne bez penazi nie som takze nemusim byt v strese a ani nie som.....ked uzivam probiotika tak mavam aj stolicu viac menej pravidelne ale ta plynatost a nafukovanie proste stale pretrvava, alergicka na potraviny zrejme nie som pretoze mi robili aj testy na celiakliu, mlieko a vysledky boli negativne

faidra8

RNG - ja som tiez bola na gastro, zatial nemam vsetky vysledky, ale zatial mi predpisali Kreon, je to v poriadku?

Blondula

ja som tiez trpela posledne asi 2 mesiace vkuse plynatostou,palenim zahy,vetrami...lekar mi odporucil probiotika a musim povedat,ze sa mi zdravotny stav vyrazne polepsil !!

RNG

Zialbohu hladate odpoved napropblemy tam kde ju nemaju. Gasto vysetrenie berie obrazky a vzorky z traviaceho traktu a ked nic nenajde, vyhlasi ta za zadraveho. lebo nemeraju mnozstvo a tvorbu kyselin ani enzymov a travenie zavisi od kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotickej flory v crevach.
Prave naopak, pri kvaseni a hniti v zaludku, co je dosledok nedostatku kyselin ti predpisu lieky proti kyselinam, abu potlacili pocity paly
Samozrejme tak nielenze znicia zaludocne travenie, ale podkodia imunitu a crevnu floru, ked sa cez zaludok do tela mozu dostat rozne mikroby na jedle, miesto toho, aby ich zaludocna kyselina znicila.
Co vam chyba sa da doplnit potravinovymi doplnkami, len necakajte od gastroenteorologa(cest vzacnym vynimkam) ze vam to predpise.

ivka1595

Ahoj optima, ak tu ešte chodíš. Mám presne to isté, no za sebou už mám aj hadicu. Možno si na nej už bola. Mne tam nič nezistili, ani na hadici, ani na krvi, ani na sone... Doktori nevedia, takže to pripísali ku stresu. Čo neodmietam lebo je pravda že som vo veľkom strese. Naposledy som mala s trávením veľké ťažkosti cez Vianočné prázdniny, teraz to utíchlo, ale bojím sa, že sa to vráti, lebo mi to trvá už rok, nečakane mi nevoľnosť príde a tak.
Užívam probiotiká a kúpila som si ALOE VERA, možno pomáha aj to, ale každopádne by som s tebou rada popísala, čo na to užívaš ty