Prvý menzes

Príspevok v téme: Prvý menzes
Zuzzin

Ahojte,
mám 12 rokov, 164 cm a 55 kg. Práve prežívam svoj prvý menzes, mám ho už 4 deň.Veľa som čítala o tom, že po prejdení 1.menzesu, sa ten druhý nemusí prejaviť presne na druhý mesiac. Čo ak, ma to prepadne v škole? Ako zistím, že som ho asi dostala? Ako si spomínate na svoj prvý menzes?

Luci77

zdravím,
mám trinásť rokov, 155 cm a okolo 40 kilogramov. Nemám veľké prsia, ale výtok mám už niečo vyše roka, ochlpenie taktiež.
Stále nemám menštruáciu. Všetky rovesníčky ju už majú. Rozprávala som sa o tom už aj s mamou, ale ona povedala, že ju dostala asi mesiac po svojich trinástych narodeninách, teda 6 mesiacov predo mnou v mojom veku.
Už ma to celkom vytáča. Nieže by som sa jej nevedela dočkať, ale je to nanič, keď neviem, kedy to príde.
Raz, asi pred troma mesiacmi, som pri močení našla veľkú krvavú škvrnu na toaletnom papieri, tak som si na nohavičky nalepila vložku (a pomerne dosť ma to potešilo ×D). Prekvapilo ma, že som nemala žiadne bolesti. Na druhé ráno som si ju chcela vymeniť, no zistila som, že vložka vôbec nie je krvavá a je na nej len žltý výtok.
Odvtedy sa už nič podobné nestalo.
Viete mi, prosím, poradiť?

Kajushka55

Ja mám 13 rokov 144.5 CM a 31kg. Menzes zatiaľ nemám. Mala som ale gynekologicke problémy presnejšie UREOPLAZMU. svrbenie červenanie atď. Kedy asi dostanem menzes? Som v siedmej triede...

Marika we54

Raria : a tebe uz skor neprislo ani trosku divne, ze tvoje kamaratky rovesnicky mali menzes a ty stale nic? Bola si uz vobec u gynekologa? Zaujimalo by ma co ti na to povedal..a ak si tam este nebola tak utekaj!!!!!

RomcaPomocnica

Tvoj prvý môže trvať aj dlhšie ako je normalne
Ak máš hociaké otázky tak kľudne píšte rada odpoviem

Lara1234567890

Ahojte mám 12 rokov, 154 cm a vážim 40 kg a svoj prvý menzes som dostala 4.8.2017 a dnes je 13.8.3017 a stále ho mám. Nie je to príliš dlho? Prosím poradte.

Sandra1579

Ahojte, mám 11, 150 cm a 47 kg. Mám už biely výtok pravidelne, ale menzes ešte nie. Neviem kedy to príde. Bolesti ani veľmi nemám. Povedzte mi kedy to prišlo na vás, Prosím :)

Lulina13

Ja som moj prvy menzes dostala v desiatich
Zistite to tak ze vas boli podrusko alebo prsia alebo krize alebo chrbat
Ja som si uz zvikla teraz mam 13
Najlepsie je na to panadol femina alebo teply vankusik alebo teply kupel

sis111

Ahojte mam 11 156 cm výtok mám .Včera na spodnom prádle som objavila červené škvrny. Brucho ma boli dosť často. Výtok mám asi polroka. Bojím sa že to dostanem v škole. Ak môžte napíšte o svojej prvej menštruácií

Saga

Ahoj zuzzin mam 12 mam menzes mna to prvi krat prepadlo v skole ak ta to prepadne v skole tak si zober čiste gaťky par vložiek a čiste nohavice a saček ak ťa to postihne tak len špinave gaťky a gate daj do sačku a hod do tašky a prezleč sa a ak budeš mať slabe tak si iba gaťky prezlec a daj si na gaťky vlošku a ak to maš a chodis do skoly nos vlozku na gatkach a, ces prestavky si to vimen