Alergia na mlieko - pit ci nepit?

Príspevok v téme: Alergia na mlieko - pit ci nepit?
Simonella

Ahojte. pred dvoma tyzdnami mi na gastroenterologii brali krv, ci nemam celiakiu (pretoze nemozem pribrat). Zistilo sa, ze nemam, ale ze mam alergiu na mlieko. Co ma dostalo, lebo mlieko pijem dost casto a nic mi nie je. Nemam nijake prejavy alergie na mlieko (bolesti brucha, hnacky, naduvanie..) proste nic. Je mi uplne dobre.. tak teraz neviem.. ci ho dalej pit, alebo nie.. a sojove alebo kozie mi nechutii:/
Doktorky som sa osobne nepytala, viem to len telefonicky.. Doma som len malokedy a ked uz aj som (na sviatky) tak oni nerobia. preto sa pytam vas, ci ste sa s niecim takym stretli, resp. ako ste to riesili, alebo co by bolo najlepsie robit.. uplne to vynechat, alebo kaslat na to :D
dakujem..

blanka31

Pri alergii na mlieko staci vziat ten enzym digest a potom sa smie vsetko jest? Kolkokrat za den sa smie uzivat?

olinkaa

prosim poradte mi niekto. ten dairy digest smiem uzit aj viackrat za den?? lebo ked zjem na ranajky nieco mliecne a potom zase vecer, tak to asi nestaci len rano si dat tabletku ci?

olinkaa

a k tomu mlieku.. so sojovym som skoncila, lebo som teraz niekde citala ze predsa nie je take zdrave, prevykla som sa teraz na ryzove, do müsli a do kavy (som zvedava kedy sa zase o ryzovom docitam ze ani to neni zdrave), no ale mlieku sa neda vyhnut, nakolko ked citam zlozenie na vsetkom co dam do ust, tak nestiham usta od udivu ani zavriet... na kieho boha sa musi pridat jogurt napriklad do razneho chleba, mlieko do bio sunky, atd...

olinkaa

mam uz to dairy enzymes doma konecne, uzijem tbl pred jedlom ale bohuzial nevidim ziaden rozdiel. vie mi niekto poradit ako to spravne uzivat? je tam napisane, ze jedna tabletka vystaci na jeden pohar mlieka. tak ja teda mlieko samozrejme nepijem, ale chapem to tak, ze ked si dam jednu tabletku, tak si mozem dat aspon platok oblubeneho syra. ale nejako to nefunguje. okrem toho uzivam aj pancreatin, oreg.olej, NAC a cojaviem co este... cely den tabletkujem :(( pomooooc

sweater.

mlieka nezivocisne existuju kopa druhov; rizove, kokosove, s ovsenych vlociek, konopne, z lieskovych orechov, atd. mi povies ze ti ziadne z nich nechuti tak ti neuverim :)

Nelline

doubledog: Ďakujem, určite pozriem.

Ešte by mi tu náhodou nevedel k tomu niekto napísať aj niečo bližšie? :)

doubledog

v nasich lekarnach moc dobre (a aj cenovo pristupne) enzymy nenajdes

skus skor hladat na nete, nieco mozno najdes
ale nakoniec asi budes musiet objednat zo zahranicia

a pri alergii je vhodne ocistenie pecene, nech sa dostane do kondicie

Nelline

Tak táto téma ma veľmi zaujala, pretože mám podobný problém. Vlastne teraz už horší. Pred pár rokmi mi bola zistená slabá alergia na mlieko, vajcia a orechy - ale všetko vraj len nízke hodnoty. To ma prekvapilo, pretože tieto potraviny som celý život jedla a nikdy mi absolútne nič nebolo. Snažím sa však pribrať, skúšala som už všetko a jediné čo mi zabralo sú vysokoenergetické mliečne nutričné nápoje ako doplnok ku strave, ktoré som začala piť niekedy na jar (2x denne). Nie vkuse, len počas niektorých týždňov. Vôbec nič mi nebolo, no v poslednej dobe som začala sem-tam kašľať. Najmä v noci, niektoré noci ma ten kašeľ normálne aj budil, bolo mi to zvláštne, keďže inak som nebola chorá. A všimla som si aj zvýšenú tvorbu hlienov, dokonca aj nepríjemný pocit v dýchacích cestách počas celého dňa. Keď som skúšobne nutridrinky vysadila, všetko to prečlo, takže viem že je to stoho.

Predpokladám, že je to asi tá alergia, ktorá sa mi tými dlhodobými relatívne vysokými dávkami mlieka zhoršila. Som rozhodnutá prestať ich piť, aj keď je mi to ľúto, lebo som dosť chudá a toto jediné zaberalo. Ale nechcem aby sa to ešte viac zhoršilo a prešlo to do astmy alebo niečo, už aj tak mám výčitky, že som si to asi sama zhoršila.

Hlavná moja otázka teda asi smeruje na tie Dairy enzymes, čo ma dosť zaujalo. Chcem sa spýtať, či normálne stačí zájsť do lekárne a povedať, že si prosím Dairy enzymes, či to je viac druhov a mám si nejak vybrať? Alebo sa to dá len objednať cez internet? A tiež sa chcem spýtať, pomáha to aj na alergiu, či len na intoleranciu mlieka (keďže sú to 2 rozdielne veci)?

RNG

Hehehe, enzymy nie su nahrada zivin, su len na to, aby si vedele jedlo stravit alebo si telo vycistit od roznych splodin a zhlukov